Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...
 Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei
 

Umbre, sezonul 3

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#37
Gbr_smt

Gbr_smt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,330
  • Înscris: 29.09.2011
Mie cel mai mult imi place de Sabin..mi se pare cel mai reprezentativ pentru Romania anului 2019..
Un serial foarte bun per total, pe mine unul m-a convins. Am vazut de-a lungul timpului peste 50 de seriale, recunosc, majoritatea HBO si pot sa zic cu tarie ca Umbre e in primele 10 lejer.

#38
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,180
  • Înscris: 08.12.2006

 Gbr_smt, on 26 noiembrie 2019 - 14:04, said:

Mie cel mai mult imi place de Sabin..mi se pare cel mai reprezentativ pentru Romania anului 2019..

Asta este si una din ideile serialului...sa surprinda cat mai bine societatea romaneasca....cocalri intorsi din Spania care se cred ca sunt mari afaceristi  si de fapt sunt praf, niste lichele oridianre, inculti si fara nimic in cap, asa cum s au si nascut,.... politisiti care vor sa demonstreze cate ceva dar nu ii ajuta creerul....interlopi de carton care se cred Dumnezei cu 500.000 de euro in cont....si exemplele pot continua.

Parerea mea, au surprins foarte bine socientatea romaneasca post decemprista.

#39
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Fără traducerea din spaniolă  un mare rahat . Nu am reușit să înțeleg de ce dracu l-au omorât ăia pe Nicu pe iaht .

#40
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016
L-au omorat pentru ca nu era de incredere. I-a mintit fara sa clipeasca despre ce se intamplase cu primul transport (cel ars pe camp de Relu), era infatuat si iresponsabil. Aia aveau nevoie de cineva pe care sa se poata baza in Romania iar Nicu dovedise ca nu era persoana potrivita.

Filmul nu spune explicit dar familia Salazar avea doua optiuni, fie ii omoara pe amandoi si renunta la ruta din Romania, fie merg mai departe cu combinatia si il pastreaza pe Relu. Indiferent ce ar fi ales, Nicu trebuia lichidat pentru ca devenise un factor de risc pentru intreaga lor operatiune, dat fiind ca erau urmariti de Interpol.

Edited by razor01, 16 January 2020 - 15:59.


#41
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,018
  • Înscris: 11.06.2010
Un alt serial care a cedat. Posted Image #nimicnou

#42
_Levis

_Levis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 904
  • Înscris: 08.04.2020
Un serial românesc bun, deși are unele plot holes. Foarte bun personajul lui Laurentiu Bãnescu, Emilian. #waitingforseason4  Posted Image Anul ăsta nu-mi fac speranțe...

#43
silcar

silcar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,095
  • Înscris: 21.05.2019
Un serial foarte bun, cel mai bun serial romanesc! L-am revazut cred de vreo 5 ori si dupa acest serial am devenit fan Serban Pavlu, si nu doar!
Asa da!  Nutresc ceva sperante, ce-i drept mici, pentru o continuare....Desi nu s-a anuntat ceva oficial!

#44
dawin45

dawin45

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 850
  • Înscris: 06.01.2007
https://www.protv.ro...-companiei.html

Din pacate oameni buni, sezonul 3 chiar a fost sters de pe platforma HBO Max, si daca vrem sa revedem sezonul 3 platformele neconventionale raman solutia.

Multumesc intregii echipe care s-a ocupat de aceasta capodopera, dar imi pare rau ca se pierde o lucrare de filmografie foarte buna daca ar disparea si de pe site-urile neconventionale....

#45
silcar

silcar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,095
  • Înscris: 21.05.2019
IDIOTI!!!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate