Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 

Umbre, sezonul 3

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#19
BalisticWords

BalisticWords

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 16.03.2018
Sezonul 2 oricum nu l-ai vazut. pentru ca ti-am vazut primul comentariu pe care l-ai modificat, faci ca o pasarica in calduri pe aici.

Edited by BalisticWords, 07 April 2018 - 00:11.


#20
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,074
  • Înscris: 11.06.2010
Da, asa e. Te sustin intru totul. Mai ales ca nu combati ideea.

Si tu te incadrezi in mesajul numarul 5.

#21
sharpknife

sharpknife

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 550
  • Înscris: 09.05.2012
Tare bine realizat, serialul! Iar Laurentiu Banescu (EMILIAN) cred ca e sarea si piperul sezonului 2, a jucat fantastic absolut orice scena.

#22
dutzu01

dutzu01

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 15.09.2015
Pana la urma apare sau nu sezonul 3?

#23
pinkish

pinkish

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 10.11.2002
sigur apare, altfel nu ar fi adus atatea personaje noi in sezonul 2. deci probabil ca au semnat pe cel putin 2 sezoane inainte sa scrie povestea pentru sezonul 2.

#24
cretacic

cretacic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,447
  • Înscris: 04.02.2006
Unde scrie?

#25
raftulcufilme

raftulcufilme

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 08.09.2018
Las aici un interviu interesant cu actorul Șerban Pavlu, cel care joacă rolul principal în „Umbre”, semnat de Cristina Stănciulescu și publicat pe blogul ei. Întregul articol este interesant de citit, însă răspunsul la o anumită întrebare este de interes pentru topicul ăsta. Redau mai jos:

Quote

Cum va fi sezonul 3 al serialului Umbre? „Eu aștept totuși o condamnare definitivă a oamenilor ăstora, pentru că ei nu sunt niște oameni ok. Și sper să le cadă și ultima bucățică de mantie de eroi, să se vadă cine sunt cu adevărat: niște fiare. Dar nu știu ce va fi”.

Așadar. Șerban Pavlu nu confirmă că va exista sezonul 3, dar nici nu spune că nu se va face.

Interviul complet aici: https://cristinastan...ex-ti-e-rusine/

#26
badarau_flo

badarau_flo

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 25.03.2016
Sezonul 3 se face 100%. Mai aveti rabdare putin

#27
PCD

PCD

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 09.09.2010
E oficial. Sezonul 3 se face. Luati comunicat oficial de la HBO Europe.

Quote

HBO Europe începe producția celui de-al treilea sezon al serialului UMBRE. După două sezoane de succes, HBO Europe a început pregătirile pentru UMBRE 3. Filmările pentru sezonul al treilea, scris de Bogdan Mirică, încep toamna aceasta în București. UMBRE urmărește povestea lui Relu care jonglează cu responsabilitățile sale de familie, dar și de mafie, lumi diferite care încep să se intersecteze din ce în ce mai mult. Finalul sezonului al doilea a prezis un punct fără întoarcere pentru Relu (Șerban Pavlu) atunci când Emilian (Laurențiu Bănescu) pare din ce în ce mai aproape să îl prindă pe Căpitanu și pe apropiații săi.

Separată de Relu, Gina (Maria Obretin) încearcă să îl țină în frâu pe Chuckie (Dan Hurduc), acum adolescent. Fiica lui Relu și a Ginei, Magda (Mădălina Craiu), decide să mai dea o șansă relației cu Teddy (Gabriel Huian), fiul lui Căpitanu, în încercarea de a lăsa în urmă evenimentele traumatizante din trecut. Al treilea sezon din UMBRE/SHADOWS este scris integral de regizorul și scenaristul Bogdan Mirică. Mirică, al cărui lungmetraj de debut CÂINI/DOGS a câștigat Premiul FIPRESCI la secțiunea Un Certain Regard la Festivalul de Film de la Cannes în 2016,  semnează regia celor șase episoade din noul sezon. Mirică va face din nou echipă cu Andrei Butică, director de imagine al lungmetrajelor POZIȚIA COPILULUI, de Călin Peter Netzer, TOATĂ LUMEA DIN FAMILIA NOASTRĂ, de Radu Jude, și CÂINI, regizat de Mirică.

Producător executiv pentru HBO Europe este Steve Matthews. Alina David este producător HBO România. HBO Europe își continuă colaborarea de succes cu casa de producție Multi Media Est și cu producătorii Dragoș Vîlcu și Valentin Antofi. UMBRE va avea premiera în același timp în toate cele șaptesprezece teritorii HBO Europe. Primele două sezoane din UMBRE/SHADOWS sunt disponibile în teritoriile HBO Europe pe HBO GO, HBO Nordic și HBO España. Serialul este bazat pe Small Time Gangster, un format creat de Boilermaker Burberry, licențiat DRG Formats.

Producțiile originale HBO Europe. HBO Europe realizează producții locale în Republica Cehă, Ungaria, România și Polonia încă din 2010. În 2016 HBO și-a extins activitățile de producție în Scandinavia și Spania, și în 2017, în regiunea Adria. Producțiile precedente includ seriale precum multi-premiatul Wasteland (Republica Cehă), The Pack (Polonia), UMBRE (România), Burning Bush (Republica Cehă) și Golden Life (Ungaria). Următoarele titluri originale HBO Europe sunt: Blinded by the Lights (Polonia), Hackerville (România-Germania), Success (Croația), Gösta (Suedia) și Beforeigners (Norvegia).


#28
dawin45

dawin45

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 850
  • Înscris: 06.01.2007
Astept cu nerabdare sa apara umbre.
Consider ca poveste ca Relu tot evolueaza episod cu episod, dar din pacate trecutul lui il tot urmareste.
Probabil sezonul 3 dupa ce si-a razbunat familia, poate il rezolva pe politist...

#29
dawin45

dawin45

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 850
  • Înscris: 06.01.2007
casting in Ploiesti pentru umbre....
https://www.observat...-serialul-umbre

#30
Anonymous1986

Anonymous1986

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,381
  • Înscris: 03.03.2016
Apare acum în toamna

#31
ananiamadalin

ananiamadalin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 04.06.2018
Sezonul 3 apare în toamnă pe HBO GO

#32
redred12

redred12

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 11.07.2018
Incepand de azi, toate episoadele din UMBRE sezonul 3 sunt disponibile pe HBO GO. De asemenea, azi la 22:00 va fi difuzat pe HBO primul episod din sezonul 3.

#33
drgroza

drgroza

    Junior

  • Grup: Members
  • Posts: 1,610
  • Înscris: 19.05.2002
Mie mi se pare cea mai buna serie de pana acum...am vazut doar 2 episoade.
Se vede evolutia realizarii cinematografice...montaj,prim planuri si alte cadre...chiar coloana sonora.
Seamana tot mai mult cu un serial romanesc regizat de un american...!
Cat despre actori...numai cuvinte de lauda.
Astept cu interes celelalte episoade si chiar sezonul viitor!

Edited by drgroza, 21 November 2019 - 17:07.


#34
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006
destul de scurt sezonul 3....apisodul 7 inchide sezonul, cu toate ca mai era loc de continuare.

Ce am observat, episoadele nu au un timp standard, unele sunt mai lungi altele mai scurte...sau mi s a parut mie?

Oricum, bun sezonul, foarte bun.....daca chiar s a oprit la peisodul 7, nu pot decat sa astept sezonul 4

#35
Bono-The-Fly

Bono-The-Fly

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 21.04.2009
Foarte bun sezonul 3, bine scris si bine jucat. Singurul minus din punctul meu de vedere il constituie cantitatea prea mare de injuraturi, cam multe dintre ele par introduse fortat, sa dea la numar. Oricum apreciez mult comedia din acest serial, atat cea intentionata cat si cea neintentionata. Mi-a placut episodul cu cheile Dobrogei cand s-au plimbat camioanele alea de 10 ori prin acelasi loc, mi-a amintit de The Flintstones cand se repeta acelasi nor cand mergeau cu masina.

#36
bogwol

bogwol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,514
  • Înscris: 26.04.2005
Foarte buna seria 3. E un serial care are actini pe mai multe planuri, personajele sunt imprevizibile, ponderea rolurilor poate diferi de la un episod la altul. Din punctul meu de vedere, unul din foarte putinele seriale romanesti foarte bine facute. O sa comit o blasfenie, dar mi se pare mai bun decat Games of Thorne (desi am fost si mare fan al acestuia).

M-a impresionat jocul actorului care il joaca pe Emil (politistul).

Edited by bogwol, 25 November 2019 - 16:29.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate