Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Momentul Aprilie 1964

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 

Dokker - Benzina 1,6 MPI 102 CP sau 1,5 dci 90 CP?

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#37
XL700VA

XL700VA

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 29.04.2014

View PostM0sGerila, on 06 aprilie 2018 - 19:13, said:

Vezi pe forumul Dacia !
Nu prea imi palce ce am citit acolo. Cica bate vantul in masina, si ploua la locurile din spate.
Ciudat. Eu merg cu un Dokker la serviciu (cat timp sunt la munca). In ala nuploua sau bate vantul. Insa e varianta Dokker Van (adica duba de doua locuri) asa ca nu stiu cum se comporta cea de 5 locuri ...
Ma intriga faptul ca nu pot sa fac un drive test. De ce oare cei de la Dacia nu iau cateva masini din Maroc sa le tina de teste? Mai sunt si alti importatori auto ale caror masini nu se fac la noi si aia au masini de drive test. Oare problemele celor de pe Dacia forum sa fie reale si de aceea nu aduc cei de la Dacia masini la test?

Edited by XL700VA, 08 April 2018 - 14:24.


#38
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
Fiindca nu ii intereseaza, masinile se vand singure!
E haios sa vezi astfel de atitudini de durere la basca!

#39
ionut_ionut

ionut_ionut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,780
  • Înscris: 01.12.2007

View PostDeenman, on 06 aprilie 2018 - 09:07, said:

În condițiile traficului de București, a 4 lea sau 5 lea cel mai aglomerat oraș de pe glob. Am condus acolo mult, m am mutat la Viena și consumul a scăzut cu pana la 2 litri în oraș.

Mie imi consuma 11 in Buc un 3.0d bi-turbo pe o masina de 1.8t echipata cu jante pe 19 si voi vorbiti de 10-11 la 1.5dci, pe bune ?

#40
Deenman

Deenman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 22.09.2013
La viteze de 10-14 km/h? Nu prea cred.

#41
ionut_ionut

ionut_ionut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,780
  • Înscris: 01.12.2007
Cel mai mult in Buc am vazut in jur de 13%, cel mai putin 6 si ceva, de regula este 10-11.

Acum, daca tie iti place sa spui doar consumul pe 2km in bara la bara cand afara sunt temperaturi mult sub zero grade si cod portocaliu de vreme rea este problema ta.

Edited by ionutMembruAnonimut, 16 April 2018 - 10:29.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate