Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...
 CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...
 Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 

Cine ar fi fost vinovat ?

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
AndreiMarianCiprian

AndreiMarianCiprian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 643
  • Înscris: 11.02.2014
Nu am incercat sa ma scuz ca nu as fi avut partea mea de vina sau in totalitate vreau doar sa cred ca m-am exprimat eu gresit in descriere/editarea filmarii (@pasilla Nu conteaza. Isi face reclama la canal. departe de mine acest gand sa castig ceva din canalul yt) @Zark asta ca eu si taximetristul am mers pe contrasens e pistol cu apa pe langa aia cu aia care au facut strada in pozitia aia sunt vinovati.

#20
misu78

misu78

    Din viata scapa cine poate!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,891
  • Înscris: 12.03.2009
Toti gresiti, eu zic sa vina arg sa ne spune el ce si cum! Ca tot nu l-am mai vazut de mult prin zona....

#21
danutzu_1069

danutzu_1069

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,684
  • Înscris: 17.01.2008
De cand intersectia aia este ... sens giratoriu???
Mai uitati-va pe indicatoare.... Blulevardul Aviatorilor este drum cu prioritate, in caz e nefunctionare a semafoarelor.
Rondul cu statuia are semne de ocolire prin dreapta..
Cine schimba directia de mers, trebuie sa acorde prioritate... (virajul la stanga)
Si @initiatorul si taximetristul sunteti vinovati (in caz de eveniment) pentru ca trebuia sa ramaneti in coloana, daca mergeti pe directia inainte. Pentru viraj dreapta este permis sa iesi imediat din coloana. pentru viraj stanga trebuie sa ramai in spatele camionetei pana in dreptul statuii, unde poti face stanga

#22
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,003
  • Înscris: 07.11.2006
Ai dreptate,de abia acum vad.
Considerati ca n-am zis nimic.M-a furat peisajul.
La noi la tara tot ce-i rotund pe sosea este giratoriu.

#23
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,290
  • Înscris: 13.01.2011

View PostZark, on 04 aprilie 2018 - 19:20, said:

Pai si care e problema in clip? Nu s-a lovit nimeni de nimeni, deci nu e nici o problema.

Nici eu nu vad lovitura ! :lol:

#24
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,553
  • Înscris: 07.02.2003

View Postadisz, on 04 aprilie 2018 - 18:57, said:

Acolo-i sens giratoriu.
Nu este cazul acolo, e intersectie normala reglementata.

In rest nu are nici o importanta cum e intersectia, orice schimbare de directie se semnalizeaza dar mai important, se face numai dupa ce se asigura.

Edited by andreic, 04 April 2018 - 21:37.


#25
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005

View Postmisu78, on 04 aprilie 2018 - 20:19, said:

Toti gresiti, eu zic sa vina arg sa ne spune el ce si cum! Ca tot nu l-am mai vazut de mult prin zona....
am facut cumparatule pentru paste si niste zile de nastere, + ca am ramas fara baterie telefon


@ AndreiMarianCiprian
eu vad ca esti vinovat de neasigurare la schimbarea directiei de mers.
taxiul a mers drept pe langa axul drumului, neintrand pe constrasens iar tu ai facut stanga in fata lui.

Edited by arg, 04 April 2018 - 22:21.


#26
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

View Postadisz, on 04 aprilie 2018 - 18:57, said:

Acolo-i sens giratoriu.In giratoriu nu se semnalizeaza stanga,este un non-sens.In giratoriu insa se acorda prioritate.Acolo in film nimeni nu acorda nimanui prioritate,fiecare se baga pe unde poate.
Respectarea regulilor de circulatie cred ca-i facultativa in acest caz Posted Image
De unde ai dedus ca e "sesns giratoriu"?  Doar fiindca e rotunda? Daca nu e semnalizata cu semnul corespunzator, ramane doar o intersectia dirijata, indiferent de forma. M-ai facut sa ma uit ca bou´la ceva ce n-as fi vizionat. daca nu ma faceai curios.Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image
Acum am vazut si #22!Posted Image

Edited by myshyk, 05 April 2018 - 07:23.


#27
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005
Ehe data viitoare o sa fie mai atent (chiar si-n trafic), a invatat ca nu tot ce e rotund e automat giratoriu.

#28
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Ca si in dex: giratoriu e una, sens giratoriu e alta:
"GIRATÓRIU ~e (~i) (despre o mișcare) Care este în formă de cerc; rotativ; circular. * Sens ~ sens de circulație (într-o piață, la o intersecție etc.) unde vehiculele trebuie să facă o rotație de la stânga la dreapta. /<fr. giratoire"

#29
Bogdansv1

Bogdansv1

    Nauc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,278
  • Înscris: 13.03.2015
Dacă vei căuta chiar pe forum, vei găsi topice unde găsești soluția dată de Poliția Rutieră, pe scurt, ți-ai modificat traiectoria (nu contează motivul, dacă ai semnalizat sau nu, etc), ești vinovat. Te încadrează la ce a spus arg, neacordarea de prioritate la schimbarea direcției de mers (nu se referă doar la viraje sau trecerea pe altă bandă ci chiar dacă faci ușor stânga sau dreapta ca să ocolești o groapă, NEPARASIND banda ta de mers).

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate