Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Google home

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Am o gramada de chestii prin casa care se pot conecta la google home dar inca nu vreau sa-mi achizitionez boxa "minune" ci vreau sa stiu daca pot folosi un telefon mai vechi pe post de google home.
Sincer nu cred ca google permite asa ceva, adica sa poti instala o aplicatie pe orice telefon cu android si sa nu-i mai achizitionezi boxa minune cu 150 euro, dar poate ma insel eu.

Edited by kiario, 03 April 2018 - 14:14.


#2
epuru

epuru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,125
  • Înscris: 27.03.2007
Daca ai un telefon Android cu asistenul google instalat poti sa-l folosesti, dar probabil va fi mai greu de folosit din cauza microfoanelor din telefon.

Nu trebuie sa dai 150 euro pe boxa minune, din moment ce exista boxa minune varianta mini mult mai ieftin: https://www.pcgarage...rtabile/google/

Edited by epuru, 03 April 2018 - 14:32.


#3
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Aplicația din magazin îmi cere să asociez telefonul cu un device de al lor, deci nu pot să folosesc telefonul de sine stătător.
Boxa aia micuță, eu stiu ce să zic, dacă nu există soluție până la urmă merg pe ea.

#4
epuru

epuru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,125
  • Înscris: 27.03.2007
Este foarte ok varianta mini a boxei.

#5
Ploiesteanul2015

Ploiesteanul2015

    Cel mai iubit dintre ploieșteni

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 13.09.2015
Exact !

#6
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017
Poti sa activezi boxa linistit... daca vrei ca toate conversatiile din casa sa fie stocate(vezi cazul alexa)

Edited by YourFan, 03 April 2018 - 18:45.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate