Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

STIRE - S6 nu mai primeste oficial suport

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#1
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
STIRE

   "Daca ai un Galaxy S6 este momentul sa scapi de el

Pentru ca Samsung nu mai ofera nici un fel de suport software pentru el. Este mort, multi il considera invechit, desi este un telefon cu un hardware reusit si o camera foto exceptionala. Din pacate fara nici un suport software poti considera ca telefonul a ajuns la sfarsitul vietii.

Galaxy S6 a fost lansat in 2015 (acum 3 ani, omg) si a fost un refresh pentru Samsung. Pe atunci se zvonea ca Samsung o sa intre in faliment daca nu vine cu un telefon nou, fresh. Si a venit.

Galaxy S6 a disparut de pe lista telefoanelor pregatite pentru un viitor update fie el si de securitate. A mai ramas doar S6+ si Active, insa asta dupa ce initial si ele au fost scoase de pe lista si reintroduse ulterior, insa doar temporar.

Galaxy S6 a fost un telefon care a rezistat 3 ani cu update-uri, primite cam greu totusi, insa le-a primit. Ceea ce nu este neaparat rau pentru o persoana care nu vrea sa isi schimbe telefonul anual."

https://www.arenait....ntul-scapi.html

Edited by MembruAnonim, 03 April 2018 - 09:05.


#2
fqx

fqx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,213
  • Înscris: 23.08.2014
De ce sa consideri ca e mort fara update? Merge foarte bine cu softul actual.Am folosit S4 cu android 4.4 vreo 5 ani, fara probleme.Aplicatiile oricum primesc update in continuare.

#3
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009
Hahahaha

Nu știu de ce va mira. Oricum, pun pariu că multe s6 nu au primit nici macar 15 luni updateuri, pentru că sunt condiționate de operatori.

End of the story Posted Image


Ps. Oricum, anul asta promisese 7...pe când ultimul android de jumătate de an e 8. Dar așa e la samshit

Edited by Lex404, 03 April 2018 - 09:06.


#4
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006
Tocmai de asta telefoanele si nu numai ar trebui vandute cu data de expirare a software-ului.

#5
bobo323

bobo323

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,681
  • Înscris: 12.06.2015
Postasem si eu in topicul dedicat - https://forum.softpe...2#entry22710145
On topic: spun si aici ceea ce am spus in topicul dedicat, mai exact ca sigur vor exista developeri care vor porta oreo si pt. s6. Parerea mea.

#6
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Eu consider ca softul cu care au venit este suficient. De exemplu al meu S7 edge a venit cu 6.1. Mai mult decat suficient. Nu as fi avut nevoie de 7.0. Ca sa nu spun ca ma enerveaza interfata la 7.0

Edited by MembruAnonim, 03 April 2018 - 09:07.


#7
jmek4you

jmek4you

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,282
  • Înscris: 22.05.2011
Pai bun , nu mai primeste suport oficial , dar asta nu inseamna ca nu se mai poate updata la alte versiuni de soft.
Eu la fostul S3 am reusit sa pun custom rom de S5 si a mai dus vreo 2 ani .
Pe Nexus 6 au reusit baietii si au pus Oreo , telefon vechi de 4 ani .

#8
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017
de cele mai multe ori, noile versiuni de soft vin cu probleme, scaderea duratei de viata a bateriei si incetinirea telefoanelor

obsesia unora pt ultima versiune de android/ios e de neinteles.

intotdeauna am ramas la versiunea initiala daca nu au fost motive serioase de upgrade. cand am facut upgrade nu am castigat nimic dar pierdut multe.]

#9
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 28.12.2008
Pun pariu că toţi posesorii de S6 o să zică acum "gata, nu mai pot folosi telefonul ăsta". Până acum un an şi ceva foloseam Android 4.4 care era depăşit şi pe atunci şi nu s-a întâmplat nimic grav. Bine, nu am avut S6 dar se înţelege ideea.

Edited by driftking91, 03 April 2018 - 09:18.


#10
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 unbrutus, on 03 aprilie 2018 - 09:15, said:

de cele mai multe ori, noile versiuni de soft vin cu probleme, scaderea duratei de viata a bateriei si incetinirea telefoanelor

obsesia unora pt ultima versiune de android/ios e de neinteles.

intotdeauna am ramas la versiunea initiala daca nu au fost motive serioase de upgrade. cand am facut upgrade nu am castigat nimic dar pierdut multe.]

Eu am vrut sa raman cu 6.1 pe s7 edge. Nenorocitii au facut in asa fel incat daca exista versiune noua de android, sa iti apara notificare in colt dreapta sus. Si nu puteai indeparta nicicum acea notificare. Am stat asa pana cand am apasat din grseala si si-a facut updateul la 7.0. Nasol

Edited by MembruAnonim, 03 April 2018 - 09:22.


#11
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009
Problema este de fapt cea de securitate. Și așa dădeau petice din ani in Paști, acum nu mai dau deloc.

Chiar daca nu oferi ultimile features, macar breșele de securitate sa fie rezolvate

#12
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009
Nu mai merge instalat custom rom pe S-urile mai noi? S3-ul meu a mers foarte bine cu Cynaogenmod (transformat in LineageOS).

Edited by Ann0nyym0us, 03 April 2018 - 09:31.


#13
fqx

fqx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,213
  • Înscris: 23.08.2014

 diZy, on 03 aprilie 2018 - 09:05, said:

Tocmai de asta telefoanele si nu numai ar trebui vandute cu data de expirare a software-ului.
Datorita celor care gandesc ca tine si ca initiatorul nu mai primesc update.Cum nu mai primeste update, cum fugiti sa va cumparati unul nou, desi nu te ajuta cu nimic.Producatorul nu mai da update pentru ca sa ne forteze sa cumparam un telefon nou.Situatie asemanatoare cu windows, unde tot asa se procedeaza.

#14
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
'Ai de cpaul meu, gata, am ajuns si la telefoane ca si la Windows (10): "dache nu are update, te c*ci pe el, trebuie update, TTTREEEBBUUUIIIEEE UUUPPPPDDDAAATTTTEEE !!!!!!!"
Oare cum pana mea or sta unii (moi) cu diverse dispozitive cu Android 4.4 sau 5.1 sau iOS 10.2.3 sau 10.3.3 sau cit pana lui o fi ?!
Cine vrea sa se simta in siguranta si sa scape de asemnea telefoane, poate sa le arunce spre mine ;)

Edited by trollerul_de_serviciu, 03 April 2018 - 10:10.


#15
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 fqx, on 03 aprilie 2018 - 09:58, said:

Datorita celor care gandesc ca tine si ca initiatorul nu mai primesc update.Cum nu mai primeste update, cum fugiti sa va cumparati unul nou, desi nu te ajuta cu nimic.Producatorul nu mai da update pentru ca sa ne forteze sa cumparam un telefon nou.Situatie asemanatoare cu windows, unde tot asa se procedeaza.
Vezi ce se intampla cand te arunci cu capul inainte?! Spui prostii. Tocmai ca eu sunt adeptul versiunii de android cu care vine telefonul. Drept urmare si postarile mele


 MembruAnonim, on 03 aprilie 2018 - 09:06, said:

Eu consider ca softul cu care au venit este suficient. De exemplu al meu S7 edge a venit cu 6.1. Mai mult decat suficient. Nu as fi avut nevoie de 7.0. Ca sa nu spun ca ma enerveaza interfata la 7.0

 MembruAnonim, on 03 aprilie 2018 - 09:22, said:

Eu am vrut sa raman cu 6.1 pe s7 edge. Nenorocitii au facut in asa fel incat daca exista versiune noua de android, sa iti apara notificare in colt dreapta sus. Si nu puteai indeparta nicicum acea notificare. Am stat asa pana cand am apasat din grseala si si-a facut updateul la 7.0. Nasol

-----------------------------------

 fqx, on 03 aprilie 2018 - 09:58, said:


Daca tot vrei sa certi pe cineva, uite un bun exemplu Posted Image

"Madalin
03.04.2018 at 11:19
Si cine in ziua de azi mai tine un telefon 3 ani pe bune?sa zicem un maxim 2 ani cum ar fi cu s8 pentru care nu merita upgradeul la s9 defatpt merita dar nu e rentabil .Asa ca mi se pare logic sa nu mai ofere suport si sa isi intrepte tot efortul in a face noi inovatii."

Edited by MembruAnonim, 03 April 2018 - 10:41.


#16
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017

 Lex404, on 03 aprilie 2018 - 09:04, said:

Nu știu de ce va mira. Oricum, pun pariu că multe s6 nu au primit nici macar 15 luni updateuri, pentru că sunt condiționate de operatori.
Daca il cumparati in rate de la operatori, mi se pare si normal...

#17
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009

 YourFan, on 03 aprilie 2018 - 10:45, said:


Daca il cumparati in rate de la operatori, mi se pare si normal...

Inclusiv dacă îl cumperi la liber de la operator.

Operatorii aduc mai rapid din surse oficiale. Au anumite pachete de beneficii (ochelari VR de ex) și nu de putine ori prețul ceva mai mic. Fără abonament.

#18
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Săptămâna trecută, Note 4 a primit un update. S6 nu mai primeşte? Asta spune multe.
Dar nu despre Samsung, ci despre sursa citată de iniţiator. Articolul este tendenţios, aproape că le spune posesorilor de S6: "Bă săracilor, cumpăraţi S9!"
Oare când vor dispărea ăştia care se plictisesc pe budă şi mai trântesc un aşa-zis articol?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate