Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Volvo V40 Km dati inapoi

- - - - -
  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#37
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,302
  • Înscris: 02.02.2006

 unbrutus, on 03 aprilie 2018 - 12:32, said:

Siteul ăla nu arată ce daune a avut mașina pe care o verifici. Nici pe departe. De fapt, nu arată daune e absolut niciun fel.

Siteul ăla arată ce dosare pe RCA ai avut tu deschise, ca vinovat. Pentru păgubiți nu apare nimic acolo.
Și nu afisează decât data producerii evenimentului, societatea de asigurări, și data la care s-a făcut prima plată. Nu afișează daune, nu afișează sume, nu afișează nici măcar câte vehicule au fost implicate, locație, sau altceva. Strict atât: societate, data evenimentului, data plății. Sunt informațiile necesare calculului Bonus/Malus.

 December, on 04 aprilie 2018 - 05:47, said:

desi m-a lovit un tip
Dacă mai ai datele respectivului, vezi ce afișează.

Edited by alexcrist, 04 April 2018 - 10:10.


#38
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006

 alexcrist, on 04 aprilie 2018 - 10:10, said:

Dacă mai ai datele respectivului, vezi ce afișează.
Le am sigur pe undeva prin dosare (buletin, permis, etc) dar nu prea am chef sa rascolesc.

#39
optimoose

optimoose

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 06.03.2017
Revin cu inca un caz in care m-a ajutat verificarea - tot Volvo V40. De data asta pe alt site (vin-info.com ca sa nu mai ziceti ca fac reclama).
Proprietar - nu samsar - care probabil dupa ce a facut verificarea si el in Martie o fi descoperit dauna - pe site arata si istoricul verificarilor.
Raportul a gasit o dauna din 2014 la partea frontala de 2k eur si o dauna mare anul trecut spate si laterale peste 10k eur

Attached File  car.PNG   86.94K   69 downloads

In rest, nr de km pare real.

VIN: YV1MV5150D2039465

Acum nu sustin ca trebuie luat drept sfant tot ce gasesc site-urile astea (adica daca nu gasesc nicio problema nu inseamna ca masina nu a avut), dar consider ca pt 50 de lei merita verificat.

Edited by optimoose, 10 April 2018 - 11:18.


#40
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

 optimoose, on 10 aprilie 2018 - 11:17, said:

dar consider ca pt 50 de lei merita verificat.
totusi e 60 ron pt masina ta, si am bagat un VIN de Santa Fe si mi-a cerut chiar 76ron, nu 50.

nu am platit, dar imi zice ca are istoric de accident :) e util site-ul, nu stiam de el, si sint destul de impresionat

#41
Deenman

Deenman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 22.09.2013
Istoric de accident inseamna inclusiv parbriz schimbat pentru ca s-a spart de la o piatra, de ex.

#42
Epdm

Epdm

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,624
  • Înscris: 15.01.2017
Autodna e o teapa. Am verificat de curiozitate un isuzu 2017, il aveam in fata. Autodna il arta fabricat in 2004 anul modelului fiind 2012, călătorie in timp, ce mai!
Le-am scris să-mi returneze banii si mi-au trimis răspuns sa le dau dovada ca e asa cum spun eu si imi returnează, altfel nu.

Attached Files



#43
optimoose

optimoose

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 06.03.2017

 Epdm, on 13 aprilie 2018 - 20:42, said:

Autodna e o teapa. Am verificat de curiozitate un isuzu 2017, il aveam in fata. Autodna il arta fabricat in 2004 anul modelului fiind 2012, călătorie in timp, ce mai!
Le-am scris să-mi returneze banii si mi-au trimis răspuns sa le dau dovada ca e asa cum spun eu si imi returnează, altfel nu.

Teapa, neteapa, mie mi-au gasit inclusiv poze cu masinile.
Anul modelului inseamna anul in care au inceput sa fabrice varianta respectiva, cel mai probabil. Si la tine 2004 e in dreptul detaliilor producatorului - atunci s-o fi infiintat fabrica.

#44
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

 Deenman, on 13 aprilie 2018 - 20:07, said:

Istoric de accident inseamna inclusiv parbriz schimbat pentru ca s-a spart de la o piatra, de ex.
ai mai sus poza cu accidentele, nu arata a parbriz... scrie clar, lateral, spate, fata...

#45
Deenman

Deenman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 22.09.2013
Ești funny rau si tu. Ai zis că ai raport de accident la Santa Fe, ți am zis ce poate fi.

#46
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

 Deenman, on 14 aprilie 2018 - 07:27, said:

Ești funny rau si tu.
ce facem, incepem sa ne atacam la persoana? esti funny rau si tu ca te crezi nostradamus... stim cu totii ca ar putea fi ORICE. funny rau..
nu se gandea nimeni ca poate fi ORICE.

#47
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

 optimoose, on 10 aprilie 2018 - 11:17, said:

Revin cu inca un caz in care m-a ajutat verificarea - tot Volvo V40. De data asta pe alt site (vin-info.com ca sa nu mai ziceti ca fac reclama).
Proprietar - nu samsar - care probabil dupa ce a facut verificarea si el in Martie o fi descoperit dauna - pe site arata si istoricul verificarilor.
Raportul a gasit o dauna din 2014 la partea frontala de 2k eur si o dauna mare anul trecut spate si laterale peste 10k eur

car.PNG

In rest, nr de km pare real.

VIN: YV1MV5150D2039465

Acum nu sustin ca trebuie luat drept sfant tot ce gasesc site-urile astea (adica daca nu gasesc nicio problema nu inseamna ca masina nu a avut), dar consider ca pt 50 de lei merita verificat.
de http://www.auto-records.com/ ce parere ai? par mult mult mai ieftini, poate dai 20 ron sa stii pt viitor daca e mai bun sau mai rau platind un raport la aceeasi masina sa poti compara

#48
Mihaitza07

Mihaitza07

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 29.08.2007
Nu mai bine duci masina in reprezentanta sa te asiguri atat din punct de vedere mecanic / estetic cat si al km daca corespund realitatii, decat sa arunci cu bani in stanga si dreapta pe site-uri gen AUTODNA, etc, care chipurile verifica istoricul masinii, dar in realitate sunt doar vrajeli ?
Am vrificat de curiozitate masina mea si in afara de model, caroserie si motor, informatii care sunt descifrate la liber pe google conform VIN, nu corespunde absolut nimic cu ce scriu ei acolo. Deci AUTODNA si ceilalti care cer bani pt VIN sunt doar niste jepcari.

#49
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

 Mihaitza07, on 21 aprilie 2018 - 11:38, said:

Nu mai bine duci masina in reprezentanta sa te asiguri atat din punct de vedere mecanic / estetic cat si al km daca corespund realitatii
nu, pt ca pt reprezentanta trebuie programare, bani mult mai multi si dureaza cam jumate de zi (cu drumul si cu asteptatul)
o verificare online o poti face si noaptea

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate