Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

"Procesele dintre Steaua (C.S.A.) și FCSB (echipa lui Becali)".

* * - - - 7 votes
  • Please log in to reply
642 replies to this topic

#37
Castraveta

Castraveta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 451
  • Înscris: 02.09.2015
Instanta de judecata a spus ca echipa din L1 NU mai are voie sa foloseasca numele si stema.
Atat.
In nici o decizie judecatoreasca nu se pune problema continuitatii sportive...Nu s-a specificat nicaieri ca Steaua din L1 NU este Steaua...ci doar s-a judecat comercial...
Nu mai poate folosi numele si stema FARA acordul CSA...
Tii minte ca au existat negocieri intre CSA si Jiji, prin care CSA cerea 1 milion de euro sau dolari pe an, ca echipa din L1 sa folosesca in continuare numele si stema?
Deci e o chestie comerciala...daca jiji marca banul, brusc echipa devenea din nou Steaua...
Cum explici asta?

Dar te mai intreb ceva: daca in procesul palmaresului se decide ca palmaresul e al echipei din L1, ce pozitie o sa ai? Cu ce echipa o sa tii?
Si de ce?

#38
silcar

silcar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,095
  • Înscris: 21.05.2019

View PostBasso, on 02 martie 2021 - 15:23, said:

Conform instantelor de judecata precum si logicii si a bunului simt, Steaua evolueaza in prezent in Liga a 3-a.

Fals, esti analfabet functional. Conform instantelor Steaua , adevarata Steaua din liga 1, a pierdut marca si dreptul de a folosi numele! Atat. Drept urmare echipa si-a schimbat sigla si numele.

Dar nici o instanta nu a zis ca FCSB nu e fosta Steaua! Si nici nu are cum sa zica o asa aberatie! Pentru ca FCSB a fost, este si va fi FOSTA STEAUA! Si palmaresul e dat de continuitatea sportiva! Asa ca nu mai abera!

#39
g1102

g1102

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,306
  • Înscris: 17.07.2018

View Postsilcar, on 02 martie 2021 - 22:53, said:



Fals, esti analfabet functional. Conform instantelor Steaua , adevarata Steaua din liga 1, a pierdut marca si dreptul de a folosi numele! Atat. Drept urmare echipa si-a schimbat sigla si numele.

Dar nici o instanta nu a zis ca FCSB nu e fosta Steaua! Si nici nu are cum sa zica o asa aberatie! Pentru ca FCSB a fost, este si va fi FOSTA STEAUA! Si palmaresul e dat de continuitatea sportiva! Asa ca nu mai abera!

Exact bine zis . Daca mâine un chinez înființează o firma de mașini și îi atribuie denumirea și sigla BMW , fara niciun drept ,iar BMW  da în judecată și obliga firma chineză să își schimbe denumirea și sigla , fiindcă nu are drept să o folosească , să știi că firma chineză tot BMW fa fi ,numai că sub alt nume.

Alt exemplu . Daca eu îmi cumpăr un trening NIKE din Turcia ,iar Nike mă obligă după ce câștigă un proces în care eu nu am voie sa ii folosesc marca și numele ,eu ii zic atunci MIKE ,e clar că tot un trening NIKE este ,doar că are alt nume și alta marca.

Da ,FCSB e CSA steaua ,mare dreptate ai. FCSB e mai steaua , decât echipa care se numește Steaua și are sigla Stelei.
Îți trebuie multa minte sa ajungi la o asemenea logica.

View PostBasso, on 02 martie 2021 - 15:23, said:

Conform instantelor de judecata precum si logicii si a bunului simt, Steaua evolueaza in prezent in Liga a 3-a.

Bro, nu înțelegi că FCSB e mai steaua decât echipa care se numește Steaua și are marca și sigla Stelei.
Nu ai văzut că în reluările finalei din 86 la rezultat în dreptul echipelor sunt trecute FC Barcelona - FCSB ,nu FC Barcelona - CSA Steaua .

Edited by g1102, 02 March 2021 - 23:10.


#40
Basso

Basso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 684
  • Înscris: 26.08.2005
Daca ciobanul isi infiinteaza echipa de handbal atunci toti admiratorii lui o sa afirme ca echipa lui e Steaua, dubla castigatoare a cupei campionilor europeni. Pentru ca asa vor ei.

#41
silcar

silcar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,095
  • Înscris: 21.05.2019
Daca ciobanul isi infiinteaza orice echipa, si de fotbal...sa fie...aia e o echipa noua! Si nici eu sau vreun suporter stelist nu va fi langa ea!
Noi nu suntem langa Becali, ci langa echipa. Si echipa care a purtat denumirea Steaua, si e continuatoare, e la cioban! Deci aia e continuatoare ca ne place sau nu!
@g1102 am dat si eu acelasi exemplu logic! Dar cu astia ai lui talpan nu merge Posted Image) Ei inghit orice vrajeala, nu au treaba cu realitatea si nici macar nu cunosc verdictele castigate de clubul armatei Posted Image)) Analfabeti functionali...

Edited by silcar, 03 March 2021 - 01:06.


#42
g1102

g1102

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,306
  • Înscris: 17.07.2018

View Postsilcar, on 03 martie 2021 - 01:05, said:

Daca ciobanul isi infiinteaza orice echipa, si de fotbal...sa fie...aia e o echipa noua! Si nici eu sau vreun suporter stelist nu va fi langa ea!
Noi nu suntem langa Becali, ci langa echipa. Si echipa care a purtat denumirea Steaua, si e continuatoare, e la cioban! Deci aia e continuatoare ca ne place sau nu!
@g1102 am dat si eu acelasi exemplu logic! Dar cu astia ai lui talpan nu merge Posted Image) Ei inghit orice vrajeala, nu au treaba cu realitatea si nici macar nu cunosc verdictele castigate de clubul armatei Posted Image)) Analfabeti functionali...

Eu stiu sigur că talpan ,spre exemplu nu înființat o noua firma in 2003 ca Becali și ia aplicat marca și stema ,lu csa steaua ,fara drept.
Daca are Becali actul prin care csa i-a dat drept de folosință asupra numelui și siglei clubului sa o arate și atunci terminam toate dezbaterile.
Dar cum a pierdut in instanță e clar că are doar vorbe .

#43
Basso

Basso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 684
  • Înscris: 26.08.2005

View Postsilcar, on 03 martie 2021 - 01:05, said:

Daca ciobanul isi infiinteaza orice echipa, si de fotbal...sa fie...aia e o echipa noua! Si nici eu sau vreun suporter stelist nu va fi langa ea!
Noi nu suntem langa Becali, ci langa echipa. Si echipa care a purtat denumirea Steaua, si e continuatoare, e la cioban! Deci aia e continuatoare ca ne place sau nu!
@g1102 am dat si eu acelasi exemplu logic! Dar cu astia ai lui talpan nu merge Posted Image) Ei inghit orice vrajeala, nu au treaba cu realitatea si nici macar nu cunosc verdictele castigate de clubul armatei Posted Image)) Analfabeti functionali...

Cum nu esti langa cioban din moment ce echipa lui se numeste fcsb - faci ce spune becali. El a zis-o, nu eu.

#44
silcar

silcar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,095
  • Înscris: 21.05.2019

View Postg1102, on 03 martie 2021 - 10:42, said:

Eu stiu sigur că talpan ,spre exemplu nu înființat o noua firma in 2003 ca Becali și ia aplicat marca și stema ,lu csa steaua ,fara drept.
Daca are Becali actul prin care csa i-a dat drept de folosință asupra numelui și siglei clubului sa o arate și atunci terminam toate dezbaterile.
Dar cum a pierdut in instanță e clar că are doar vorbe .

Becali nu are treaba cu Csa, el a preluat echipa de la AFC. Iar in AFC erau si membri de la CSA si nu au avut vreo problema cu preluarea echipei timp de 10 ani, cat timp oierul decarta la ei! :)) Daca aveau vreo problema trebuiau sa tipe in 2003 si era ok ptr toti nu dupa zece ani... Becali a preluat echipa, cu nume, lot fotbalisti, stema, tot...si a folosit-o fara griji ani de zile, cu acordul armatei tacit sau nu...ei nu au zis nimic! Talpanel a infiintat o echipa noua, aia e clar. Si echipa aia nu poate fi vreodata Steaua chiar daca foloseste in denumire si numele de Steaua si o fosta stema folosita si facuta...de Steaua din liga 1.

View PostBasso, on 03 martie 2021 - 11:49, said:


Cum nu esti langa cioban din moment ce echipa lui se numeste fcsb - faci ce spune becali. El a zis-o, nu eu.

Simplu, eu sunt langa Steaua! Indiferent de patron! ;) Si echipa ce a continuat activitatea sportiva a fostei sectii de fotbal predate de CSA , AFC-ului este azi FCSB! Echipa ce a fost oficial Steaua Bucuresti pana in 2017, ce si-a schimbat denumirea. Dar e aceeasi echipa! Deci eu pe aia o sustin, la fel ca toti stelistii.  Nu avem treaba cu ciobanul, dar o clona infiintata din pix nu vom sustine vreodata! Aia e clar!

#45
Castraveta

Castraveta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 451
  • Înscris: 02.09.2015

View Postsilcar, on 03 martie 2021 - 13:25, said:

Simplu, eu sunt langa Steaua! Indiferent de patron! Posted Image Si echipa ce a continuat activitatea sportiva a fostei sectii de fotbal predate de CSA , AFC-ului este azi FCSB! Echipa ce a fost oficial Steaua Bucuresti pana in 2017, ce si-a schimbat denumirea. Dar e aceeasi echipa! Deci eu pe aia o sustin, la fel ca toti stelistii.  Nu avem treaba cu ciobanul, dar o clona infiintata din pix nu vom sustine vreodata! Aia e clar!

Corect!

#46
g1102

g1102

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,306
  • Înscris: 17.07.2018

View Postsilcar, on 03 martie 2021 - 13:25, said:



Becali nu are treaba cu Csa, el a preluat echipa de la AFC. Iar in AFC erau si membri de la CSA si nu au avut vreo problema cu preluarea echipei timp de 10 ani, cat timp oierul decarta la ei! :)) Daca aveau vreo problema trebuiau sa tipe in 2003 si era ok ptr toti nu dupa zece ani... Becali a preluat echipa, cu nume, lot fotbalisti, stema, tot...si a folosit-o fara griji ani de zile, cu acordul armatei tacit sau nu...ei nu au zis nimic! Talpanel a infiintat o echipa noua, aia e clar. Si echipa aia nu poate fi vreodata Steaua chiar daca foloseste in denumire si numele de Steaua si o fosta stema folosita si facuta...de Steaua din liga 1.



Simplu, eu sunt langa Steaua! Indiferent de patron! ;) Si echipa ce a continuat activitatea sportiva a fostei sectii de fotbal predate de CSA , AFC-ului este azi FCSB! Echipa ce a fost oficial Steaua Bucuresti pana in 2017, ce si-a schimbat denumirea. Dar e aceeasi echipa! Deci eu pe aia o sustin, la fel ca toti stelistii.  Nu avem treaba cu ciobanul, dar o clona infiintata din pix nu vom sustine vreodata! Aia e clar!

Becali a preluat jucătorii ,nu secția de fotbal cu totul
Pentru a prelua marca și sigla ai nevoie de acte .
Cum zici și tu prin corupție statul a fost de acord că Gigi sa folosească marca și sigla fara drept atâția ani.
Statul a devenit mai corect între timp și nu a mai mers șpaga.

Nu mai zi că a preluat cu nume ,stema .
Zi că a folosit ilegal numele și marca din 2003 ,conform instanțelor .
Și nu a preluat nimic. A înființat o noua firma , unde și-a înregistrat jucătorii preluați de la CSA .

Asociația "Salvați Steaua" este o formațiune înființată de Gheorghe Mustață și avocatul Virgil Boglea, din care fac parte susținătorii grupării lui Gigi Becali.

O decizie în privința palmaresului ar putea fi luată în aproximativ 9 luni, anunță avocatul Virgil Boglea.

"Cel mai important argument pe care îl avem în procesul privind palmaresul este reprezentat de desprinderea secției de fotbal a Clubului Sportiv al Armatei, din 7 aprilie 1998, și trecerea în martie 2003 către Societatea Comercială Fotbal Club Steaua București."

Deci nu a continuat nimic . A făcut o noua firma unde a înregistrat jucătorii de la CSA.
Până și ai lor recunosc că e alta firma .

Edited by g1102, 03 March 2021 - 13:52.


#47
silcar

silcar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,095
  • Înscris: 21.05.2019
Gresit. A preluat toata sectia de fotbal, tot! Lot, nume, marca, toata echipa de la AFC! C-a fost ilegala sau nu, prea putin ma intereseaza. Echipa noua nu a fost, din moment ce evolua cu numele Steaua, cu tot stafful de la AFC si ocupa locul in liga 1 detinut de AFC care la randul ei ocupa locul in liga 1 detinut de CSA. Echipa juca in Ghencea ca echipa gazda, ca Steaua? JUCA. Deci Steaua nu s-a inchis, sau desfiintat. Si in Ghencea juca cu acordul MAPN-ului si al CSA-ul platind chirie samd. Atunci era Steaua? Era. Azi ca s-a aflat ca nu a fost legala preluarea , nu mai e? E o aberatie. Echipa tot exista si cat timp va exista, aia va fi continuatoarea Stelei!

Pe rationamentul tau, inseamna ca si AFC Steaua era echipa noua? Posted Image)) Nu are NICI O TREABA organizarea juridica, ci activitatea sportiva. Si activitatea sportiva la clubul Steaua a continuat NEINTRERUPT! Deci FCSB este fosta Steaua Bucuresti asa cum stim toti si atesta si LPF, FRF si UEFA!

Edited by silcar, 03 March 2021 - 14:26.


#48
g1102

g1102

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,306
  • Înscris: 17.07.2018

View Postsilcar, on 03 martie 2021 - 14:21, said:

Gresit. A preluat toata sectia de fotbal, tot! Lot, nume, marca, toata echipa de la AFC! C-a fost ilegala sau nu, prea putin ma intereseaza. Echipa noua nu a fost, din moment ce evolua cu numele Steaua, cu tot stafful de la AFC si ocupa locul in liga 1 detinut de AFC care la randul ei ocupa locul in liga 1 detinut de CSA. Echipa juca in Ghencea ca echipa gazda, ca Steaua? JUCA. Deci Steaua nu s-a inchis, sau desfiintat.

Pe rationamentul tau, inseamna ca si AFC Steaua era echipa noua? Posted Image)) Nu are NICI O TREABA organizarea juridica, ci activitatea sportiva. Si activitatea sportiva la clubul Steaua a continuat NEINTRERUPT! Deci FCSB este fosta Steaua Bucuresti asa cum stim toti si atesta si LPF, FRF si UEFA!

Asta crezi tu . Instanțele sunt de altă părere și e doar o chestiune de timp ,până se va clarifica și cealaltă chestiune.
Cum poți să zici că preluat tot ,cand instantele zic ca le-a folosit ilegal .
Oricum succes in continuare.

#49
Castraveta

Castraveta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 451
  • Înscris: 02.09.2015
@basso:

View PostCastraveta, on 02 martie 2021 - 16:37, said:

Instanta de judecata a spus ca echipa din L1 NU mai are voie sa foloseasca numele si stema.
Atat.
In nici o decizie judecatoreasca nu se pune problema continuitatii sportive...Nu s-a specificat nicaieri ca Steaua din L1 NU este Steaua...ci doar s-a judecat comercial...
Nu mai poate folosi numele si stema FARA acordul CSA...
Tii minte ca au existat negocieri intre CSA si Jiji, prin care CSA cerea 1 milion de euro sau dolari pe an, ca echipa din L1 sa folosesca in continuare numele si stema?
Deci e o chestie comerciala...daca jiji marca banul, brusc echipa devenea din nou Steaua...
Cum explici asta?

Basso: te mai intreb ceva: daca in procesul palmaresului se decide ca palmaresul e al echipei din L1, ce pozitie o sa ai, cu ce echipa o sa tii?
Si de ce?


#50
silcar

silcar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,095
  • Înscris: 21.05.2019

View Postg1102, on 03 martie 2021 - 14:28, said:

Asta crezi tu . Instanțele sunt de altă părere și e doar o chestiune de timp ,până se va clarifica și cealaltă chestiune.
Cum poți să zici că preluat tot ,cand instantele zic ca le-a folosit ilegal .
Oricum succes in continuare.

Nu ma intereseaza ce zic instantele noastre. E plin CEDO=ul de verdicte strambe. Si celebrul proces de marca, Steaua- FCSB a castigat 2 , Talpan pe ultimul. Asta daca tot vorbim de impartialitate :))) Cum e posibil 2 instante sa aiba un verdict, si ultima sa schimbe 180 de grade ce au zis primele 2. E o aberatie.

Plus ca eu tin cont de  realitate. Si aia zice clar ca Steaua a continuat in liga 1 dupa AFC, cu tot...nume, loc, lot, marca, stadion etc. Iar din 2017 echipa si-a schimbat numele. Asta e realitatea si asa va ramane!

#51
g1102

g1102

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,306
  • Înscris: 17.07.2018

View Postsilcar, on 04 martie 2021 - 15:19, said:



Nu ma intereseaza ce zic instantele noastre. E plin CEDO=ul de verdicte strambe. Si celebrul proces de marca, Steaua- FCSB a castigat 2 , Talpan pe ultimul. Asta daca tot vorbim de impartialitate :))) Cum e posibil 2 instante sa aiba un verdict, si ultima sa schimbe 180 de grade ce au zis primele 2. E o aberatie.

Plus ca eu tin cont de  realitate. Si aia zice clar ca Steaua a continuat in liga 1 dupa AFC, cu tot...nume, loc, lot, marca, stadion etc. Iar din 2017 echipa si-a schimbat numele. Asta e realitatea si asa va ramane!

Exact ,când te va da vecinul în judecată pentru ceva așa să-i spui judecătorului.
Că nu interesează părerea lui. Vezi pe urma daca nu se aplica decizia lui, fiindcă nu ești tu de accord cu el..:)

#52
Basso

Basso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 684
  • Înscris: 26.08.2005

View PostCastraveta, on 02 martie 2021 - 16:37, said:

Instanta de judecata a spus ca echipa din L1 NU mai are voie sa foloseasca numele si stema.
Atat.
In nici o decizie judecatoreasca nu se pune problema continuitatii sportive...Nu s-a specificat nicaieri ca Steaua din L1 NU este Steaua...ci doar s-a judecat comercial...
Nu mai poate folosi numele si stema FARA acordul CSA...
Tii minte ca au existat negocieri intre CSA si Jiji, prin care CSA cerea 1 milion de euro sau dolari pe an, ca echipa din L1 sa folosesca in continuare numele si stema?
Deci e o chestie comerciala...daca jiji marca banul, brusc echipa devenea din nou Steaua...
Cum explici asta?

Dar te mai intreb ceva: daca in procesul palmaresului se decide ca palmaresul e al echipei din L1, ce pozitie o sa ai? Cu ce echipa o sa tii?
Si de ce?

Contextul actual este cu totul altul decat la inceputul anilor 2000. Atunci Becali era vazut ca un salvator, un om de afaceri cu care CSA se putea asocia pentru a continua (cum spuneti voi) activitatea sectiei de fotbal. I s-ar fi cedat/cesionat totul (marca, palmares) daca ar fi platit, just. Doar ca el nu a vrut, s-a crezut prea smecher, a crezut ca doar preluand un lot de jucatori va putea pretinde ca are Steaua, beneficiind si de complicitatea unora din Armata.
Pe vremea aia eu, ca si multi altii am sustinut acea echipa nestiind dedesubturile afacerii si pt scurta perioada de timp mi-a placut si mie personajul deoarece era zugravit prin presa ca fiind omul ala bun care ajuta sinistratii si da bani pe la biserici. Sa mai zic ca l-am cunoscut personal si am avut o scurta discutie cu el? Nu are rost.

Intre timp omul si-a cam dat arama pe fata, a inceput sa aiba probleme prin justitie, a falimentat companii mari (Avicola e un exemplu), tot felul de derapaje, episodul "valiza" sau sechestrarea celor care-i furasera o masina, jignirea fostelor glorii steliste si altele. A deranjat persoane din conducerea CSA si asta de fapt e motivul pentru care au inceput procesele.

Daca prin absurd o sa castige inapoi palmaresul, o sa sustin in continuare echipa care se numeste Steaua, adica cea care activeaza momentan in L3. Daca si aceasta echipa se va desfiinta sau se va sista activitatea sectiei de fotbal, atunci voi continua sa sustin Steaua la celelalte discipline: handbal, baschet, polo, rugby, etc.

#53
Castraveta

Castraveta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 451
  • Înscris: 02.09.2015

View PostBasso, on 04 martie 2021 - 15:52, said:

Daca prin absurd o sa castige inapoi palmaresul, o sa sustin in continuare echipa care se numeste Steaua, adica cea care activeaza momentan in L3. Daca si aceasta echipa se va desfiinta sau se va sista activitatea sectiei de fotbal, atunci voi continua sa sustin Steaua la celelalte discipline: handbal, baschet, polo, rugby, etc.
Deci practic nici pe tine nu te intereseaza decizia unei instante...tu consideri ca STEAUA  joaca in L3...si aia e, nu conteaza hotararea instantei?
Pentru ca daca palmarsul revine la FCSB, aia inseamna clar ca FCSB este continuatoarea echipei Steaua.
Nu mai zic, ca daca se  intampla ca FCSB sa recastige palmaresul, atunci clar exista cale si motiv de revizuire a sentintei cu privire la nume si stema...
Lucrurile nu sunt simple, si divizarea asta a suporterilor face bine doar dinamovistilor....

#54
g1102

g1102

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,306
  • Înscris: 17.07.2018

View PostCastraveta, on 04 martie 2021 - 16:02, said:


Deci practic nici pe tine nu te intereseaza decizia unei instante...tu consideri ca STEAUA  joaca in L3...si aia e, nu conteaza hotararea instantei?
Pentru ca daca palmarsul revine la FCSB, aia inseamna clar ca FCSB este continuatoarea echipei Steaua.
Nu mai zic, ca daca se  intampla ca FCSB sa recastige palmaresul, atunci clar exista cale si motiv de revizuire a sentintei cu privire la nume si stema...
Lucrurile nu sunt simple, si divizarea asta a suporterilor face bine doar dinamovistilor....

Palmaresul nu are cum sa revină FCSB din moment ce FCSB e o alta firma separata .
Firma se numește Societatea Comercială Football Club Steaua București .
Nu poți spune că FCSb a preluat csa cu totul ,fiindcă CSA-ul încă există și joaca in liga a 3-a .

E logic că atunci când cineva preia o alta companie ,cea preluată încetează să mai existe .

CSA steaua nu va fi niciodată o societate comerciala . Cel mult se poate aplica cazul CSU Craiova.

Sentința e definitiva . FCSB-ul nu va mai putea folosi niciodată numele și stema . Poate doar daca Becali se înțelege cu armata.

Edited by g1102, 04 March 2021 - 16:15.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate