Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

probleme inima

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
sarateanu2004a

sarateanu2004a

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 09.09.2004
Buna ziua!

Recent la un consult efectuat de catre cei de la medicina muncii, am aflat ca am probleme cu inima, nu grave, mi sa spus ca, in afara de contractia ei normala, se produce o turbulenta ce ii confera o miscare un pic sa zicem de rotire.Mi sa recomandat o ecografie.

Sunt de fire un om foarte fricos, temaor in tot ceea ce fac. La servici imi este teama sa nu gresesc, acasa imi este frica de un anume lucru.
Este posibil ca aceasta frica continuua sa-mi creeze aceste probleme. Mai ales ca am probleme si de vedere ( cu toate ca am +0.75 dioptrie) vad cateodata foarte in ceata plus ca ma doare capul undeva in partea din spate.

Multumec!

#2
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Ok,si intrebarea care este?
Ce varsta?Diversifica-ti timpul liber,apuca-te de ceva sport,drumetii...

Edited by daniMMM, 01 April 2018 - 14:32.


#3
sarateanu2004a

sarateanu2004a

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 09.09.2004
Am 44 de ani!
Intrebarea este daca problema este din cauza fricii pe care o am. Am frica de orice. Sunt un om slab, care nu ma impun.Traiesc dintr-un salariu cu chirie. Teama pt. job, teama pt. viata, teama pt.orice

#4
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017
Ia-ti o doza de curaj si nu mai fi fricos!

#5
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Clar ca este stresul cauzat,trebuie sa-ti regasesti increderea in tine.Sfatul meu e sa nu apelezi pe la psihologi ,care te vor hali de bani,ci DIY.Drumetiile si sportul,dupa cum am zis,fac bine la psihic si nu costa.Analizeaza-ti temerile si infrunta-le.Ia-ti o saptamana concediu si du-te aici
https://arsenalpark.ro/tarife/
  • escape room - 30 lei/persoană; 3-5 participanți/sesiune; durata sesiunii: o oră; vârsta minimă: 16 ani (Prison Break și Saw);
  • instrucție militară - 35 lei/persoană, minim 20 persoane sau se plătește echivalentul a 20 persoane – durata activității cu 20 persoane cca. 1 oră și 30 minute, cu 60 persoane cca. 3 ore și 30 min – 4 ore.
  • Acces teren minigolf: 10 lei/persoană/ h
  • treasure hunt – 35 lei/persoană – timp desfășurare: 1 oră + timpul de corectare a răspunsurilor: maximum 30 minute;
  • lupte de Airsoft - 80 lei/persoană/ședință(durata ședință 450 bile jucabile în limita a 60 min, solicitarea trebuie făcută cu min 72 ore înante, max 25, min 12 jucători/ședință);
  • lupte de Paintball - 80 lei/persoană/ședință (durata ședință 100 bile jucabile, solicitarea trebuie făcută cu min 72 ore înante, max 20 jucători/ședință, minim 10 jucători/ședință); durata activității: 1 oră;
  • tir cu arcul - 30 lei/persoană/ședință (ședința înseamnă 10 săgeți/persoană);
  • tir cu BB'Gun – 70 lei/persoană/ședință (solicitarea trebuie făcută cu min 72 ore înante, max 25, min 12 jucători/ședință; vârsta minimă: 18 ani) – durata activității 1 oră și 45 minute;
Invata-te cu un pahar ,doua  la doua,trei zile de vin rosu sec.

Edited by daniMMM, 01 April 2018 - 14:46.


#6
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,600
  • Înscris: 30.07.2003

 sarateanu2004a, on 01 aprilie 2018 - 14:35, said:

Intrebarea este daca problema este din cauza fricii pe care o am.
Si vrei pe forum sa-ti rezolvi problemele!
Mergi la doctor. Chiar nu pricep aceasta arie medicala Posted Image

#7
realduc

realduc

    traieste, si lasa-i si pe ceilalti sa traiasca

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,062
  • Înscris: 04.09.2017
de ce-ti faci griji ?
speranta de viata a romanilor este de cca 74 de ani !
si este in continua crestere !
eu am fost la medic ultima data in 1993 ! (accident de motocicleta)
am 59 de ani si vreau sa mor sanatos ! ... fara medici si medicamente adica !
mentiune : eu sunt putin nebun ! ... nu trebuie sa-mi urmezi exemplu' ! Posted Image

Edited by realduc, 01 April 2018 - 14:57.


#8
Ghita_Bizonu

Ghita_Bizonu

    Confectionez manusi din pielea clientului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,827
  • Înscris: 16.10.2012

 sarateanu2004a, on 01 aprilie 2018 - 14:35, said:

Am 44 de ani!
Intrebarea este daca problema este din cauza fricii pe care o am. Am frica de orice. Sunt un om slab, care nu ma impun.Traiesc dintr-un salariu cu chirie. Teama pt. job, teama pt. viata, teama pt.orice

Frica (panica) nu ajuta  dimpotriva :creste tensiunea si pilsul (nr batai inima) .

Insa nu inteleg ce probelme ai .. Ce medficatie to-au recomandat?!

Si in gnl :
- iti iei meifccamentele EXCACT dupa prescriptie.
- renunta la sare
- modereza-ti viciile (ma rog eu cu fumatu .. nu reusesc)

Restu .. alte probleme (cate bube rele toate pe cu##il babei mele!) Ametelile [ot proveni si de la spondiloza cervicala ;.. nu e mortala in mod normal dar f neplacuta (nue e mortala adica nu mori chiar de la ea.. ins adaca te apuca cadfn nu trebe si resuesti sa cazi in fata unui autibuz .. heslbules asta e!)

F prbabil ca starea de stres determinata de "Teama pt. job" Cunosc am avut si eu . Aici ... poate dpar niste antianxiolitice udsoare - medic de specialitate.
Insa de aici se pot dezvolta multe belele (psohoza.cardiace, ulcer, ficat ... )

 daniMMM, on 01 aprilie 2018 - 14:39, said:

Clar ca este stresul cauzat,trebuie sa-ti regasesti increderea in tine.Sfatul meu e sa nu apelezi pe la psihologi ,care te vor hali de bani,ci DIY.Drumetiile si sportul,dupa cum am zis,fac bine la psihic si nu costa.Analizeaza-ti temerile si infrunta-le.Ia-ti o saptamana concediu si du-te aici
https://arsenalpark.ro/tarife/
  • escape room - 30 lei/persoană; 3-5 participanți/sesiune; durata sesiunii: o oră; vârsta minimă: 16 ani (Prison Break și Saw);
  • instrucție militară - 35 lei/persoană, minim 20 persoane sau se plătește echivalentul a 20 persoane – durata activității cu 20 persoane cca. 1 oră și 30 minute, cu 60 persoane cca. 3 ore și 30 min – 4 ore.
  • Acces teren minigolf: 10 lei/persoană/ h
  • treasure hunt – 35 lei/persoană – timp desfășurare: 1 oră + timpul de corectare a răspunsurilor: maximum 30 minute;
  • lupte de Airsoft - 80 lei/persoană/ședință(durata ședință 450 bile jucabile în limita a 60 min, solicitarea trebuie făcută cu min 72 ore înante, max 25, min 12 jucători/ședință);
  • lupte de Paintball - 80 lei/persoană/ședință (durata ședință 100 bile jucabile, solicitarea trebuie făcută cu min 72 ore înante, max 20 jucători/ședință, minim 10 jucători/ședință); durata activității: 1 oră;
  • tir cu arcul - 30 lei/persoană/ședință (ședința înseamnă 10 săgeți/persoană);
  • tir cu BB'Gun – 70 lei/persoană/ședință (solicitarea trebuie făcută cu min 72 ore înante, max 25, min 12 jucători/ședință; vârsta minimă: 18 ani) – durata activității 1 oră și 45 minute;
Invata-te cu un pahar ,doua  la doua,trei zile de vin rosu sec.

ia=o vazut profilul? F posbil sa aibe un  program de 11-12 ore pe zi so sa io se sugerze ca e bosorg depasit

Edited by Ghita_Bizonu, 01 April 2018 - 15:07.


#9
PaunDutzi

PaunDutzi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 15.01.2012
Nu lua de bun ce ti-a spus medicul de la medicina muncii.
Astia sunt medici comerciali. Vin doar sa ia banii firmei.
La noi in firma au fost saptamana trecuta si pe majoritatea colegilor ne-au gasit cu probleme cardiace in urma unui asa-zis EKG.
Spun asa-zis, pt ca se dezlipeau ventuzele alea in timp ce aparatul merge. Daca ziceai ca s-a dezlipit striga la tine sa nu vorbesti.
Toata lumea are probleme cu inima, cu ochiii.etc...
Mergi la un medic cardiolog si convinge-te singur.

#10
Ploiesteanul2015

Ploiesteanul2015

    Cel mai iubit dintre ploieșteni

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 13.09.2015

 sarateanu2004a, on 01 aprilie 2018 - 14:24, said:

Buna ziua!

Recent la un consult efectuat de catre cei de la medicina muncii, am aflat ca am probleme cu inima, nu grave, mi sa spus ca, in afara de contractia ei normala, se produce o turbulenta ce ii confera o miscare un pic sa zicem de rotire.Mi sa recomandat o ecografie.

Sunt de fire un om foarte fricos, temaor in tot ceea ce fac. La servici imi este teama sa nu gresesc, acasa imi este frica de un anume lucru.
Este posibil ca aceasta frica continuua sa-mi creeze aceste probleme. Mai ales ca am probleme si de vedere ( cu toate ca am +0.75 dioptrie) vad cateodata foarte in ceata plus ca ma doare capul undeva in partea din spate.

Multumec!
E de la poluarea din Ploieşti :P

#11
Ploiesteanul2015

Ploiesteanul2015

    Cel mai iubit dintre ploieșteni

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 13.09.2015

 sarateanu2004a, on 01 aprilie 2018 - 14:35, said:

Am 44 de ani!
Intrebarea este daca problema este din cauza fricii pe care o am. Am frica de orice. Sunt un om slab, care nu ma impun.Traiesc dintr-un salariu cu chirie. Teama pt. job, teama pt. viata, teama pt.orice
Ploieştean fricos ??????????? :P

#12
Onan_Barbaru

Onan_Barbaru

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,169
  • Înscris: 21.08.2017

 realduc, on 01 aprilie 2018 - 14:54, said:

am 59 de ani si vreau sa mor sanatos ! ... fara medici si medicamente adica !
mentiune : eu sunt putin nebun ! ... nu trebuie sa-mi urmezi exemplu' ! Posted Image
Nebuni ori fraieri, sunt aia care merg la doctori si iau medicamente.

#13
sarateanu2004a

sarateanu2004a

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 09.09.2004
Am sa ma duc maine sa-mi fac si analize de rutina

#14
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,492
  • Înscris: 15.09.2010

 Onan_Barbaru, on 01 aprilie 2018 - 17:10, said:


Nebuni ori fraieri, sunt aia care merg la doctori si iau medicamente.
Si ce faci daca te Ăźmbolnăvești? Te duci la vraci? La popa sa te descânte? 😃Uite, faci o criza de apendicita. Ce faci, stai acasa si suferi pana mori de septicemie sau te duci la spital sa te opereze?

Edited by Freddy12, 02 April 2018 - 18:10.


#15
danny_fencer

danny_fencer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 28.07.2010
Daca vi s-a recomandat o Ecografie Cardiaca, ar trebui sa o faceti. Intrebarea mea este, cu ce v-a consultat medicul de medicina muncii sa ajunga la concluzia acestei miscari? Cu stetoscop? EKG?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate