Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 

Roaming digi

* * * * * 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
250 replies to this topic

#181
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,191
  • Înscris: 18.04.2008

View PostKyKyKyKy, on 28 iulie 2022 - 08:04, said:

De ce îmi apare pe site-ul Digi tarifele în roaming pe Koryolink? Posted Image

Attached Files

  • Attached File  NK.jpg   54.4K   107 downloads


#182
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Lol...

#183
varanhia

varanhia

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,192
  • Înscris: 20.09.2015

View PostK-Bobby, on 18 august 2022 - 18:25, said:

Pot folosi roaming-ul in străinătate cât timp vreau sau au aceeași politica ca cei de la orange, nu mai mult de 2 luni?

Eu sunt in roaming de 4 ani!

#184
sarbulb

sarbulb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 24.09.2016
Am intrat in Ungaria - roaming . Si da , 1720 MB , inclusi

#185
gogu1905

gogu1905

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 774
  • Înscris: 03.05.2019
Salut. Nu sunt client Digi. Va rog mult, o informatie prospectiva. Care este calitatea conexiunii de date in roaming la Digi? Experienta mea anterioara spune ca Orange limiteaza drastic viteza de conectare, iar Vodafone nu limiteaza. Multumesc.

#186
iRunaway

iRunaway

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 10.10.2011
Eu nu am sesizat nicio limitare la Digi...

#187
NikoroB

NikoroB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,554
  • Înscris: 26.05.2022

View Postgogu1905, on 23 august 2022 - 12:04, said:

Salut. Nu sunt client Digi. Va rog mult, o informatie prospectiva. Care este calitatea conexiunii de date in roaming la Digi? Experienta mea anterioara spune ca Orange limiteaza drastic viteza de conectare, iar Vodafone nu limiteaza. Multumesc.
Nu limiteaza nimic, "calitatea" conexiunii depinde de partenerul unde esti conectat in afara. Sunt unele tari unde digi are parteneriat doar cu retelele mai slabe. Verifica pe site in functie de locatia unde vrei sa mergi

#188
DUALHD

DUALHD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,370
  • Înscris: 01.10.2015
Problema cu mesajele în roaming pare a fi rezolvată.
Am primit mesajele la timp. Voiam să zic că încă se pare că există Digi Mobil HU după alte 4 luni de când am sesizat că nu e schimbat numele. Ciudat. In Turcia am făcut un cost suplimentar de aproximativ 3 euro. O să revin cu info când se facturează sau am detaliile costului. Deocamdată, mesajele de le Ungaria Slovenia și Italia(a venit la fel de la timp, dar nu am mai făcut print screen ). Ca și comparație și preturile în orange echivalent.
M a surprins cât de mult bate 2G ul in interiorul Ungariei...

#189
nico99900

nico99900

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,068
  • Înscris: 09.09.2010

View Postgogu1905, on 23 august 2022 - 12:04, said:

Salut. Nu sunt client Digi. Va rog mult, o informatie prospectiva. Care este calitatea conexiunii de date in roaming la Digi? Experienta mea anterioara spune ca Orange limiteaza drastic viteza de conectare, iar Vodafone nu limiteaza. Multumesc.
Eu sunt client Digi.es de mulți ani. Îmi mențin numărul doar pentru că am și număr de RO. asociat și am nevoie de el. Calitatea internetului și roamingul nu este rea, este foarte rea. Eu le plătesc 3 euro pe lună doar pentru numărul de România asociat,  în rest am folosesc un sim de Vodafone. Dacă nu ești constrâns să folosești digi, eu nu îl recomand.

#190
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Dezinformezi, nu alta... Unde ai folosit tu roaming și ai fost nemulțumit? Ai 2-3-4 GB+ viteze bune, 100-200 mbps lejer, măcar, daca e un operator mare al țării respective și ai acoperire bună, ba chiar și acces la rețele 5G în unele țări și apel Wi-Fi. E unanim acceptat faptul că Digi sunt cei mai ok în roaming, dintre operatorii noștri.

Ai folosit tu internetul și vocea in zone cu acoperire mai slabă, ori posibil să fi fost ceva probleme tehnice ale operatorului de acolo și gata, ai pus eticheta.

Edited by Vlad_22, 23 August 2022 - 17:36.


#191
nico99900

nico99900

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,068
  • Înscris: 09.09.2010

View PostVlad_22, on 23 august 2022 - 17:37, said:

Dezinformezi, nu alta...
Am Digi Spania de vreo 6-7 ani. In Ro Il are maicamea de multi ani, si nevasta de 2 ani + internet acasa si Tv. Vin in Ro cu masina, o data cel putin in fiecare an, si folosesc roamingul in europa. Acuma ca ai multi giga, is de acord cu tine. Dar ce folos daca merge rau. Poate de aceea nici nu gasesti prepay la digi. Oamenii ar cumpara o cartela si a doua luna nu ar mai reincarca-o. Si atunci iti da doar alternativa de abonament.Iti faci abonament si automat ai permanenta. Si s-o spunem pe aia dreapta, majoritatea stau la digi pentru pret. >Ca altfel ar cam bate vantul pe la ei.

#192
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Mie și multora ne funcționează foarte ok Roaming-ul. Franța, Italia, Ungaria, Slovenia, Irlanda, printre altele, nu am avut probleme. Vorbesc strict din feb sau martie 2018, când m-am portat de la portocală la Digi. Totuși, exemplifică, ce și cum/de ce merge rău? Poate o fi de la device-ul tău. E viteza mică, ești nemulțumit de acoperire sau?

Edited by Vlad_22, 23 August 2022 - 18:46.


#193
K-Bobby

K-Bobby

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,703
  • Înscris: 28.02.2010

View PostVlad_22, on 23 august 2022 - 18:42, said:

Mie și multora ne funcționează foarte ok Roaming-ul. Franța, Italia, Ungaria, Slovenia, Irlanda, printre altele, nu am avut probleme. Vorbesc strict din feb sau martie 2018, când m-am portat de la portocală la Digi. Totuși, exemplifică, ce și cum/de ce merge rău? Poate o fi de la device-ul tău. E viteza mică, ești nemulțumit de acoperire sau?
El e pe reteaua Digi in spania. De asta merge rau. Tu cand esti in roaming te folosești de alte retele. Digi spania e cum era la noi digi la începuturi, cu putin spectru.

Edited by K-Bobby, 23 August 2022 - 19:45.


#194
Redzutzuu

Redzutzuu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 340
  • Înscris: 11.03.2017

View PostK-Bobby, on 23 august 2022 - 19:43, said:

Digi spania e cum era la noi digi la începuturi, cu putin spectru.
Digi Spania e retea MVNO, are 0 mhz spectru propriu, furnizeaza servicii prin reteaua Movistar.

#195
nico99900

nico99900

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,068
  • Înscris: 09.09.2010
Si asta ca in Spania, ii totusi operator. Se lauda cu 3 milioane de clienti DIGI. Si merge rau internetul. Pai cand trec in Franta sau Germania ii si mai rau.
Asta o spun din experienta ca si client abonat de multi ani. Is nevoit sa tin un prepay de Vodafone pentru internet.

#196
cipry022

cipry022

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,157
  • Înscris: 18.04.2008
Digi Spania folosește rețeaua Movistar care are cea mai mare acoperire, probabil si cele mai bune viteze. Pe cartela de România e posibil sa între și alți operatori care au acoperire mai mica sau viteze mici,deci trebuie selectat manual Movistar.

#197
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015

View PostK-Bobby, on 23 august 2022 - 19:43, said:

El e pe reteaua Digi in spania. De asta merge rau. Tu cand esti in roaming te folosești de alte retele. Digi spania e cum era la noi digi la începuturi, cu putin spectru.
Da, păi de asta zic, rețeaua o fi în Spania la început, dar în roaming e în funcție de operatorul partener din țara respectivă. Cum să meargă la fel de prost, dacă folosești altă rețea, acolo? Îmi dă cu virgulă.

Poate operatorii X, Y folosesc niște benzi GSM mai speciale și telefonul în cauză o fi versiunea pentru piața din China, America de N ceva și nu are suport pentru benzile respective, deși mă înșel că asta ar fi problema. Telefoanele comercializate în Europa știu mai toate benzile folosite pe aici.

Edited by Vlad_22, 23 August 2022 - 23:07.


#198
sarbulb

sarbulb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 24.09.2016
Faptul ca intr-o tara ( specific cazul de fata - Spania / Digi Spania MVNO ) sant probleme , asta nu inseamna ca , in general , DIGI nu functioneza OK in roaming .
General recunoscut si acceptat : Digi RO este o optinune f buna pt roaming .

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate