Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...
 Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei
 

Recomandare hosting video

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016
Mai era un subiect cu acelasi titlu deschis dar vechi de un an si total diferit de ce vreau

Cerintele ar fi cam astea:
- minim 100 GB spatiu, preferabil in zona 200-250
- obligatoriu sa am posibilitatea parolarii fisierelor video (parola unica/fisier)
- cel care vrea sa vizioneze sa nu fie limitat la viteza (ghestii gen rapidgator sau ce alte situri de filesharing exista). Prefer sa am eu upload maxim ...X gb dar stream-ul sa nu aibe intreruperi sau reclame, clipurile sunt 4k
- la fel cel caruia ii dau adresa filmului sa nu fie nevoit sa isi faca cont
- fisierele video au in jur de 4-5 GB, sunt chestii private (prezentari video), nu cred ca ar fi vizionate de mai mult de 20-50 de ori pe luna, de aici o estimare la traficul facut


Singurul care l-am gasit ar fi fost Vimeo, cu planul Vimeo Pro (20$/m) dar mi-a facut praf la o urcare de test doua clipuri (desincronizare sunet) asa ca ma mai uit dupa alternative

Exclud din start solutii VPS sau shared hosting, vreau o chestie cu cat mai putina bataie de cap.

#2
Buleandra94

Buleandra94

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 644
  • Înscris: 19.08.2007
YouTube? Pui video ca unlisted si doar daca are cineva URL-ul poate sa vada video-ul. Sau ca privat, si poate sa il vada doar cui ii dai acces.

Edited by Buleandra94, 31 March 2018 - 15:08.


#3
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016

View PostBuleandra94, on 31 martie 2018 - 15:07, said:

YouTube? Pui video ca unlisted si doar daca are cineva URL-ul poate sa vada video-ul. Sau ca privat, si poate sa il vada doar cui ii dai acces.

Am exclus varianta asta pentru ca e nevoie (din ce am citit , poate ma insel) sa dau acces pe user.
Nu vreau sa oblig pe cineva sa imi comunice userul, sa le au acces...

#4
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Nu e acces pe user, e pe email.
Cind il pui privat, poti sa-i dai imediat share cu cineva, inclusiv notificare automata de la youtube pe mail.
Sau ii dai tu manual un mail, poate nu intelege engleza sau nu citeste mailurile de la youtube.

Sau il pui unlisted si-i dai direct linkul video-ului.

Oricum, ce vrei tu acolo nu cred ca gasesti nicaieri gratis.
Hmmm, sau pe mega.nz: https://mega.nz/#!FU...uKJ8ZeG9jrgEZIg
Singura chestie e ca, neffiind special pentru video, apar si alea de download.
Nu am facut proba cu video mai mare, sa vad cit de repede incarca la play.
Nu am facut proba cu sunet, nici nu stiu daca-l recomprima sau pastreaza exact originalul.

De ce vrei neaparat parola pe video, nu poate sa distribuie cineva linkul + parola ?!

Edited by trollerul_de_serviciu, 31 March 2018 - 16:01.


#5
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,815
  • Înscris: 07.08.2008
Te poti folosi de YouTube pentru hosting video(pui video nelistat) si faci un site pe care afisezi acele filmulete, pui de exemplu filmuletul Y pe pagina numesite.com/nume-video, iar pagina respectiva o parolezi cu user si parola. Destul de simplu. Eventual folosesti un player mai custom care doar preia fisierul de pe YT, sa nu apara playerul YT.

#6
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016

View Posttrollerul_de_serviciu, on 31 martie 2018 - 15:57, said:

Nu e acces pe user, e pe email.
Cind il pui privat, poti sa-i dai imediat share cu cineva, inclusiv notificare automata de la youtube pe mail.
Sau ii dai tu manual un mail, poate nu intelege engleza sau nu citeste mailurile de la youtube.

Sau il pui unlisted si-i dai direct linkul video-ului.

Oricum, ce vrei tu acolo nu cred ca gasesti nicaieri gratis.
Hmmm, sau pe mega.nz: https://mega.nz/#!FU...uKJ8ZeG9jrgEZIg
Singura chestie e ca, neffiind special pentru video, apar si alea de download.
Nu am facut proba cu video mai mare, sa vad cit de repede incarca la play.
Nu am facut proba cu sunet, nici nu stiu daca-l recomprima sau pastreaza exact originalul.

De ce vrei neaparat parola pe video, nu poate sa distribuie cineva linkul + parola ?!

Nu tin sa fie gratis ba din contra as prefera un serviciu platit si care sa aibe suport.
Cine va viziona filme alea nu are nici un interes sa le dea share e vorba de demo prezentari facute exact pentru ei (clienti) si as prefera sa nu ajunga publice (din vina mea), chit ca sunt demo si nu prea o sa aibe legatura cu produsul finit.
Ce fac ei mai departe nu ma intereseaza.
Si daca x vrea sa se consulte cu y ii da pass si gata nu trebuie iar sa ii dau acces sau ei sa intre unu cu contul altuia.

Exclud chestii mega nz ...dar o sa incerc treaba cu youtube (desi mi se pare cam ....)

View Posttigerheart, on 31 martie 2018 - 16:01, said:

Te poti folosi de YouTube pentru hosting video(pui video nelistat) si faci un site pe care afisezi acele filmulete, pui de exemplu filmuletul Y pe pagina numesite.com/nume-video, iar pagina respectiva o parolezi cu user si parola. Destul de simplu. Eventual folosesti un player mai custom care doar preia fisierul de pe YT, sa nu apara playerul YT.

Ma complic prea mult cu inca un site/domeniu/hosting pe care sa pun filmele.

Edited by Jammalan-the-Prophet, 31 March 2018 - 17:26.


#7
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Acum chiar nu mai inteleg pentru ce ai nevoie de parola ?

Nu stiu de ce ti-a bulit vimeo sunetul, am pus o gramada de fisiere (ma rog, destul de asemanatoare ca si compresie/format) si au mers brici.
Nu poti sa incerci salvare in alt format / alte setari ?

Pina la urma, nu stiu exact ce diferenta ar fi intre youtube si vimeo, pentru chesituni de baza, care ai tu nevoie (parola bla bla bla sint extra, cred ca te poti lipsi de ele)

#8
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016
Nu ma omor eu dupa parola, dar asta ar fi una din doleantele lor la fel ca si live streamingul. Asa ca... nu am ce sa fac.
Daca ar fi fost dupa mine le trimiteam toata arhiva pe dropbox la fiecare update si terminam povestea.

#9
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Nu stiu exact ce ar fi live streaming.
Am incercat sa citesc acum la Vimeo Pro, ofera aceasta optiune la embed, dar mi-am pierdut rabdarea dupa 3 cuvinte, nu ma intereseaza subiectul.

Youtube ar fi o alternativa ok, doar ca trebuie sa vezi calitatea compresiei.
Si daca vreodata ai nevoie urgent sa fie vizionat clipul... tough noogies, astepti pina termina ei recompresia (la 4K... depinde si de lungimea clipului.... poate sa dureze icsșpe minute, habar am, verifici si asta).

#10
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,189
  • Înscris: 24.02.2007
Azure blob storage: stochezi ce fisiere vrei si oferi altora linkuri pe termen limitat pentru diverse fisiere

Pret / GB si functie de trafic : https://azure.micros.../storage/blobs/ (€0.0166 per GB in cazul West Europe zic ca-i decent)

Controlul accesului: https://docs.microso...ignature-part-1

Avantaje:
  • platesti functie de cat folosesti
  • clientul primeste un link (nu ii trebuie cont)
  • poti restrictiona accesul chiar si /IP
Dezavantaje:
  • clientul descarca fisierul cu totul
  • iti ia ceva sa te obisnuiesti cu sistemul
  • grija sporita la cont sa nu iti fure cineva parola si sa inceapa sa foloseasca servicii scumpe care sa iti fie apoi facturate tie

Edited by dani.user, 01 April 2018 - 11:42.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate