Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id
 DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...

Avem sanse sa avem energie electr...
 

Recomandare Medic Veterinar Sibiu

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Dreeas

Dreeas

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 31.03.2018
Buna,

Am un câine Akita in vârsta de 11 luni căruia i au apărut niște eczeme la nivelul pielii însoțite de mâncărimi,Practic se scărpina pana își rupe parul si pielea.i am făcut analize de sânge si analize la piele...cele de sânge nu au ieșit bine dar la piele nu a ieșit ca ar avea o bacterie/ciuperca.
Situația durează de aproximativ 2 luni si medicul veterinar care l a consultat nu a găsit o soluție.
Eu sunt din HUNEDOARA si as dori sa l duc la un medic in Sibiu gândindu ma ca acolo sunt mai multe opțiuni.

Va rog din suflet sa mi recomandați un medic veterinar din Sibiu sau dacă știți pe cineva bine pregătit in Deva....

Va multumesc

Edited by Dreeas, 31 March 2018 - 12:29.


#2
Zweipfoten

Zweipfoten

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 376
  • Înscris: 18.03.2018
Doctorul Nicolae Coldea e foarte bun din ce cunosc .Nu stiu daca am voie sa pun link, sper sa nu fie interzis .
https://www.coldea.ro/

#3
Dreeas

Dreeas

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 31.03.2018

View PostZweipfoten, on 31 martie 2018 - 12:11, said:

Doctorul Nicolae Coldea e foarte bun din ce cunosc .Nu stiu daca am voie sa pun link, sper sa nu fie interzis .
https://www.coldea.ro/
Mulțumesc mult

#4
Zweipfoten

Zweipfoten

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 376
  • Înscris: 18.03.2018
A, si poti plati inclusiv cu ajutorul cardului bancar . Uitasem asta . Posted Image

#5
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,492
  • Înscris: 15.09.2010
Vezi sa si la Deva e o clinica veterinara buna: Andyvet. Ai scris ca analizele nu i-au iesit prea bune. Ce anume nu e in parametri normali?  Cu ce il hranesti?
Eu suspectez o reactie alergică din cauza hranei, ori prea grasa, ori cu prea multa proteina sau o alergie la o componenta din hrana: soia, porumb, grau. Bănuiesc ca probele hepatice sunt proaste. Ar fi interesant de aflat cum sta cu eozonofilele.
Akita are predispoziție la o boala de piele numita adenita sebacee care se manifesta cam ca la cainele tau. Pune o poza sa vad si eu cum arata  <<eczema>>.

Edited by Freddy12, 31 March 2018 - 20:06.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate