Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Sisteme prindere PAL

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
raduku23

raduku23

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 06.09.2006
Buna dimineața. După ce am căutat informații pe net, constat că la noi există informații extrem de limitate în ceea ce privește sistemele de prindere a PALului. Mai exact, având în vedere multitudinea de sisteme de demontabili, as vrea sa ma lămuriți care ar fi diferențele între ele. Minifix 12 si 15, rafix 20, tofix, maxifix, etc,etc. Care si unde se folosesc? Există ceva în funcție de mărimea lor, pe ce tip de pal se pot folosi(16,18)? Mulțumesc!

#2
realduc

realduc

    traieste, si lasa-i si pe ceilalti sa traiasca

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,062
  • Înscris: 04.09.2017
de ce vrei sa lasi tamplarii fara munca ?

#3
raduku23

raduku23

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 06.09.2006

View Postrealduc, on 31 martie 2018 - 11:54, said:

de ce vrei sa lasi tamplarii fara munca ?
Vroiai sa-ti iasă vreo replică inteligenta sau doar ti-e drag să scrii? Dacă ești off topic, mai bine te abții


#4
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Raducu23 baiatu´, daca vrei sa fii ajutat, invata sa ceri ajutor. Nu intrebi cum se taie padurea  doar ca sa inveti  sa scoti cenusa din soba. Si daca mai esti si tafnos,  mai bine te abtii.
Si apropo, a cui clona esti? Cu 2 postari din 2006, cred ma degraba ca ti-a murit bunicul care si-a facut cont si i-ai mostenit tu locul.

#5
realduc

realduc

    traieste, si lasa-i si pe ceilalti sa traiasca

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,062
  • Înscris: 04.09.2017

View Postraduku23, on 31 martie 2018 - 12:01, said:

Vroiai sa-ti iasă vreo replică inteligenta sau doar ti-e drag să scrii? Dacă ești off topic, mai bine te abții
da' tie ? ...Posted Image

Edited by realduc, 31 March 2018 - 15:09.


#6
niggaru

niggaru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 05.05.2005
raducule, exista internet, schite de montaj.. trebuie doar sa cauti. mura'n'gura te costa 1000 de lei. pareri?

#7
raduku23

raduku23

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 06.09.2006

View Postmyshyk, on 31 martie 2018 - 13:03, said:

Raducu23 baiatu´, daca vrei sa fii ajutat, invata sa ceri ajutor. Nu intrebi cum se taie padurea  doar ca sa inveti  sa scoti cenusa din soba. Si daca mai esti si tafnos,  mai bine te abtii.
Si apropo, a cui clona esti? Cu 2 postari din 2006, cred ma degraba ca ti-a murit bunicul care si-a facut cont si i-ai mostenit tu locul.
Daca nu intru foarte des pe aici nu inseamna ca sunt clona cuiva. nu inteleg de ce esti asa frustrat, crezi ca sunt concurenta care iti fura clientii sau ideile? Stai chill,nu ma ocup cu asa ceva. Am avut de facut un proiect si doream cateva lamuriri avand in vedere diversitatea existenta pe piata. Daca nu poti fi obiectiv la intrebarea mea, crede-ma ca nu aveam chef de inteligenti din astia cu umor macabru.
Asta stiu ca e scopul unui forum, sa poti lamuri o problema.

View Postniggaru, on 04 aprilie 2018 - 11:46, said:

raducule, exista internet, schite de montaj.. trebuie doar sa cauti. mura'n'gura te costa 1000 de lei. pareri?
Da, exista schite de montaj, dar nu iti spune nimeni unde merita sa folosesti ceva si unde nu. Iar la pret esti prea scump pentru mine..Chiar daca ati pune informatiile pe masa, aveti impresia ca nu va mai face lumea comenzi? Si daca ar publica astia de la BMW schitele de la X5, ma apuc maine sa imi fac? Nu inteleg retinerea asta in a impartasi informatii de frica ca nu mai trage clientu la voi sau va fura altii comenzile. Si apropo, cu sau fara info tot singur am facut ce aveam de facut si tot nu am ajuns la vreun atelier. Daca topicul meu era caut montator mobila mai intelegeam, da asa...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate