Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...
 Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 

Nu primesc e-mailurile pe yahoo

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
milovme

milovme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 814
  • Înscris: 01.11.2012
Buna seara

Marți dimineața am făcut o adresa de mail noua la Yahoo sa o folosesc sa creez cont pe site ANAF.
Am primit pe mail sa ma prezint la finante cu un cod primit pe acea adresa de mail. Am fost la ghișeu la finante si mi s-a zis ca urmează sa primesc pe mail detalii cont ceva de genul. In maxim 2 zile lucrătoare.
Și nu primesc nimic. Și mi-am trimis mail pe noua adresa de pe vechea adresa si invers și văd ca nu primesc nimic. Am încercat sa ma loghez de pe laptop și zice ca nu se poate sa revin mai târziu. Am revenit și tot nu pot sa intru pe mail.

Pe telefon am șters aplicația și am instalat-o din nou și nu mai intra de loc in cont. Scrie hopa, încearcă mai târziu.

Ce are? Ce s-a întâmplat? Acuma nu ma pot conecta pe site ANAF ca cică primesc pe mail un cod și eu nu văd nici un mail și mai nou nu ma pot conecta. Yahoo are un suport foarte aiurea și am căutat in întrebări la suport și acolo am găsit sa dezinstalez app și sa o instalez din nou. Atât. Și întrebarea dacă mi-a fost de folos. Am dat NU. Asta-i tot suportul lor?

#2
crocko.dilul

crocko.dilul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,535
  • Înscris: 30.07.2007
Uite aici o discutie care te poate lamuri.

#3
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Cauta email-urile pe spam/trash.

Nu mai folosi yahoo, ori hotmail. Exista Gmail care functioneaza foarte bine.

#4
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 milovme, on 30 martie 2018 - 21:37, said:

Buna seara

Marți dimineața am făcut o adresa de mail noua la Yahoo sa o folosesc sa creez cont pe site ANAF.
Am primit pe mail sa ma prezint la finante cu un cod primit pe acea adresa de mail. Am fost la ghișeu la finante si mi s-a zis ca urmează sa primesc pe mail detalii cont ceva de genul. In maxim 2 zile lucrătoare.

Sa nu fie vorba de 2 luni lucratoare, daca e vorba de Finanate.

#5
milovme

milovme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 814
  • Înscris: 01.11.2012

 pasilla, on 30 martie 2018 - 21:48, said:

Cauta email-urile pe spam/trash.

Nu mai folosi yahoo, ori hotmail. Exista Gmail care functioneaza foarte bine.

Doar in inbox puteam sa intru și erau doar 3 mailuri primite marți.
Când încercam la trimise sau spam, se încarcă pagina și așa rămânea, nu mai deschidea nimic.

De când am șters app și am instalat-o din nou nu mai pot sa intru deloc pe mail. Apare: hopa, încearcă mai târziu.
Iar de pe laptop n-am reușit sa intru deloc.

 rosix, on 30 martie 2018 - 21:48, said:



Sa nu fie vorba de 2 luni lucratoare, daca e vorba de Finanate.

Nuu. Cei de la finante sigur au trimis mailul, fiindcă in ziua in care m-am înregistrat la ANAF dar încă nu ajunsesem la finante, când încercam sa ma loghez zicea: user sau parola inexistenta sau ceva de genul.
Azi m-a lăsat sa ma loghez doar ca mai era o căsuța cu cod de siguranța trimisa pe mail.
Și intru pe mail și aștept și nu primesc nimic. Și mi-am trimis un mail de pe gmail pe Yahoo și când am vz ca nu-l mai primesc mi-am dat seama ca e ceva cu Yahoo.

 crocko.dilul, on 30 martie 2018 - 21:48, said:

Uite aici o discutie care te poate lamuri.
Multumesc.

Mama mea are încasează chirii. Dar eu trebuie sa merg la finante cu contracte și sa plătesc. Și am făcut adresa de mail pe numele ei. Dacă contractele sunt pe numele ei, m-am gândit ca probabil și adresa de mail trebuie  sa fie pe numele ei și an ales Yahoo ca e mai rapid de făcut adresa noua, fata de gmail.
De aia am ales Yahoo. Adresa de gmail e a mea, nu cred ca puteam sa o folosesc la finante.

Oare as putea sa ma mut la gmail dar sa rămână cu numele Yahoo ?
Dintre atâtea adrese de email exact asta cu codul ANAF  a pățit ceva și nu se poate Loga la server.

Plus pe gmail nu cred ca puteam sa ma loghez cu adresa mea și cu mai o adresa noua pe același telefon. Sau puteam ? Nu am găsit opțiunea asta.



#6
realduc

realduc

    traieste, si lasa-i si pe ceilalti sa traiasca

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,062
  • Înscris: 04.09.2017
yahoo ca mai tot ce este frumos, a fost un vis frumos ! ... :)
dimineata s-a terminat totul !
am cont yahoo din a.d. 1998 !

Edited by realduc, 30 March 2018 - 22:37.


#7
milovme

milovme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 814
  • Înscris: 01.11.2012
Off. Cred ca luni mai fac un drum la finante. Sper sa pot schimba adresa de mail. Înainte am sa sun la call center ANAF sa văd poate reușesc la tel sa schimb adresa de mail. Dar nu cred ca voi rezolva ceva la tel.
Ce ghinion.
Azi am sunat la EON sa văd cât am factura de gaz și aflu ca am 2 facturi in aceiași luna. Una emisă in 13 Martie și una in 23 Martie. Cum, nu știu. Parca eu le pățesc pe toate azi. Oare toți anii ăștia am plătit in luna Martie doua facturi? La reguralizare se trimit 2 facturi? Pana luni când se deschide la EON stau in dubii.

#8
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,810
  • Înscris: 10.12.2006
Fa una de gmail.
Yahoo mai da rateuri, n-ai ce sa-i faci.

#9
laurentiu230480

laurentiu230480

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 284
  • Înscris: 15.03.2018

 rosix, on 30 martie 2018 - 21:48, said:

Sa nu fie vorba de 2 luni lucratoare, daca e vorba de Finanate.
La ce foame de bani au, trimit singuri scrisori acasa Posted Image . Referitor la topic, creeaza o alta adresa cu acelasi nume da pe gmail si anuntai pe cei de la ANAF de adresa noua. Yahoo de cand a fost cumparat si restructurat are probleme mari pe partea de servicii

Edited by laurentiu230480, 31 March 2018 - 08:05.


#10
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Eu n-am avut niciodata probleme cu yahoo.
Singurele probleme care le-am vazut la altii au fost de genul domeniului.
Adica, tu ai adresa de genul [email protected] sau [email protected] [email protected] sau..... ai inteles ideea ?
Vezi partea din coada, intri pe contul respectiv si mergi sus in dreapta, unde scrie numele, click pe nume, apare adresa de mail.

#11
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017
Yahoo e pe duca....

#12
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Si ce legatura are asta cu problema de fata ?
Da, de citiva ani tot e pe duca yahoo, dar uite ca inca se tine destul de bine.

#13
milovme

milovme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 814
  • Înscris: 01.11.2012
Le-am scris pe tweeter la Yahoo Customer suport
N-ai cum sa trimiți mail direct și sa spui care-i problema.
M-a plimbat pe forumuri unde erau puse aceleași întrebări ca ale mele dar n-au primit răspuns.
La call center ANAF nu se lucrează decât de luni pana vineri.
Eu știu ca pana la sfârșitul lunii Martie trebuia sa plătesc impozit dar n-am primit decizie de impunere încă. Parca văd ca plătesc penatitati. La ANAF penalitățile sunt mici, dar la casa de asigurări de sănătate sunt mari. Abia aseară mi-am dat seama ca e ceva cu adresa de mail.


#14
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,810
  • Înscris: 10.12.2006
Mie imi zicea o tanti de la ANAF marti ca nu se mai face decizie de impunere, momentan fiecare isi calculeaza impozitul dupa cum stie Posted Image
Dar cred ca e o situatie temporara, pana mai modifica aia niste legi.

#15
milovme

milovme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 814
  • Înscris: 01.11.2012

 Mizu, on 31 martie 2018 - 11:03, said:

Mie imi zicea o tanti de la ANAF marti ca nu se mai face decizie de impunere, momentan fiecare isi calculeaza impozitul dupa cum stie Posted Image
Dar cred ca e o situatie temporara, pana mai modifica aia niste legi.
Da. De marți s-a scos declarația 220. Exact atunci m-am nimerit și eu acolo. De la ghișeu a zis ca cine vrea sa depună 220 sa aștepte jos la INFO pt noile formulare. Dacă nu, sa revină după 1 Aprilie

Eroare temporara 14

Attached Files



#16
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,810
  • Înscris: 10.12.2006
Eu am depus 220 in Ianuarie, dar a zis tanti ca nu o sa-mi vina decizie de impunere.

In fine, nu ai ce sa faci cu erorile astea de yahoo, uneori dureaza o luna pana sa-si revina. Am cont la ei de pe vremea dial-up si stiu.

#17
milovme

milovme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 814
  • Înscris: 01.11.2012
Cei de la Yahoo au răspuns pe tweeter. Au zis ca au trimis mai departe la engineering team.

#18
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018

 pasilla, on 30 martie 2018 - 21:48, said:

Nu mai folosi yahoo, ori hotmail. Exista Gmail care functioneaza foarte bine.
Hotmail nu mai exista de mult timp, cam de pre vremea cand se lansa Gmail...
Acum Microsoft are Outlook care da clasa Gmail. Chiar si pe vremea Live dadea clasa... dar lumea a ramas in trecut cu ideea de Hotmail.
Si partea buna e ca nu iti scaneaza emailurile ca Google :D

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate