Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Romania Impreuna - Partidul lui Ciolos

* * * * - 10 votes
  • This topic is locked This topic is locked
1403 replies to this topic

Poll: Partidul Romania Impreuna (190 member(s) have cast votes)

Credeti ca are sanse sa insemne ceva acest partid in politica romaneasca ?

  1. DA, o noua optiune politica cu sanse reale de a coagula voturile indecisilor si a intari opozitia la actuala putere (95 votes [50.00%] - View)

    Percentage of vote: 50.00%

  2. NU, va reusi doar sa ajute la "descompunerea" voturilor de sustinere a opozitiei (57 votes [30.00%] - View)

    Percentage of vote: 30.00%

  3. Voted Nu sunt inca lamurit, astept sa vad ce vor, inainte de a trage o concluzie (38 votes [20.00%] - View)

    Percentage of vote: 20.00%

Va fi la Dreapta sau la Stanga ?!

  1. Dreapta (76 votes [40.00%] - View)

    Percentage of vote: 40.00%

  2. Stanga (23 votes [12.11%] - View)

    Percentage of vote: 12.11%

  3. Voted Nu stiu inca, nu-mi dau seama (91 votes [47.89%] - View)

    Percentage of vote: 47.89%

Ati vota acest partid ?

  1. Da, cu siguranta, mi se pare optiunea cea mai buna ! (59 votes [31.05%] - View)

    Percentage of vote: 31.05%

  2. Voted Posibil da, dupa ce ma lamuresc exact despre ce-i vorba cu el. (76 votes [40.00%] - View)

    Percentage of vote: 40.00%

  3. Nu cred, raman fidel optiunilor anterioare, nu am spirit aventurier (8 votes [4.21%] - View)

    Percentage of vote: 4.21%

  4. Nu in mod sigur, nu este ceea ce-mi doresc si place ! (40 votes [21.05%] - View)

    Percentage of vote: 21.05%

  5. Nu merg la vot, din motive personale ! (7 votes [3.68%] - View)

    Percentage of vote: 3.68%

Vote Guests cannot vote

#19
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005

 catalina1, on 30 martie 2018 - 19:47, said:

Și ăștia au sau cum?

normal. doctrina lor este sa faca bine ca sa nu faca rau.

Marea majoritate a convingerilor noastre şi a dorinţei noastre de a face bine se bazează pe un set solid de valori etice bine interiorizate. Nu din dorinţa de putere.
Citeste mai mult: adev.ro/p6edn1

#20
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,669
  • Înscris: 06.08.2004

 Tsunnnami, on 30 martie 2018 - 19:43, said:


Nu, nu are concurenta, USR va muri
Spre deosebire de Romania Impreuna, USR e un partid viu care lupta pe toate fronturile, de la Parlament la Consilii Locale.
Romania Impreuna mai are mult de demonstrat pana ajunge la nivelul USR, doar de spus Ciolos cate ceva odata pe luna pe facebook nu o sa fie suficient.

#21
babarzotea

babarzotea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,247
  • Înscris: 10.08.2017

 Einstein_Albert, on 30 martie 2018 - 19:45, said:

Poate pentru ca unii nu au nevoie sa le fie promise galeti si 3 mici din 4 in 4 ani.
Găleţi, măcar, că restul primesc direct bitcoin si privilegii

#22
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,047
  • Înscris: 03.07.2008
Am anumite momente in care ma las prada viselor. Visez cu ochii deschisi la o Romanie moderna, normala, europeana. O Romanie care a trimis la lada de gunoi a istoriei toti pseudopoliticienii actuali pusi pe furt si capatuaiala; o tara al carui iesicher politic este impartit intre stanga (USL) si dreapta (MRÎ). Poticienii cinstiti din partidele compromise pot adera la cele noi dupa cum ii coafeaza orientarea ideologica...

Cum spuneam, vise...

#23
zartdato1-0

zartdato1-0

    Contondent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,383
  • Înscris: 28.11.2017

 Tsunnnami, on 30 martie 2018 - 19:45, said:

Ar fi cea mai mare prostie sa faca uniune cu USR
Un partid fara forma si fara linie politica. Zero



Stii de ce?
Pentru ca nu sunt hoti.
E suficient in prima faza


Eu continui sa merg pe mana USR, stii de ce? Nu sunt hoti, e suficient in prima faza! Posted Image   Pana instaureaza transparenta ca norma in administratie.

Dar asta nu ma impiedica sa urmaresc si Partidul Romania Impreuna, sunt oameni ale caror idei imi plac si colo, si colo.

Daca mai spune vreunul ca nu voteaza pentru ca n-are cu cine, minte!

Edited by zartdato1-0, 30 March 2018 - 19:53.


#24
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006

 JurasikMan, on 30 martie 2018 - 19:47, said:

Tarziu brea ,...tarziu . S-a dezumflatara gogoasa . Trei sferturi din Romania nici nu mai tine minte cine a fost Ciolos. Aia care-l mai tin minte stiu ca a fost la MISA si facea urinoterapie cu Gregorian Bivolaru . A ratat trenul .


Adica votantii pesedeului. ca astia sunt amatori de cancanuri.

#25
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 Einstein_Albert, on 30 martie 2018 - 19:24, said:

"Fostul premier Dacian Cioloş a anunţat, vineri, noul partid, denumit Mişcarea România Împreună. Acesta a anunţat că a depus documentele de înfiinţare la Tribunalul Bucureşti.
excelent.
primul pas este facut.
acum nu mai trebuie decat sa intervina serviciile de intel straine in acest Sat fara caini, si sa-l propulseze in fruntea tarii.
ca doar nu v-ati gandit ca romanii au baut cucuta sa-l voteze... :D

#26
zartdato1-0

zartdato1-0

    Contondent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,383
  • Înscris: 28.11.2017

 JurasikMan, on 30 martie 2018 - 19:47, said:

Tarziu brea ,...tarziu . S-a dezumflatara gogoasa . Trei sferturi din Romania nici nu mai tine minte cine a fost Ciolos. Aia care-l mai tin minte stiu ca a fost la MISA si facea urinoterapie cu Gregorian Bivolaru . A ratat trenul .


Confunzi Romania cu publicul aneta3. Te inseli!

#27
sylvius

sylvius

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,400
  • Înscris: 01.01.2007
Impreuna cu cine ?... Posted Image

#28
babarzotea

babarzotea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,247
  • Înscris: 10.08.2017

 Cris007, on 30 martie 2018 - 19:49, said:

Spre deosebire de Romania Impreuna, USR e un partid viu care lupta pe toate fronturile, de la Parlament la Consilii Locale.
cu 5% sigur nici nu vor conta in consiliile locale. Si USR a mai băgat stângi contra hoţilor prin consilii locale si tot nu a reusit nimic.

Quote

Romania Impreuna mai are mult de demonstrat pana ajunge la nivelul USR, doar de spus Ciolos cate ceva odata pe luna pe facebook nu o sa fie suficient.
cum aşa?
deja erau aici unii care votau, deci acum nu e suficient? cât de mult să aibă?

Edited by babarzotea, 30 March 2018 - 19:56.


#29
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,511
  • Înscris: 20.10.2015

 Cris007, on 30 martie 2018 - 19:49, said:

Spre deosebire de Romania Impreuna, USR e un partid viu care lupta pe toate fronturile, de la Parlament la Consilii Locale.
Romania Impreuna mai are mult de demonstrat pana ajunge la nivelul USR, doar de spus Ciolos cate ceva odata pe luna pe facebook nu o sa fie suficient.

Are linie, a demonstrat ca e leader, a condus Romania
Ce a facut USR?
Care a fost linia care te-a facut sa ii votezi?
Nimic, lumea i-a voatat pentru ca au aparut impotriva gainarilor

#30
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005

 Imperathor, on 30 martie 2018 - 19:51, said:

Am anumite momente in care ma las prada viselor. Visez cu ochii deschisi la o Romanie moderna, normala, europeana. O Romanie care a trimis la lada de gunoi a istoriei toti pseudopoliticienii actuali pusi pe furt si capatuaiala; o tara al carui iesicher politic este impartit intre stanga (USL) si dreapta (MRÎ). Poticienii cinstiti din partidele compromise pot adera la cele noi dupa cum ii coafeaza orientarea ideologica...

Cum spuneam, vise...

pai vise... pentru ca atat USR cat si MRI sunt de stanga. lol

#31
radu2014

radu2014

    Settling down

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,483
  • Înscris: 04.10.2007

 zartdato1-0, on 30 martie 2018 - 19:51, said:

Eu continui sa merg pe mana USR, stii de ce? Nu sunt hoti, e suficient in prima faza! Posted Image   Pana instaureaza transparenta ca norma in administratie.

Dar asta nu ma impiedica sa urmaresc si Partidul Romania Impreuna, sunt oameni ale caror idei imi plac si colo, si colo.

Daca mai spune vreunul ca nu voteaza pentru ca n-are cu cine, minte!
Evident. La vot sa nu uiti sa-i stampilezi pe amandoi fara discriminare.

Romania Impreuna e inca un (viitor) partid ce va canibaliza  dreapta.
Pesedistii isi pot lasa mostenire fotoliile de la Parlament si Guvern.

#32
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,876
  • Înscris: 21.04.2011

 Tsunnnami, on 30 martie 2018 - 19:54, said:



Are linie, a demonstrat ca e leader, a condus Romania
Ce a facut USR?
Care a fost linia care te-a facut sa ii votezi?
Nimic, lumea i-a voatat pentru ca au aparut impotriva gainarilor

Ti-am dat like pentru a doua parte. Dar Cioloș a demonstrat multe și când au fost legislative din 2016.

Edited by catalina1, 30 March 2018 - 19:57.


#33
zartdato1-0

zartdato1-0

    Contondent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,383
  • Înscris: 28.11.2017

 Pollux, on 30 martie 2018 - 19:54, said:


pai vise... pentru ca atat USR cat si MRI sunt de stanga. lol


Tie ti-e teama pentru Penele? :)  

Penele este doar un Pesede cu cativa oameni, putini, care sunt ok.  Atat!

#34
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003

 Tsunnnami, on 30 martie 2018 - 19:45, said:

Ar fi cea mai mare prostie sa faca uniune cu USR
Un partid fara forma si fara linie politica. Zero
Eu vad ca fac treaba in parlament.

Deputatul USR Lucian Stanciu Viziteu a sesizat, vineri, Consiliul Superior al Magistraturii (CSM) cerandu-i sa se pronunte asupra protocolului incheiat in 2009 intre SRI si Parchetul General, protocol care a fost desecretizat si dat publicitatii vineri.
"Singura institutie ce poate spune daca independenta Justitiei a fost incalcata prin semnarea acestor protocoale si modul in care ele au fost aplicate este Consiliul Superior al Magistraturii. Acest atribut al CSM este dat de Constitutia Romaniei care, la articolul 134, alineatul 4 specifica: 'Consiliul Superior al Magistraturii indeplineste si alte atributii stabilite prin legea sa organica, in realizarea rolului sau de garant al independentei Justitiei'.
Ca sa aflam cu toti cat de afectata a fost sau nu Justitia prin aceste protocoale am sesizat astazi CSM pentru a da un raspuns in acest sens.

#35
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,889
  • Înscris: 23.09.2005
Cand aud cuvantul "Partid" de oriunde ar veni, mi se face lehamite, dar pe Ciolos il sustin. Unul dintre singurii oameni la conducere care nu s-a balbait sa dea raspunsuri cat a fost premier, raspunsurile era clare si concise, cand explica are de gand totul devenea rapid limpede, totul era logic, si mai ales nu s-a strofocat niciodata sa afiseze eternul si dezgustatorul zambet fortat, zambetul ala artificial, de plastic, afisat de oamenii politici cand dau ochii cu reporterii, zambetul ala pe care sunt in stare sa-l mentina cu orele, pana aproape ca devine rictus.
Se vedea ca are altele pe cap, nu il interesa sa faca impresie prostimii.

Cu alte cuvinte, chiar incerca sa faca treaba.

Lucru nemaintalnit la nici un politician.

Edited by Phobos, 30 March 2018 - 20:12.


#36
babarzotea

babarzotea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,247
  • Înscris: 10.08.2017
In final USR si MRI probabil vor fuziona.
Treaba e că pt a câştiga electorat trebuie să se distanţeze net de PNL PMP si orice a insemnat băşism PDL si politica de atunci.

Ăia sunt nişte hoţi siniştrii care încă au puterea locală în multe locuri, fură mai departe şi bagă alianţe cu USR in unele locuri comprimiţându-i complet.

Astfel USR sau MRI vor primi avantaje acum dar in viitor dacă vor câştiga ceva alegeri vor fi datori vânduţi baronilor locali si hoţilor din alte partide, şi astfel vor fi compromişi.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate