Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font
 Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 

Agățatul pe stradă: ce părere aveți?

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
172 replies to this topic

#19
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

 laffin, on 30 martie 2018 - 04:10, said:

Cois, sa-ti spuna un necunoscut cat esti de frumoasa si sa te invite la un suc (vai de plm, suna asa de anii 90) e mai cringe decat "ce faci gagica".

:))

o sa incerc sa fiu mai discret..am o replica misto de agatat

stii cate kg are un urs polar? nu
destule cat sa sparga gheata dintre noi doi:))

#20
wanilia144

wanilia144

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 25.03.2018

 jimi91, on 30 martie 2018 - 04:26, said:

daca foloseste replica mea de agatat..nu are cum sa dea gres:)...
Eu iti spun: mai bine stai in casa si agati pe Tinder sau pe Facebook. Ai de zeci de ori mai multe sanse.

Iti pui niste poze reale cu tine si masina ta, cauti o fata care sa se potriveasca fizic cu tine, o abordezi prin mesagerie si aia e.  E si mai facil fiindca te poate cunoaste mai bine dupa modul cum scrii.  

Mai bine asa decat sa iesi pe strada , sa abordezi la nimereala si  sa le spui niste glume proaste si invechite cu subinteles sexual. Si dupa aia sa te plangi ca de ce nu te vrea niciuna.  



Agatatul pe strada e doar pentru cei care au o situatie materiala peste medie si sunt chipesi , adica trebuie sa stii sa te vinzi , contand mai mult aspectul.

Altceva e cand agati pe Tinder, femeia putand sa-ti cunoasca gandurile si sentimentele mai rapid.

Edited by wanilia144, 30 March 2018 - 04:30.


#21
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 arisel, on 30 martie 2018 - 02:01, said:

Asteapa un raspuns, daca e negativ, mai incearca...

Adica cam ce zice in cantecul asta:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/WG28goIw-pw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Abordarea pe strada nu e o solutie decat daca esti un tip atragator si reusesti s-o faci progresiv (ex: in prima zi ii zambesti, ziua urmatoare ii spui "Buna"... etc) si fata da semne de interes. Altfel, sa te iei dupa ea, sa mergi pana la piata si sa insisti (cum vezi prin filme) nu prea se face in viata reala. Romanii nu sunt un popor care intra usor in vorba in spatii publice.

Edited by rosix, 30 March 2018 - 04:37.


#22
wanilia144

wanilia144

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 25.03.2018

 rosix, on 30 martie 2018 - 04:29, said:

Abordarea pe strada nu e o solutie decat daca esti un tip atragator si reusesti s-o faci progresiv (ex: in prima zi ii zambesti, ziua urmatoare ii spui "Buna"... etc) si fata da semne de interes. Altfel, sa te iei dupa ea, sa mergi pana la piata si sa insisti (cum vezi prin filme) nu prea se face in viata reala. Romanii nu sunt un popor care intra usor in vorba in spatii publice.
Pai cam peste tot e asa.
Acum ca exista Tinder si Facebook, la ce rost sa mai agati asa la nimereala cand mai bine iti cauti o fata cu hobby-uri comune sau pur si simplu o poti gasi intamplator la un eveniment anume.

In  America s-a mai spus ca deja e legislatie  care interzice  agatatul fetelor in public. Sunt state gen Franta, Germania, Suedia poti sa-ti iei amenda usturatoare sau chiar sa fii arestat pentru tentativa de violare si incalcare a "spatiului intim" daca esti cam insistent , fetele avand dreptul de a reclama oricand orice interactiune din partea barbatilor  drept "hartuire sexuala".

Incearca sa-i daruiesti flori unei fete de prin SUA , uneia pe care nu o cunosti sau iti este chiar colega de liceu sau de serviciu........imediat ea interpreteaza ca incerci sa o seduci cu cadouri ieftine si ca o consideri o fata usuratica si poate fie sa-ti dea cu florile in cap, fie sa strige dupa politie. Si cum politistii americani nu stiu prea multe, cam aia e.  
Mai prin sud, gen Texas,   e nasol daca agati o fata deja luata ca se poate interpreta ca adulter si poti sa fi   batut sau impuscat  de partenerul ei.  

Ce este considerat acceptabil in Romania este cam ilegal in America:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/b1XGPvbWn0A?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]







Dar se pare ca incet-incet ajunge feminismul si emanciparea feminina  si la noi.

Zilnic citesc recenzii pe forumul Nimfomane unde multi raporteaza ca nici macar prostituatele nu mai accepta orice.




Cam aia e, dar se pare ca nu mai e mult pana cand vom ajunge sa mai ne f#$% doar cu papusi gonflabile si sexbots.

Edited by wanilia144, 30 March 2018 - 04:47.


#23
Ghita_Bizonu

Ghita_Bizonu

    Confectionez manusi din pielea clientului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,827
  • Înscris: 16.10.2012
Sa fii politicossi sa nu lasi nici o clipa impresia de agresiune.
Si sa tii minte ca cele frumoase sunt obisnuite cu admiratia barbatilor , adica daca schiteaza cel mai mic gest de refuz "scuzele mele ca voma deranjat" si o intinzi in ceallata parte...

O idee ar fi ca dintai sa incerci cu un zambet. Daca iti zambeste si ea .. poate fi un senm bun. Adica sa incerci sa inti in vorba.
Dar cum a zis cineva vezi in ce zona esti. Adica daca esti inbtr-o zona in care sa nu se teama ....


La mine a tinut de vreo 2 ori. Tipele chiar erau senzationale ...

#24
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 wanilia144, on 30 martie 2018 - 04:44, said:

In  America s-a mai spus ca deja e legislatie  care interzice  agatatul fetelor in public. Sunt state gen Franta, Germania, Suedia poti sa-ti iei amenda usturatoare sau chiar sa fii arestat pentru tentativa de violare si incalcare a "spatiului intim" daca esti cam insistent , fetele avand dreptul de a reclama oricand orice interactiune din partea barbatilor  drept "hartuire sexuala".

Incearca sa-i daruiesti flori unei fete de prin SUA , uneia pe care nu o cunosti sau iti este chiar colega de liceu sau de serviciu........imediat ea interpreteaza ca incerci sa o seduci cu cadouri ieftine si ca o consideri o fata usuratica si poate fie sa-ti dea cu florile in cap, fie sa strige dupa politie. Si cum politistii americani nu stiu prea multe, cam aia e.  
Mai prin sud, gen Texas,   e nasol daca agati o fata deja luata ca se poate interpreta ca adulter si poti sa fi   batut sau impuscat  de partenerul ei.  
Ce este considerat acceptabil in Romania este cam ilegal in America:

In America, "agatatul" se considera hartuire sexuala dar discutia prin care iti arati interesul sau invitatia la o cafea NU,  De aceea. in America, spre deosebire de Romania, daca reusesti sa intri in vorba (intr-un context social, nu urmarind fata pe strada) si apoi, din vorba in vorba, intrebi politicos fata, daca vrea sa iasa la un suc, nu e niciun fel de ofensa, din contra (chiar si fetele fac invitatii, e un cod nescris). In schimb, abordarea se face politicos iar, daca fata refuza, te duci si iti vezi de treaba, nu insisti.

In Rusia, chiar si femeile casatorite se simt un pic ofensate daca nu le arunci o privire din care sa rezulte ca le consideri atragatoare de aceea, la rusi, a arata unei fete / femei ca o placi, face parte din codul de comunicare de zi cu zi (nu se simt ofensate). Cum continui mai departe, e alta poveste.

Iar la francezi, pana sa se europenizeze si ei, o propunere de "Voulez-vous coucher avec moi (ce soir)"  facuta politicos si neangajant, dupa interactiune sociala decenta, nu era considerata o ofensa ci o rezultanta fireasca din interactiunea intre un barbat si o femeie. Acum s-au mai schimbat si ei, nu mai e la fel.

Edited by rosix, 30 March 2018 - 05:43.


#25
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Eram mai tinerel . Ploua , veneam de la servici spre casa ( pe vremea aia aveam servici ) si vad o fata frumoasa pe strada . O stiam mai de mult timp . Opresc masina , cobor , alerg dupa ea si o opresc . Ma uit asa lung la ea si-i spun :
- uite , nu stiu daca ma cunosti ( ma cunostea dar faceam si eu pe inchipuitul ) dar vreau sa te duc acasa cu masina pentru ca ploua si eu am de gand sa am copii cu tine intr-un viitor destul de apropiat , asa ca nu vreau sa racesti si sa faci vreo cistita care sa-ti afecteze fertilitatea.
-  ....aaaaa....
-  Da ,da ...hai ca-i masina mai sus !
- .... aaaaa
- Lasa ca vorbim in masina !
- OK .
Am dus-o acasa , am mai discutat la telefon de cateva ori ....cam prostuta , nu s-a infiripat nimic . Nici macar nu am facut sex. Eu sunt de moda veche. Daca nu aveam ganduri serioase cu o fata ( macar de o relatie de-o vara ) nu o bagam in pat .
P.S. O mai vad cateodata . Nu i-au prea iesit ploile in viata. Este tot timpul trista , s-a casatorit cu un betivan ( beizadea de tata cu bani ) care-i face viata un calvar. Dar a ramas frumoasa .

Edited by JurasikMan, 30 March 2018 - 06:05.


#26
Ploiesteanul2015

Ploiesteanul2015

    Cel mai iubit dintre ploieșteni

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 13.09.2015
Good luck kid ;)

#27
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,682
  • Înscris: 22.01.2015
Oricum,daca ajungi sa treci peste pasii- agati,treci noaptea cu brio te uiti bine dimineata la ea.Atunci vezi cat e de frumoasa.La partea cu desteapta mai vezi tu.

#28
WinstonMontana

WinstonMontana

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,913
  • Înscris: 20.02.2018

 jimi91, on 30 martie 2018 - 04:21, said:

stii cate kg are un urs polar? nu
destule cat sa sparga gheata dintre noi doi:))
Replica vine imediat: De ce draga tu nu te simti in stare singur ?

 rosix, on 30 martie 2018 - 05:38, said:

Iar la francezi, pana sa se europenizeze si ei, o propunere de "Voulez-vous coucher avec moi (ce soir)"  facuta politicos si neangajant, dupa interactiune sociala decenta, nu era considerata o ofensa ci o rezultanta fireasca din interactiunea intre un barbat si o femeie. Acum s-au mai schimbat si ei, nu mai e la fel.
Eh na ? Este ofensa adresata in mod politicos. =))

#29
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Agatatul e o chestie de sarm,innascuta,nu se invata nici de pe SP,nici din carti.Nu e obligatoriu sa ai lovele,papagalul de Micula,cu toate ca ta-su are peste 250 milioane de euro si-o ia cu flit de la femei periodic.

#30
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Invata de la cei mai priceputi, ii faci doar asa si va intelege:

[ https://i.imgur.com/vHa3diI.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by gumball3000, 30 March 2018 - 07:15.


#31
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
si cred că îl doare la basca..

#32
paco rabanne

paco rabanne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,149
  • Înscris: 29.09.2006
Dracnea din poza atasata, agata mai mult ca cei care au scris pe topic.

#33
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

 jimi91, on 30 martie 2018 - 01:36, said:

Se da urmatorul scenariu..vezi pe strada o fata frumoasa, mergi la ea si ii spui cat e de  frumoasa:)..si ai vrea sa o inviti la un suc:)..ce parere aveti? ma intereseaza fetele:)....eu nu vorbesc de vulgaritati "ce faci gagica"..vorbesc de ceva real:)..ea va vedea acest lucru...
Cum reactionati in cazul in care vine cineva la voi, mergeti la suc in cazul in care va place baiatul?Posted Image apreciati aceste gesturi:)...
Cati 14 ani ai ?
Cel mai rau caz ( ce se poate intampla daca abordezi o fata necunoscuta, pe strada ) : iei o bataie " sora cu moartea " chiar de la ea sau iubitul ei Posted Image

#34
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017

 gumball3000, on 30 martie 2018 - 07:04, said:

Invata de la cei mai priceputi, ii faci doar asa si va intelege:

[ https://i.imgur.com/vHa3diI.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Este mai usor cand stai in fotoliu de senator/deputat.

#35
hvz

hvz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 894
  • Înscris: 10.02.2014

 jimi91, on 30 martie 2018 - 04:21, said:



:))



stii cate kg are un urs polar? nu
destule cat sa sparga gheata dintre noi doi:))
Iar raspunsul ei va fi ca nu atat de multe incat sa sparga (si) ghinionul tau. :D

#36
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

 wanilia144, on 30 martie 2018 - 04:44, said:

Zilnic citesc recenzii pe forumul Nimfomane unde multi raporteaza ca nici macar prostituatele nu mai accepta orice.
Dacă au prea multe oferte au și de unde alege :)
Și zilnic?  Nu mă mir că din ce în ce mai mulți își văd viitorul sexual într-o gaură cauciucată.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate