Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Agățatul pe stradă: ce părere aveți?

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
172 replies to this topic

#145
Dormi_Hete

Dormi_Hete

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,738
  • Înscris: 15.03.2018

View PostQuantum, on 31 martie 2018 - 06:24, said:


Eh, nu! Agatatul se poate realiza in orice locatie, daca procedezi cum trebuie si daca exista disponibilitatea necesara Posted Image .

Exista si posibilitatea sa te agate ea.  
(ignorand sclipirile din ochi, emotiile si mancarimile, pana la urma e vorba de propunere/acceptare, indiferent din partea cui vine)

exista teoretic. Hartia suporta orice, sau ma rog ecranul de pc

#146
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

View PostDormi_Hete, on 31 martie 2018 - 09:27, said:

Hartia suporta orice, sau ma rog ecranul de pc
Nouă ne zici...?

#147
omuspan

omuspan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,986
  • Înscris: 17.07.2016

View PostQuantum, on 31 martie 2018 - 06:24, said:

Cele peste 18-20 de ani sunt deja babe Posted Image, ca urmare au experienta, deci stiu clar ce vor, si ce vrei, carlanule!
Exact, fiindca stiu ce vor nu mai tine textul "ce frumoasa esti, hai la un suc" la varsta aia. Trebuie sa fie urata, proasta sau ghinionista sa nu experimenteze agatatul pana la varsta aia. E vorba de maturitatea care vine traind, nu se formeaza automat cu trecerea timpului. Lipsa de evenimente memorate (cele importante, extraordinare, nu cele ce formeaza rutina) fiindca acestea nu s-au petrecut, face sa pare ca timpul s-a scurs mai repede, dar asta e alta chestiune.

#148
Cristi_E

Cristi_E

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,036
  • Înscris: 31.03.2015
Jimi, ia si invata meserie de la seducaretii profesionisti nambăr oan ai Romaniei.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/3ZtJaH2el9s?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/S9KrsnW7N7c?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Cristi_E, 31 March 2018 - 11:15.


#149
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View PostCristi_E, on 31 martie 2018 - 11:13, said:

Jimi, ia si invata meserie de la seducaretii profesionisti nambăr oan ai Romaniei.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/3ZtJaH2el9s?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/S9KrsnW7N7c?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Z7hWCuZVkBw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#150
black_dizzy

black_dizzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 26.07.2007
Cred ca trebuie sa fii *foarte* fermecator si spontan ca sa iti mearga agatatul pe strada si sa nu pari un disperat/ dubios. In general mi se pare ca trebuie sa ai mult sarm ca sa poti sa te bagi in seama cu cineva fara sa fii penibil, dar pe strada mi se pare aproape imposibil. Poate doar sa ai parte de o situatie interesanta prin preajma pe baza careia sa poti sa comentezi sau glumesti ca sa spargi gheata.

#151
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
dacă ai un prieten dispus sa incaseze cativa pumni poti crea o situație care sa te ajute sa agati o femeie pe strada.

#152
Sirius_B

Sirius_B

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,291
  • Înscris: 30.04.2012

View PostCristi_E, on 31 martie 2018 - 11:13, said:

Jimi, ia si invata meserie de la seducaretii profesionisti nambăr oan ai Romaniei.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/3ZtJaH2el9s?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/S9KrsnW7N7c?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image
Niste saraci penibili.
Cu 50 de lei ii cumperi pe viata.

#153
WinstonMontana

WinstonMontana

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,913
  • Înscris: 20.02.2018
Astia sunt actori , fac parodie ceva , sau vorbesc serios ? Ca daca da, e de jale.

#154
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,898
  • Înscris: 25.06.2007

View PostSirius_B, on 10 aprilie 2018 - 21:47, said:

Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image


Mai au si o voce din aia de te zgarie pe timpane :lol:

#155
xanur

xanur

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 11.04.2018
Aoleu, zici ca e un cersetor disperat care n-a mai facut sex de 2 ani si e in sevraj. Posted Image
Mai are si vocea aia stridenta.  Uite ca chiar si daca arata mai chipes decat mine,  femeile normale nu-l baga in seama, ba chiar il evita.  
Pai daca seduci asa, ai sanse minime spre 0 fiindca mai mult demonstrezi ca esti un barbati penibil dubios si lipsit de incredere in sine

E un fel de ASA NU!  

View PostCristi_E, on 31 martie 2018 - 11:13, said:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/3ZtJaH2el9s?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]



ASA DA!  Manierat, increzator, potent financiar, incantator la vorba,  glumet chiar (femeilor le plac glumetii),    o si scoti la restaurant, nu doar o agati cu vorbe!

View Postjimi91, on 31 martie 2018 - 17:02, said:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Z7hWCuZVkBw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by xanur, 11 April 2018 - 15:47.


#156
Dormi_Hete

Dormi_Hete

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,738
  • Înscris: 15.03.2018
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/5kKwpGjr_EU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#157
OCBOCB

OCBOCB

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 01.06.2020
Cautand diverse lucruri am ajuns si eu pe aici si am vazut postul asta.
Hai sa-l reactivam pentru ca am vazut ca multi de pe aici sunt asa suparati ridicand cu furcile ca la rascoala din 2018 :)
Doamne cand am vazut ce comentarii s-au lasat mi-am zis ca nu-i adevarat asa ceva, ba ca e obsesie cu subiectul, ba ca astfel de barbati sunt disperati...
Wtf is wrong with people...frate un barbat incearca sa comunice , sa te curteze, sa faca sex cu tine ca femeie si tu il consideri disperat!? Exact astea sunt motivele pentru care NU TREBUIE SA PRIMESTI SFATURI DE LA FEMEIE CUM SA AGATI. Don't ask a fish how to catch a fish sau ceva de genul :)) Multe gagici cand dau sfaturi baietilor/barbatilor le spun asa chestii simpliste gen trebuie sa fi gentil, parfumat, si sa nu o duci cu RATB-ul...dar nu uita ca multe dintre ele si-au tras-o si chiar au avut relatii cu rock-eri, solisti,basisti prin backstage-urile concertelor mai ales la festivalurile astea care au tot fost ani trecuti. Untold si toate tipurile de festival unde se incing spiritele: corturi + muzica + alcool + alte pastilute ca te ia durerea de cap :) ce credeti ca iese?
Si acolo nu se duc manegerite, nu? Nu se duc acolo fetele de bani gata, nu? Nu se duc femei din toate paturile sociale, nu? Hai frate traim in lumea lui Oz si in basme? What happens at Untold stays in Vegas nu? :))) 99% dintre femei habar nu au cat de greu e sa va agatam noi pe voi...habar nu au ce gimnastica mentala trebuie sa faca baieti, ele doar "corecteaza o lucrare" si ofera "pass or fail" ca si rezultat. Dar "calculele" si "echilibristica" pe care o face un baiat ca sa ajunga in patul fetei sau sa aiba o relatie....pentru ele nu exista. Femeile observa doar rezultatul...daca e negativ nu le intereseaza...daca e pozitiv tot nu le intereseaza...dar accepta. Ele nu stiu cum a ajuns un barbat sa le cucereasca sau sa faca sex cu ele...it just happen vechea replica. Femeile daca vor sa aiba parte de sex, doar desfac picioarele. Vor o relatie putin mai complicat dar tot cu desfacutul.
Ia cititi asa niste simple explicatii daind un mic search  pe google cu keywords: "ne-am cunoscut pe strada"
https://www.cafeafor...endez-vous/110/
Dar cum o sa vedeti si mai jos o explicatie referitor la motivele pentru care "nu merge".
Un articol din Vice, unde scriu mai toate feministele:
https://www.vice.com...t-pe-strada-294
Si culmea tot ea explica si algoritmul lui nenea Tinder: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/EdUbccqGPS8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Deci daia e "naspa" ca apar femei dintrastea de 4-5 la aspect...si isi spun peripetiile...auzi tu cine pana mea se duce sa-i spuna unei tipe...pot sa-ti ating sanii? Eu in viata mea nu am auzit pe cineva sa agate o tipa asa...si am fost plecat si in afara cativa ani.
Multe fete si femei zic ca nu merge agatatul asa, sau ca nu e ok sau ca cringe sau sau sau...faza e functioneaza sau nu? Asta-i intrebarea!?
Ca ba nu merge , ca ba nu-i ok, ca ba e din anii 70-80. Unele fete/femei si-au exprimat parerea ca nu sunt deacord. Bai dar ia stati asa putin...daca trece pe langa voi un al de Chris Hemsworth, Channing Tatum, Ryan Reynolds, Johnny Depp, Ryan Gosling sau the one and only :) Mark Wahlberg...si va cere numarul de telefon sau va invita la o cafea sau direct sex....100% raspunsul va fi un ras de scolarita si un da prelung. Fara masina, fara haine de lux fara nimic ostentativ. Si nu ma refer la faptul ca sunt celebritati. Desi asta e un mare factor, dar pentru cum arata si pentru ca stiu cum sa-i vorbeasca unei femei, sau stiu ce replici sa-i dea.
Uitati-va si la astfel de clipuri: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/0avuIqeergQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Chiar daca's celebritati femeile saliveaza la un astfel de corp al unui barbat. Uitati-va la limbajul corpului, la mimica fetei, la zambet...sunt pe jos femeile.
He's pretty, he's pretyy...annnnnnnd his personality...yeah right. Personality ca la aia se gandeste hamsterul care alearga pe rotita in capul femeilor :)
Si voi femeilor credeti ca-i usor sa va agate vreun tip? Credeti ca e asa o bataie din palme? Asta-i o mare problema ca fetele/femeile nu se pun ever in papucii baietilor sa inteleaga intradevar cum se fac lucrurile. Si nu numai asta dar si in momentul in care li se explica anumite lucruri tot nu le vine sa creada..sau spun ca fetele care pica la x chestie sunt proaste, sau ca sunt usuratice sau ca....gasesc orice alta scuza doar pentru a "demonstra" ca pe ele nu le-ar afecta asa ceva....dar atractia nu e rationala ci emotionala. Nu te programeaza cineva sa il placi pe unul sau sa te indragostesti. E o diferenta mare intre ceea ce-ti spune o femeie referitor la atractie si ceea ce defapt se intampla. Doar uita-te exact la ce spun si care sunt barbatii cu care se combina.
Sa va duceti la un show dintrasta pentru femei de 8 martie sau petreceri ale burlacitelor...mi-au povestit si mie unii...you know friend of a friend of a friend :)
Vai de capul meu ce e acolo...stiti cum fac femeile parca zici ca au fost tinute intr-un buncar 10 ani fara mancare si apa :)))
Ce vreau sa demonstrez prin treaba asta? E ca 9 din 10 femei ar accepta o cafea macar sa-l priveasca si sa vada ce scoate pe gura.
Daca ai un fizic mai nasol, ai burta, cocosat sau chiar si daca esti un tip average care nu arata rau si nici V taper nu ai sansele iti scad. E normal dar...te poate salva abordarea si ceea ce spui ce pe online nu ai cum acolo e doar left - right...
Conteaza ce spui, n-am eu habar ca nu's coach sau vreun hacker dar conteaza. Si da exista posibilitatea sa pari un ciudat...dar nu pentru toate tipele pe care le abordezi...ca totusi e un risc pe care ti-l asumi si la care te expui si e la fel ca in orice alta situatie... isi pune x un videoclip pe youtube iar din 100 de persoane care i-au vazut clipul 20% nu-l plac. Nu poti fi pe placul tuturor. Poate dai de tipe care sunt pe stop, sau sunt "virusate" de la munca ca le'a stresat seful/sefa, poate ca le'a murit catelul pisica whatever the reason might be.
E greu nu-i usor dar perseverand ca in orice alt lucru iti creezi un skill. Agatatul e pana la urma un skill pe care ti-l dezvolti. Nu iesi din burta mamei ca baiat si gata esti captain jeronimo :)
Faza e in felul urmator, cand esti mic 15-24 de ani ai niste cercuri sociale in care automat de invarti, scoala, liceu, universitate. Dupa...gen 30-35 ce mai ai?
Pe langa prieteni care poti sa-i mai ai sau nu, care pot deja sa fi iesit din sfera de agatat ( casatoriti, iubiti/iubite) care oricum nu prea te mai baga in seama indiferent daca esti femeie sau barbat. Mai ai posibilitatea la job ( dar e totusi cam aiurea...ca daca nu-ti iese pe urma e cam aiurea sa mai dai nas in nas cu respectiva) si dating-ul online ( unde ce sa vezi e naspa rau...de ce? Pai e la fel ca mai sus daca ai un corp de Ryan Gosling da merge dar average nu prea...gasiti ca studii vreti voi pe youtube. Sunt multe de discutat referitor la tinder,bumble si altele...unul foarte important .... algoritmul frate.
https://medium.com/@...ur-2ddf370a6e9a
Si acum depinde ce inseamna HOT nu pentru tine ca barbat ci pentru ele ca femei.
Deci recapitulam avem asa: 1.agatatul pe strada ( care poate sa fie oriunde, la supermaket, la piata, prin magazine, prin parcuri, la alergat ) oriunde poti interactiona si din aceea interactiune sa iasa ceva. 2 agatatul prin prieteni 3. la munca 4. la evenimente ( gen meetups , dansuri, cluburi, baruri, sala de forta etc ) 5. online
Am explicat mai sus ca fizicul schimba mult interactiunea. Fizicul iti creeaza intrarea dar trebuie sa si stii sa vorbesti ceva :) ... bai suntem oameni ce naiba, interactionam. Daca nu stii ce sa zici dai rateu in toate situatiile 1.2.3.4 ... 5-ul fiind doar fizic. Nu e nici o diferenta intre agatatul pe strada si restul....tot aia e ( dar o sa va explic ma jos de ce e vazut asa de aiurea de catre unii nu de toata lumea ).
In situatiile 1.2.3.4 fata/femeia iti observa absolut tot, vocabularul, cat de degajat si comic esti, personalitatea, modul de a vorbii + corpul.
Faza e ca prin prieteni nu alegi ce femeie vrei tu ... ci ce e disponibil ...poate ca nu's pe placul tau.
Prin munca risti sa-ti creezi probleme, gen iesi cu tipa o data de 2 ori si nu merge..pe urma nu e aiurea ca lucrezi cu ea sau chiar daca e dintr-o alta firma din aceeasi zona tot e cam aiurea.
Unii or sa zica ca bai pui raul inainte..poate ca merge relatia dar all the good things have an ending...si poate ca va despariti dupa 1 an ...mama sti cum e!? Foc si pulbere atunci si unul dintre voi chiar va fi nevoit sa plece din firma respectiva.
Ar mai ramane prin evenimente..ok dar nu sunt atat de dese, si iarasi nu prea iti ofera libertatea de a alege si pot aparea si aici chestii nasoale de genul...tie iti place sa te duci la squash si vrei sa o agati pe una si aia e cu curul in sus si iti face reclamatie ...gata cu squash-ul :)) iti iei ban :)).
Multor barbati prefera variantele 2,3,4 pentru ca au retineri, pentru ca e greu sa te "expui" asa in public, multi au fobii, multi se gandesc bai dar ce-o sa zica lumea ( fata poate sa reactioneze foarte ok ) dar lumea frate...ma fac de ras, de cacat...DE parca ii pasa cuiva de tine?!? Nobody gives a crap about you. Toata lumea e atat de narcisista si de blocati in treburilor lor incat nu le pasa....ii vezi pe unii calcati de masina, batuti pe strada, injurati iar lumea trece pe langa ei ca si cum nici nu ar exista dar multora le e frica de ce-o sa zica lumea ca vorbesti cu o fata.
De ce sunt mai usoare variantele 2,3,4...pentru ca e prin "recomandare" gen lucreaza aici e de treaba tipul, sau il cunosc nu de mult dar imi e prieten e de gasca, sau la un eveniment esti intr-un grup si lumea de vede cum te comporti. Dar esti limitat, poate ca lucrezi intr-un departament in care nu's tipe misto, poate ca ai spart gasca de prieteni din nenumarate motive si nu ai de unde sa alegi.
Pe strada ai ce vrei tu...cauti o blonda, sau o tipa cu x caracteristi sau una care iti place mult instantaneu poti sa o abordezi. Poti face chestia asta la munte la ski-snowboarding, la mare, cand pleci intr-o excursie prin tara sau in afara tarii oriunde.
De ce e vazuta prost de catre unii si de ce in unele tari au inceput sa o "interzica" bine impropriu spus. Ca tot se practica...dar feminismul de azi 2017-2020-20xx care e din ce in ce mai aspru si care ofera AVANTAJE nu egalitate femeilor strica interactiunile dintre sexe. De ce? Pai care ar fi acest avantaj oferit femeilor?! Sa-si aleaga ele......puff goes the dragon. Adica nu vor sa fie abordate de catre TOTI barbatii ci doar de aia de care vor ele. E un avantaj fortat. Daca vine henry cavill vs alde gheorghita...feminismul vrea sa le ofere un avantaj femeilor si pe alde gheoghita sa-l bage la parnaie sau amenda ca sa se invete minte sa nu mai agate. Nu agatatul e problema ci "alegerea". Multi or sa zica ...ba pleaca ma cu teoriile conspiratiei...ca feminismul e vorba de egalitatea intre sexe.....A FOST. Acum e altceva. Pot fi contrazis dar nu o spun eu ci deja sunt dezbateri pe tema asta, cbc news si multi multi altii.
Eu doar arat un exemplu...nu-mi dau cu parerea nu zic nimic doar arat spre o situatie. La Survivor Romania 2020 o emisiune stupida...dar uitati-va la minutul 4:15
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/FczyUwAPCN4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Daca se propune feminismul, daca femeile nu sunt egale daca daca daca....cum apare avantajul?!??
Anyway nu asta era subiectul dar are legatura.
Exemplu: Chiar acum 1 luna am vazut o faza in metrou in bucuresti...un negru statea si asculta muzica, pe scaun linistit, era facut tipul ) Sau asezat langa el 2 tipe , si dupa cateva zambete..tipul si-a dat jos o casca si i-a zis daca vrea sa asculte o melodie marfa....si in trei statii de metrou i-a luat numarul ) Deci merge? Da. Ca poate tipa vroia un negru sa vada cum e asta-i alta treaba dar merg abordarile daca te incadrezi intr-un anumit tipar.
Unii au mai spus ca masina ajuta la agatat...pe tinder sau live...frate nu. E perceptia...gen fraerul asta are un ferrari => ca intalnirile vor fi de genul Dubai .. iar sexul my friends...hai sa terminam mai repede ca sa ma duci la nu stiu ce restaurant. Daca iti cumperi o masina ca vrei tu e ok. Dar daca iti cumperi o masina cu ideea ca asa agati femeile...aoleooo ce probleme o sa ai. Faci credit sa-ti cumperi touareg sau porsche panamera , faci credit ca sa o iti prin Dubai si restaurante si intr-o seara cand va-ti certat si iese cu fetele sau pleaca acasa ..ti-o babardeste unul care o agata pe strada.....upsy. Aaaa daca esti milionar in E sau $ da frate poti sa-ti iei ce vrei dar sa te duci chitit pe zona femeie sexy buna - masina scumpa e cea mai mare porcarie posibila. Unele or sa te refuze cu tot cu panamera...ca de feminismul...ce bah smecheras eu nu pot sa-mi fac banii mei!? Si ti-o iei peste bot.
Ca doar o masina nu te face mai sexy, nu te face mai bun in pat, nu te face mai super star. Ci in gandirea femeii respective e urmatorul calcul...aha are panamera care e scumpa...ca multe nu stau sa faca calcule ( gen costa 120.000 E noua -30.000 la mana a doua + mentenanta ) deci are bani sa ma intretina si sa ma duca unde vrea vrabiuta mea pe termen lung. Ce-mi e ca te duci la dame de companie ce-mi e ca-ti cumperi panamera ca sa o agati pe gigela de la nu sti ce firma....Iesi mai ieftin. Si masina ca masina dar pe urmeaza iesirile cadoiele :) ca doar nu-ti iei panamera ca sa iesi la picnic a?
Si titlul e de agatat...nu de relatii de lunga durata. Daca vrei agatat o saptamana, o luna 3 luni pai mai bine te duci la dame...dar vezi tu orgoliul "fraerilor" e ce dau eu bani la dame....o "agatam" cu masina adica tot dai banii...doar ca nu pe fata...e doar asa o iluzie in capul unora...dar tot aia e. Nu o agati tu ci o agata banii dati pe masina...deci mai bine o agati pe o dama cu bani cash decat asa. Si pe urma dupa ce te lasa...ca se va intampla...si se combina cu altul care are bugatti chiron o sa zica...ce mah ala cu panamera...ce aia e masina...fac cacareze pe panamera lui....deci nu te-a placut nici pe tine...si acum iti scuipa si masina...pentru ce , care-i logica?
Per total agatatul in "codru" merge...si dupa ceva timp iti creezi un skill genial + fizic si poate nu sigur dar cu un procentaj mai mare ai sanse sa o agati pe aia cu panamera...fara panamera.

#158
zsaewq

zsaewq

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 24.05.2020

View PostOCBOCB, on 02 iunie 2020 - 03:54, said:

Multe fete si femei zic ca nu merge agatatul asa, sau ca nu e ok sau ca cringe sau sau sau...faza e functioneaza sau nu? Asta-i intrebarea!?

Nu merge așa ceva, te faci de râs ca bărbat de 20 - 25 de ani când poți avea femei care le cunoști în cercul de prieteni.

După vârsta de 25 de ani se presupune că ai destul creier în cap ca să găsești o femeie sau mai multe unde lucrezi sau tot în cercul unde te învârți.

Deja unul de 30 de ani sau mai mare care ar încerca să agațe așa o femeie pe stradă are probleme mari cu el ca persoană dacă nu este deja însurat sau să aibă o relație serioasă cu o femeie cu care să și locuiască.

Și ar arăta și ridicol pe stradă pentru femei unul de 30 - 35 de ani care le-ar face avansuri.

Femeile vor să cunoască bărbații altfel și nu să se împiedice de toți proștii pe stradă.

#159
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016
Daca nu ti s-a intamplat niciodata, ai o problema. Nu este vorba neaparat de agatat pe strada ci in orice situatie si nici nu trebuie sa existe intentie. Pur si simplu se intampla.
Hehehe...

#160
zsaewq

zsaewq

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 24.05.2020

View Postmenaloty, on 02 iunie 2020 - 07:03, said:

Daca nu ti s-a intamplat niciodata, ai o problema. Nu este vorba neaparat de agatat pe strada ci in orice situatie si nici nu trebuie sa existe intentie. Pur si simplu se intampla.
Hehehe...

Oricât de frumoasă, elegantă este o femeie pe stradă și care se uită fix, fix în ochii bărbatului pe stradă, bărbatul se uită și el frumos la ea, îi zâmbește frumos și trece mai departe.

Și femeia zâmbește frumos și trece și ea mai departe.

Nu am nici o problemă, nu am avut nevoie niciodată să mă fac de râs pe stradă să agăț femei așa.

#161
OCBOCB

OCBOCB

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 01.06.2020
Eeeee perfect asta vroiam sa vad.
@zsaewq Am mai auzit astfel de pareri dar de ce?
Sper ca ai citit tot ceea ce am scris eu mai sunt pentru a putea purta o dezbatere cat mai inteligenta si cat mai pe subiect.
Vezi ca am observat prin cuvintele pe care le-ai folosit unde bati...Eu nu vorbesc de tarani, betivi, vulgari ( de genul...faaa hai sa ti-o trag ) ci de barbati care au habar de cum functioneaza lucruri.
De ce folosim limbajul asta de a batjocorii un barbat sau a-l face de rusine?
De ce chestia asta de te faci de ras sau faptul ca ar trebui sa ai mai mult creier!?
Eeee treaba asta tine tot de feminismul pe care unele persoane ( femei si barbati ) l-au inteles foarte prost.
Am mai observat tendinta asta...de ce barbatul are o problema daca e singur la 30-35? De ce se spune eeee mai copilareste si el. De ce totusi un barbat e aratat cu degetul ca e singur la 30-35 de ani dar unei femei i se spune...you go girl, be young and independent.
Si o sa spuneti ca nu e adevarat....e uite ca multe au inceput cu vechiu si arhicunoscutul Sex and the City.
https://stirileprotv...-30-de-ani.html
Si articolul asta e din 2009...in urma cu 11 ani.
Femeile au inceput sa nu mai fie aratate cu degetul sau blamate ca sunt singure...deoarece she didn't found Mr. Right, sau isi urmeaza cariera, sau trebuie sa se descopere...in schimb dupa cum se observa catre barbati incep sa apara astfel de mesaje...n-ai creier, esti obsedat, ai probleme cu tine ca persoana .... de la unele replici ma si bufneste rasul Posted Image)
De ce punem la zid un barbat? Vezi cum exista acest double standard al feminismului....shame the men but praise the women. La 35 ca barbat trebuie sa fi familist....la la la ...
Motivul e simplu, pentru ca feminismul invata oamenii ( femei si barbati ...ca mai apar si popandai dastia feministi ) sa blocheze sexualitatea barbatilor si sa elibereze sexualitatea femeilor...iar mai nou sexualitatea femeilor sa fie practica doar cu un anumit standard de barbat.
Cititi cu atentia fraza de mai sus...de ce pentru ca femeile vor face cherry picking...vor alege fix ceea ce le place adica ....Da e normal ca femeile sa aiba un standar mai ridicat...ce ele e mai proaste?
Dar blocatul sexualitati unui barbat....nici nu le intra pe radar. Pentru a avea succes sexualitatea unui grup trebuie sa castige iar celalalt sa piarda. In trecut barbati aveau acest upper hand. Acum prin feminism se tot incearca un mega push pentru a ridica sexualitatea femeilor si a ridiculiza sexualitatea barbatilor.
Si frazele pe care zsaewq le-a spus...femeile vor sa cunoasca altfel barbatii...Cum? In modul in care au ele avantaj.
In cercurile de prieteni...pai si daca nu mai ai prieteni? Simplu....ai plecat in afara tarii sau spart grupurile de prieteni si ai revenit in tara!? Simplu au aparut certuri si sau spart grupurile de prieteni...
Care-i diferenta ...cica e altfel de moduri...Mai dar barbatul x care incearca pe strada...poate sa fie acelasi barbat pe care il gasesti la munca sau in cercurile de prieteni din punct de vedere al calitatii sau al gandirii. Eu am explicat mai sus de ce e asa...pentru ca multi vor sa constranga, sa restrictioneze avantajele barbatilor si sa ofere avantaje femeilor.
Din cauza asta se numeste sexual liberation and feminism movement....sexual revolution.
Din prisma cui ar arata ridicol un barbat care face avansuri pe strada? Crezi ca ar arata ridicol daca ar avea succes?
Sti cum suna asta...la fel ca baba aia de la etajul 3 care tot bate in calorifer zicand...keep it down up there i'm trying to sleep. Fac prea multa galagie cei tineri de la etaul 4.
La fel si frazele pe care le-ai spus in legatura cu privitul in ochi fix si cu zambetul ....suna asa a anii 50' gen pe o raza de soare , ei doi s-au privit, mergand agale la aprozarul lui fanica Posted Image))
Suna asa aaaaaa Ani de liceu ...cu emotii la...E asa o chestie de filme Disney, de abureli, de fantasme....Chestia asta cu te uiti in ochii ei si zambesti...si pleci ca fraerul/fraera mai departe...E pentru papagali. Si exact asta, bine ca ai pus punctul pe "i" demonstreaza ca functioneaza abordarea pe strada. Daca nu ar functiona...nu ar fi tam-tam pe treaba asta, nu ar fi atat de blamata....De ce sa-ti pese de 2 oameni care discuta pe strada? Daca te-ai duce sa-i tragi de maneca..gen bai georgica si violeta de ce vorbiti voi pe strada...TU ESTI ALA/AIA CARE AI PROBLEME CU CAPUL....ce te freaca grija ce fac alti oameni? E chiar asa important ca 2 oameni fac sex? WTF IS WRONG WITH PEOPLE.

Frate tu o sa mori peste 50 de ani....ce mentalitate aiurea. Blochezi tu oamenii sa faca sex Posted Image))
Look, but don't touch.
Touch, but don't taste.
Taste, but don't swallow.
Si in timp ce tu ca barbat fin si fain ce esti le tot privesti in ochii pe strazi mergand....baieti rai varianta 3 Posted Image bad boys bad boys what you gonna do...revenind Posted Image le babardesc pe fete/femei in toate modurile pe la toate "simpozioanele" .
Dar na na na ... tu trebuie sa fi baiat/barbat cuminte. Baieti galanti aka fraeri nu prihanesc o femeie...ci stau acasa si se uita pe pereti.

Aaaaa si mi-a mai scapat o chestie din vedere .... ca barbat....daca nu agati, sau daca nu te vede lumea cu vreo femeie...sau n-ai invatat ca de nu ti-a explicat nimeni ( ca te shame-uieste zsaewq ) esti gay Posted Image))
Deci frate nici asa nici asa nu-i bine. Daca vrei sa agati si sa inveti cum sa agati esti blamat...daca nu agati si n-ai femei...esti labagiu sau gay.
Wtf...e ca si cum nu poti sa castigi in astfel de conversatii cu oamenii...mai bine pana mea nu mai existi ca barbat...ca te i-au alti la shame-uit....te duci intr-un colt si plangi nu ? Posted Image))
Sau mai nou as a man you must find your inner femininity to understand....adica mai pe direct si mai pe romaneste...trebuie sa devii mai feminin Posted Image))
Si pe urma cand barbati fac chestia asta ca deja au aparut prin feminizarea asta a barbatilor....li se spune ca sunt prea feminini, prea fatalai .... wtf
Pai pana la urma cum e frate? Ori asa ori asa....tot se incearca manipularea si ametirea barbatilor...ba sa sari de pe un picior pe altul...si cei care te trag de sfori Posted Image sa rada cu gura pana la urechi.
Eeeee Cristinel , cristinel...mananci bombonele si asculti fraerili de genul se privesc in ochii si zambesc...The End...Ramai virgin toata viata...si-ti mai si primesti bobarnace sau critici ca ba esti gay...ca nu agati Posted Image))
La ce s-a ajuns in ziua de azi. Nu mai ai voie nici sa vorbesti pe strada...or sa ajunga toti sa vorbeasca cu peretii...o sa vezi oamenii pe strada vorbind doar la casca cu ei insisi.

Edited by Dany_Darke, 02 June 2020 - 11:44.


#162
zsaewq

zsaewq

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 24.05.2020
OCBOCB - Am înțeles perfect ce ai scris și în prima postare și în postarea asta.

Uite răspunsul foarte simplu la ce am scris eu cel mai bine în poza asta - bărbații adevărați nu au nevoie să agațe femeile pe stradă cum zici tu că au femei și acasă și pe lângă casă numai prostovanii fac ce zici tu că ăștia văd femeile doar în poze și visează la femei gonflabile că nu sunt în stare nici pe stradă să agațe pe una.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate