Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Agățatul pe stradă: ce părere aveți?

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
172 replies to this topic

#1
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
Se da urmatorul scenariu..vezi pe strada o fata frumoasa, mergi la ea si ii spui cat e de  frumoasa:)..si ai vrea sa o inviti la un suc:)..ce parere aveti? ma intereseaza fetele:)....eu nu vorbesc de vulgaritati "ce faci gagica"..vorbesc de ceva real:)..ea va vedea acest lucru...
Cum reactionati in cazul in care vine cineva la voi, mergeti la suc in cazul in care va place baiatul?:) apreciati aceste gesturi:)...

#2
arisel

arisel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 579
  • Înscris: 19.12.2008

 jimi91, on 30 martie 2018 - 01:36, said:

Se da urmatorul scenariu..vezi pe strada o fata frumoasa, mergi la ea si ii spui cat e de  frumoasa:)..si ai vrea sa o inviti la un suc:)..ce parere aveti? ma intereseaza fetele:)....eu nu vorbesc de vulgaritati "ce faci gagica"..vorbesc de ceva real:)
Asteapa un raspuns, daca e negativ, mai incearca...

#3
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
depinde din ce mașina o inviti.. dacă este una scumpa nici nu trebuie sa vorbesti doar ii faci semn, daca este super scumpa nici nu trebuie sa deschizi portiera, doar lasi geamu..
daca nu ai masina trebuie să fii frumos si sa ai papagal.
daca nu ai masina frumoasa, nu esti frumos si nu ai nici papagal trebuie sa fie fata beata.

#4
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

 arisel, on 30 martie 2018 - 02:01, said:

Asteapa un raspuns, daca e negativ, mai incearca...

sincer, nu stiu de ce..dar topicul asta suna mai bine in mintea mea:))...

Dar da, astepti raspunsul evident:))..pe mine ma interesa ce gandeste ea:))...adica, vede ca o urmaresti (doar nu o vezi si in secunda doi te duci la ea, analizezi un pic problema..sa vezi daca e chiar frumoasa si iti faci un pic de curaj- in functie de ce nota ii dai si de ce nota ai tu, faci miscarea)..

#5
arisel

arisel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 579
  • Înscris: 19.12.2008

 jimi91, on 30 martie 2018 - 02:07, said:

sincer, nu stiu de ce..dar topicul asta suna mai bine in mintea mea:))...

Dar da, astepti raspunsul evident:))..pe mine ma interesa ce gandeste ea:))
Nu vei sti niciodata....Numai ea stie  ce vrea...Din pacate...Daca crezi ca e pt. tine dai o mana de ajutor...(daca doresti cu ADEVARAT!)

....Scenariu, nu?

Edited by arisel, 30 March 2018 - 02:34.


#6
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,558
  • Înscris: 15.06.2007
Deponde in ce zona (rau famata) te aflii. Cred ca bagaboantele te abordeaza fara sa le zici un cuvant.

#7
arisel

arisel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 579
  • Înscris: 19.12.2008
Din pacate, ai dreptate (dar poate ca nu e asa...!)

Edited by arisel, 30 March 2018 - 02:46.


#8
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

 arisel, on 30 martie 2018 - 02:11, said:

Nu vei sti niciodata....Numai ea stie  ce vrea...Din pacate...Daca crezi ca e pt. tine dai o mana de ajutor...(daca doresti cu ADEVARAT!)

....Scenariu, nu?


hmmm..nu prea e scenariu..adica, cred ca toata lumea a vazut o fata frumoasa pe strada (depinde de gusturi), si cochetezi cumva cu gandul sa o inviti in oras:)..nu stiu daca e vorba de curaj...cred ca e mai mult vorba de situatie...te duci ca prostul la ea:)) si ii spui ca e frumoasa..si ea gata..se topeste:)) (exagerez, dar ceva in genul asta:P)

#9
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
cred ca initiator se referea la agățat fete normale nu bagaboante.

initiator trebuie să citesti si ceva semne din partea ei.. un zâmbet, o privire..

#10
arisel

arisel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 579
  • Înscris: 19.12.2008
Are dreptate  silesax

 silesax, on 30 martie 2018 - 02:55, said:

ceva semne din partea ei.. un zâmbet, o privire..
Esti de acord?

Edited by arisel, 30 March 2018 - 03:06.


#11
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

 arisel, on 30 martie 2018 - 03:04, said:

Are dreptate  silesax

stiu ca are dreptate..eu ma intrebam cum gandesc ele..  observa ca sunt urmarite si baiatul vrea sa faca o miscare:)...cum gasesc ele acest gest..

#12
arisel

arisel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 579
  • Înscris: 19.12.2008

 jimi91, on 30 martie 2018 - 03:08, said:


stiu ca are dreptate..

 jimi91, on 30 martie 2018 - 03:08, said:


stiu ca are dreptate..eu ma intrebam cum gandesc ele..  Nimeni Nu Stie,Tu fa Pasul...si vei sti!


....Scenariu, nu?



#13
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013
Eu zic sa pui poze cu tine si cu masina, vei avea raspunsuri mai la obiect.

#14
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

 viotl, on 30 martie 2018 - 03:29, said:

Eu zic sa pui poze cu tine si cu masina, vei avea raspunsuri mai la obiect.

masina

http://trabantprague...-Tour-paris.jpg
io

http://tb.ziareroman...viu-Dragnea.jpg

Edited by jimi91, 30 March 2018 - 03:39.


#15
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005

 jimi91, on 30 martie 2018 - 03:08, said:

eu ma intrebam cum gandesc ele...  cum gasesc ele acest gest..
Greu de raspuns cum gandesc... dar eu iti spun cateva situatii din Europa:

- in Franta e o vorba veche 'Dar ce, eu sunt din alea de le agati pe strada?' deci... incearca alta locatie, ca au un farmec special.
- in Britania, daca o abordezi, trebuie sa fii pregatit sa faci si sex imediat.
- in Germania, daca agati o chelnerita fabulos de frumoasa, tu vrei, ea vrea, dar esti cu un dobitoc de coleg... deci... canci.
- in Romania(spusa de un prieten), daca esti in minibus, bagi textul, ea iti zambeste, dar iti arata o verigheta pe deget, tu ii zici 'de cand conteaza asta?' si eventual ii arati si tu acelasi lucru pe degetul tau. La el cred ca a fost un succes :).

Bafta!

#16
wanilia144

wanilia144

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 25.03.2018

 jimi91, on 30 martie 2018 - 01:36, said:

Se da urmatorul scenariu..vezi pe strada o fata frumoasa, mergi la ea si ii spui cat e de  frumoasa:)..si ai vrea sa o inviti la un suc:)..ce parere aveti? ma intereseaza fetele:)....eu nu vorbesc de vulgaritati "ce faci gagica"..vorbesc de ceva real:)..ea va vedea acest lucru...
Cum reactionati in cazul in care vine cineva la voi, mergeti la suc in cazul in care va place baiatul?Posted Image apreciati aceste gesturi:)...

Initiator, dupa cum a mai spus si altcineva,  ca sa agati pe strada,  trebuie sa indeplinesti urmatoarele criterii:
1.  Pentru fete normale de nota 7-8  trebuie  sa demonstrezi ca ai statut financiar decent , ca duci o viata decenta, ca esti sanatos tun, ca indeplinesti regulile elementare de igiena,   astfel incat sa nu fii o povara pentru ea.
Iti trebuie neaparat si ceva personalitate, un vocabular bogat, cultura generala si mult umor.
Deci da, e musai sa fii parfumat , sa fii imbracat elegant si sa ai neaparat o masina ca doar nu o duci cu RATB-ul cand iesiti seara intr-un club sau restaurant, nu?
Poti iesi cu astfel de fete prin mall-uri, cluburi si restaurante la preturi mici,  cinema etc.
Ca buget de iesire estimez ca iti trebuie vreo 50-100 lei.  


2. Pentru fete frumoase de nota 9-10 trebuie sa ai o masina ceva mai scumpa, neaparat italiana sau germana, sa fii imbracat la costum si sa ai ceas de sute de euro, parfumat cu ceva frantuzesc.
Pentru alea conteaza doar sa fii potent financiar  ca sa le intretii si sa le rasfeti.  
Si ai grija ca fetele astea sunt foarte pretentioase.

Evident, pentru asa ceva trebuie sa fii ceva manager sau parlamentar, si probabil ca nici nu mai e necesar sa agati pe strada fiindca le cauti prin relatii si petitori sau la petreceri prestigioase.  
Si vezi ca alea vor duse doar in cluburi, opera, teatru, baluri  si restaurante de lux unde trebuie sa cheltui peste 200-500  euro intr-o iesire de seara.  

3. Pentru fete mai urate de nota 5-6 la aspect, dar sufletiste si mai tocilare, iti trebuie doar papagal, personalitate, inteligenta si multa cultura generala peste medie  in a le aborda. Nu trebuie decat sa te costumezi in ceva lejer si sa le inviti la un suc sau la un Mc.  Bugetul: in jur de 50 lei.

Totusi, ai noroc ca mai poti sa agati pe strada in Romania.



Ca in alte tari s-au dat legi prin care poti sa fii acuzat si amendat pentru hartuire sexuala daca abordezi o fata pe strada.
Feminismul le-a tampit pe toate femeile in vest.




Acum e la moda sa agati pe Facebook, Tinder , What's App etc.

Multi si-au format prejudecati cum ca numai boschetarii hartuitori si perversii mai agata fete pe strada.

Edited by wanilia144, 30 March 2018 - 04:11.


#17
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,529
  • Înscris: 16.03.2007

 jimi91, on 30 martie 2018 - 01:36, said:

Se da urmatorul scenariu..vezi pe strada o fata frumoasa, mergi la ea si ii spui cat e de  frumoasa:)..si ai vrea sa o inviti la un suc:)..ce parere aveti? ma intereseaza fetele:)....eu nu vorbesc de vulgaritati "ce faci gagica"..vorbesc de ceva real:)..ea va vedea acest lucru...
Cum reactionati in cazul in care vine cineva la voi, mergeti la suc in cazul in care va place baiatul?Posted Image apreciati aceste gesturi:)...

Cois, sa-ti spuna un necunoscut cat esti de frumoasa si sa te invite la un suc (vai de plm, suna asa de anii 90) e mai cringe decat "ce faci gagica".

#18
wanilia144

wanilia144

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 25.03.2018

 laffin, on 30 martie 2018 - 04:10, said:

Cois, sa-ti spuna un necunoscut cat esti de frumoasa si sa te invite la un suc (vai de plm, suna asa de anii 90) e mai cringe decat "ce faci gagica".

Corect.

O relatie frumoasa si de durata incepe de obicei cu o intrebare banala, ca   atunci cand o tipa te intreaba  "unde este toaleta? "   la un curs de cariera sau la un targ de joburi.
Sau la o sala de lectura cand  o intrebi tu pe ea  "unde poti  gasi cartea X?"
Sau la o sala de fitness cand te implici sa o ajuti sa   ridice halterele.

Nu zic ca relatiile de iubire dintre doi parteneri cu pasiuni si hobby-uri comune sunt neaparat de succes, dar e mai bine decat sa iesi cu una cu care n-ai nicio tangenta si o agati pe strada.
Unele casnicii de succes au chiar un inceput catastrofal, cand   doi dusmani ajung sa fie un cuplu iubitor.  
Poate ca azi iti spune NU, te respinge si se uita urat la tine , dar se poate intampla ca  maine sa te sufoce cu pupaturi, imbratisari si sa te lase lat vreo cateva zile la pat dupa cateva partide, ba chiar sa puneti de unu-doi plozi.  

Nu poti intelege femeile niciodata.
Pana si alea frumoase pe care le crezi intangibile pot fi destul de imprevizibile si ajung sa iasa cu cel mai sarac  si urat.

Edited by wanilia144, 30 March 2018 - 04:23.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate