Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Sfat achizitie telefon 2500 lei max.

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
MrNiceGuy

MrNiceGuy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,002
  • Înscris: 09.02.2008
Daca nu te grabesti tare si mai poti astepta o luna, poti cumpara Nokia 7 Plus. Are camera buna (lentile Zeiss), ecran mare 18:9, acumulator mare, carcasa aluminiu, Android One, arata foarte bine si mai ramai si cu bani.

#20
senzanome

senzanome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,271
  • Înscris: 12.07.2017
Salut! Daca vrei un smartphone-ne aspectuos, care sa fie foarte rapid si sa nu aibă lag, alegerea nu poate fi decât un iPhone. Poti sa gasesti iPhone 7 in bugetul tau.

#21
MrNiceGuy

MrNiceGuy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,002
  • Înscris: 09.02.2008
Vorbesti serios? Imi plac si mie produsele APPLE, dar trebuie sa recunoastem ca sunt supraapreciate, platesti mai mult brand-ul decat produsul in sine, arata bine, dar nu la banii astia.
Referitor la IPHONE 7, de ce ai da 2700 lei pe un telefon aparut in 2016 (cu specificatii de telefon aparut in 2015), cu 2GB ram, 4,7 diagonala, rezolutie 750 x 1334, 326 ppi, baterie de 1960 mAh ?  https://www.gsmarena...hone_7-8064.php

#22
TrafalgarLaw

TrafalgarLaw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 30.10.2017
Deoarece cifrele nu spun tot. 2gb de RAM pe iOS nu e totuna cu 2GB pe Android. Dar iPhone 7 e un telefon nepractic cu un ecran de 2 lei 50, iar bateria nu tine prea mult. Mai bine Sony XZ1 Compact.

#23
SILE802002

SILE802002

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 05.02.2008
+1 pt Oneplus 5T nou
caută și Huawei Mate 10Pro, cred ca găsești în bugetul tău sh.

#24
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,468
  • Înscris: 07.01.2011
La 2500 lei pe olx sigilat sau cu garantie ai destule optiuni:S8+,mate 10 pro,iphone 7 plus,lg v30,iphone 8 daca nu vrei ceva mare.
Nou,oneplus 5T care cred ca este alegerea cea mai buna daca nu ai experienta cu olx-ul.


#25
Marcous

Marcous

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 17.12.2016
Si dintre toate cele enumerate de tine, pe care sa-l aleg? Tocmai de asta am si postat aici, ca optiuni sunt, dar nu stiu care e cea mai buna alegere :)

#26
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,852
  • Înscris: 27.09.2008

View Postmisusumi, on 30 martie 2018 - 07:09, said:

HTC U11
Astăzi este 1800 la altex
https://altex.ro/sma...sim-64gb-black/

#27
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,468
  • Înscris: 07.01.2011
Pai imi plac toate,uita te si tu pe youtube la reviewuri,eu am iphone 8 pentru ca ma impac f bine cu dimensiunile lui mai reduse,insa una peste alta nu este un telefon extrem de reusit,nu as da 2500 pe unul sh!
Lg V30 cred ca gasesti mai greu cu garantie,deci parerea mea sa alegi intre S8+ si mate 10 pro,la camera spate din punctul meu de vedere este mai ok samsungul,la baterie,viteza,camera fata si fluiditate castiga mate,la display tine de gusturi,ambele au display uri impresionante!
Uita te la cateva versusuri pe youtube,sau du te in showroom la orange si butoneaza le!

#28
senzanome

senzanome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,271
  • Înscris: 12.07.2017

View PostMrNiceGuy, on 31 martie 2018 - 11:02, said:

Vorbesti serios? Imi plac si mie produsele APPLE, dar trebuie sa recunoastem ca sunt supraapreciate, platesti mai mult brand-ul decat produsul in sine, arata bine, dar nu la banii astia.
Referitor la IPHONE 7, de ce ai da 2700 lei pe un telefon aparut in 2016 (cu specificatii de telefon aparut in 2015), cu 2GB ram, 4,7 diagonala, rezolutie 750 x 1334, 326 ppi, baterie de 1960 mAh ?  https://www.gsmarena...hone_7-8064.php
Nu vreau sa intr-un intr-o polemica iPhone vs smartphone-uri cu Android, dar ... Pe hârtie, iPhone-urile nu par sa impresioneze, in realitate (practic) chiar si  iPhone 7 este mai rapid decât majoritatea smartphone-urilor flagship cu OS Android. Sunt atâtea teste comparative pe Youtube. Secretul este iOS-ul, care este cel mai bine optimizat OS pentru dispozitive mobile. Eu sunt in UK, iar aici aproape toata lumea detine iPhone. Oare de ce? PS Detin un smartphone cu OS Android de la Sony, nu poti sa zici ca sunt fan iPhone.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate