Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 

Dureri de cap si usoare ameteli senzatie slabiciune

- - - - -
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#19
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
Somatizarile astea apar pe diferite sisteme si organe, chiar la ore fixe uneori si trec mai apoi. Sunt fara cauza organica adesea.

Edited by arab, 29 March 2018 - 17:51.


#20
florynyk_92

florynyk_92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 501
  • Înscris: 21.04.2008
Multumesc tuturor pt raspunsuri. Intradevar sunt o fire mai sperioasa de fel si urasc tot ce inseamna doctori medicamente etc tocmai din cauza frici.

Sunt barbat am 25 de ani am 46kg 162cm inaltime. Nu fumez deloc. Nu beau decat ocazional. Sunt destul de slabut fac sport de obicei in weekend. Nimic de performanta dar incerc sa fac miscare in fiecare weekend. Mananc mancare gatita in general am 3 mese pe zi la ora 13-14 la ora 17 si la ora 10. Intre mese mai mananc covrigei fructe ciocolata etc. In weekend de obicei mananc prosti prin oras "pizza fast food etc". Nu beau sucuri decat foarte rar. O zi normala consta in trezit la ora 13 lenevit acasa poate o iesire pana la magazin. Apoi munca de la 18 la ora 2. Stau in fata unui ecran pe zi cam 9 ore. 6.5 ore stau la munca restul pe acasa.

#21
pexCom

pexCom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,230
  • Înscris: 15.01.2014
46kg? Scuză-mă că intreb, sigur nu ai greșit? Chiar și la 162 de cm, mi se pare extrem de puțin, dacă nu ai vreo afecțiune de nivel fizic.

#22
florynyk_92

florynyk_92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 501
  • Înscris: 21.04.2008
Nu, nu am gresit. Asa am fost de cand ma stiu. Cel mai mult am avut 50 kg acum aproximativ 5 ani cand faceam sala si luam shake-uri de proteine. Apoi am scazut gradual cand m-am lasat de sala si m-am stabilizat la 47, 46.

Edited by florynyk_92, 29 March 2018 - 18:29.


#23
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,491
  • Înscris: 15.09.2010
Fa-ti o limonada din zeama de la doua lamai si vezi daca nu iti trece. Eu am cam aceleasi simptome, mai putin durerea de cap, daca mănânc smântâna sau ciocolata grasa. Interesant e ca nu se intampla nimic daca mănânc slănina. Du-te la un medic internist sa-ti faca o echografie la bila.
Cand ti-ai facut ultimul control la ochi?  Daca ai probleme cu vederea, apare si durerea de cap.

#24
florynyk_92

florynyk_92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 501
  • Înscris: 21.04.2008
Cu bila am avut probleme acum 1 an si ceva. Aveam strans mal acolo dupa cum mi s-a explicat si m-am tratat de asta. Am facut din nou ecografie in toamna anului trecut si erau ok si bila si rinichi. De atunci incerc sa ma feresc de mancarea foarte grasa pt ca uneori mai am dureri.

Port ochelari. Am aceeasi ochelari de 2 ani. Nu stiu daca ar debuta asa de o data durerea de cap daca nu s-a schimbat nimic

#25
Supermax

Supermax

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,154
  • Înscris: 25.01.2018
Cauta pe Gogu vertij , otoliti si sinuzita ! Spor !

#26
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,491
  • Înscris: 15.09.2010
La fiica-mea asa a inceput. O durea capul si nu stiam de ce. Pana a avut bunica ei ideea sa o ducem la oculist si s-a descoperit ca avea miopie si astigmatism. Cu timpul se mai schimba dioptriile asa ca nu ar fi rau sa-ti mai faci un control, mai ales ca stai atatea ore cu ochii in calculator.

#27
BalisticWords

BalisticWords

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 16.03.2018

 florynyk_92, on 29 martie 2018 - 18:06, said:

Multumesc tuturor pt raspunsuri. Intradevar sunt o fire mai sperioasa de fel si urasc tot ce inseamna doctori medicamente etc tocmai din cauza frici.

Sunt barbat am 25 de ani am 46kg 162cm inaltime. Nu fumez deloc. Nu beau decat ocazional. Sunt destul de slabut fac sport de obicei in weekend. Nimic de performanta dar incerc sa fac miscare in fiecare weekend. Mananc mancare gatita in general am 3 mese pe zi la ora 13-14 la ora 17 si la ora 10. Intre mese mai mananc covrigei fructe ciocolata etc. In weekend de obicei mananc prosti prin oras "pizza fast food etc". Nu beau sucuri decat foarte rar. O zi normala consta in trezit la ora 13 lenevit acasa poate o iesire pana la magazin. Apoi munca de la 18 la ora 2. Stau in fata unui ecran pe zi cam 9 ore. 6.5 ore stau la munca restul pe acasa.
la 46 de kg daca bate vantul oleaca mai tare nu te mai gasim!

 Freddy12, on 29 martie 2018 - 23:04, said:

La fiica-mea asa a inceput. O durea capul si nu stiam de ce. Pana a avut bunica ei ideea sa o ducem la oculist si s-a descoperit ca avea miopie si astigmatism. Cu timpul se mai schimba dioptriile asa ca nu ar fi rau sa-ti mai faci un control, mai ales ca stai atatea ore cu ochii in calculator.
Doamne ce am putut sa citesc, ocultist. Posted Image Posted Image Posted Image

#28
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,491
  • Înscris: 15.09.2010

 BalisticWords, on 30 martie 2018 - 00:28, said:


la 46 de kg daca bate vantul oleaca mai tare nu te mai gasim!

Doamne ce am putut sa citesc, ocultist. Posted Image Posted Image Posted Image
N-ai citit bine. E vorba de  “ o c u l i s t” adica oftalmolog
https://dexonline.ro/definitie/oculist
Iar bunica nu era tata Veta de la Cochirlenii de Jos ci era medic primar pediatru, șef de secție la spital.

Edited by Freddy12, 30 March 2018 - 01:02.


#29
BalisticWords

BalisticWords

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 16.03.2018

 Freddy12, on 30 martie 2018 - 00:53, said:

N-ai citit bine. E vorba de  “ o c u l i s t” adica oftalmolog
https://dexonline.ro/definitie/oculist
Da mestere, stiu, dar asta am citit prima data.

#30
WinstonMontana

WinstonMontana

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,913
  • Înscris: 20.02.2018

 florynyk_92, on 29 martie 2018 - 17:04, said:

In primul rand va multumesc pt raspuns.

Stres da foarte mare in prezent. Ma chinui sa obtin un credit prima casa si este foarte stresant din fericire mai dureaza putin si termin.

Anxietate da, uneori fara motiv alte ori din cauza simtomelor pe care le resimt ma panichez gandinduma ca e ceva grav.
Cu o stare de anxietatate mostenita de la parinti , nu-ti recomand sa-ti faci credite bancare, ca sa nu te apuce palpitatii la inima si o dai in alte belele cum ar fi moartea din cauza stresului.
Si uite asa stresul chiar omoara.

#31
florynyk_92

florynyk_92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 501
  • Înscris: 21.04.2008
Voi merge in continuare la olr la panduri sa fac un control vestibular apoi psiholog. Sper ca in final sa descopar cauza... multumesc.

#32
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,491
  • Înscris: 15.09.2010
Daca e din cauza urechii, ai amețeala dar nu te ia cu calduri. Ia cu Colebil la masa si o sa vezi ca situatia se va îmbunătăți. Știi reclama: Colebil-pune bila pe picioare?

#33
florynyk_92

florynyk_92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 501
  • Înscris: 21.04.2008

 Freddy12, on 30 martie 2018 - 16:42, said:

Daca e din cauza urechii, ai amețeala dar nu te ia cu calduri. Ia cu Colebil la masa si o sa vezi ca situatia se va îmbuntți. Știi reclama: Colebil-pune bila pe picioare?

Nu inteleg cum bila poate da dureri de cap si ameteala si apoi starea de caldura ca si cum am febra. Probabil o sa ajung si la gastro daca nu rezolv nimic cu celelalte. Problema pana acum medicii au incercat sa trateze efectul nu cauza...

#34
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,491
  • Înscris: 15.09.2010
Simptomele unei crize biliare:

<- Greata apare in majoritatea cazurilor de iritare a vezicii biliare. Febra si senzatia intensa de greata, urmate de varsaturi sunt semne ale unei crize biliare acute, care necesita atentie medicala.
- Pigmentarea galbena a ochilor si a pielii.
- Ameteli.
- Mai rar, dureri in partea dreapta a capului, deasupra ochiului.>

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate