Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Revolut - mic tutorial

* * * * * 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
426 replies to this topic

#199
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,571
  • Înscris: 26.06.2010
Mă faci să-mi bag și eu 50 lei top-up de pe card BRD dar daca da eroare și rămân cu banii blocați ?

Edited by andupustiu, 18 October 2018 - 22:47.


#200
ginseng

ginseng

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 16.08.2006
Si eu am pus tot 50lei. Acum sincer după ce am văzut probleme astea parca nu m-aș risca la mai mult.
Dacă nu pot alimenta cardul atunci e useless pt mine si totul e numai praf in ochi.

#201
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View Postginseng, on 19 octombrie 2018 - 04:56, said:

Si eu am pus tot 50lei. Acum sincer după ce am văzut probleme astea parca nu m-aș risca la mai mult.
Dacă nu pot alimenta cardul atunci e useless pt mine si totul e numai praf in ochi.

In cazul asta ai o solutie usoara de rezolvare. Da-le mesaj celor de la Revolut (relatii clienti) si cere-le sa iti stearga contul. Isi stergi aplicatia din telefon si nu mai ai nicio grija.
In caz ca ti-ai luat si card, arunca-l la gunoi.

Nu te obliga nimeni sa folosesti Revolut. Iti sta cineva cu cutitul la gat sa folosesti Revolut?

Edited by MembruAnonim, 19 October 2018 - 05:00.


#202
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007

View Postandupustiu, on 18 octombrie 2018 - 14:13, said:

La fel e și la banca Transilvania , cere codul 3D Secure la fiecare top-up in Revolut .
poti confirma cardul din aplicatia Revolut si atunci nu mai cere 3dshit.

#203
corneliu79

corneliu79

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 01.05.2008
Nu am regăsit o lista cuprinzătoare a cardurilor cu care se poate face top-up in RON fara conversie. Multumesc!

#204
costinuti

costinuti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,433
  • Înscris: 19.09.2007

View Postcorneliu79, on 27 octombrie 2018 - 12:34, said:

Nu am regăsit o lista cuprinzătoare a cardurilor cu care se poate face top-up in RON fara conversie. Multumesc!

Ai pe paginile anterioare, lista bancilor testate pro sau contra.

#205
pupama

pupama

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,555
  • Înscris: 15.05.2010
La raiffeisen carduri mastercard de debit si de credit si de valuta top up fara comision

#206
goppo1

goppo1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 02.06.2008
Pentru ING credit card exista comision retinut de ING la top-up - top up in lei pentru cont revolut in lei?

#207
JAWS

JAWS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 812
  • Înscris: 22.03.2005
Am o intrebare la care nu gasesc raspuns.

La transferuri (nu gen top-up) din revolut in bancile de la noi (Lei-Lei) exista comision? Se considera tranzactie internationala presupun...?

#208
costinuti

costinuti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,433
  • Înscris: 19.09.2007

View PostJAWS, on 08 noiembrie 2018 - 16:31, said:

Am o intrebare la care nu gasesc raspuns.

La transferuri (nu gen top-up) din revolut in bancile de la noi (Lei-Lei) exista comision? Se considera tranzactie internationala presupun...?
Daca banca la care transferi este in sistemul SEPA si nu are comisioane la incasare nu vei vei plati nimic in plus:
- ex ING nu percepe comision insa
- sunt si alte banci care comisioneaza, inclusiv pt transferuri in EUR, ex. Banca Romaneasca.

Edited by costinuti, 08 November 2018 - 19:22.


#209
stavreschi

stavreschi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,079
  • Înscris: 07.03.2006
Salut voios !
Am citit și înțeles ceva..... ceva despre Revolut.
Rog pe cineva amabil să mă ajute cu niște sfaturi. Eu trimit în Romania din Londra săptămânal 200-300 £ (bani din culesul căpșunilor !!!). Soția are nevoie de ei mai mult "cash" dar și pe card.
Ca să nu mai folosesc transferul HSBC-INGBank via Western Union (de altfel cu un curs bun și fără comisioane) cum ar fi mai bine: să  îmi fac eu un card Revolut aici și ea să își facă unul în țară pe care să îl alimentez eu de aici și cu care să plătească și să scoată lei sau să fac eu aici în Londra două carduri diferite din care unul să ajungă în țară și pe care să îl folosească soția ?
Am înțeles că un card Revolut se poate alimenta cu £ (de ex.) și să îl folosești în lire sau în lei ori modifici și folosești în lire și euro sau dolari sau zloti sau orice monedă. Dacă nu am înțeles bine, mă las păgubaș
Posted Image

#210
amami

amami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,657
  • Înscris: 20.09.2010
Puteți să vă faceți fiecare contul de Revolut, tu in Anglia și soția ta in Romania. Tu îi trimiți din aplicația de pe telefon cîti bani vrei, fără comision și instant. Soția poate folosi cardul la plăți peste tot și va putea sa scoată de la ATM 800 lei fără comision ( limita plan standard).
Costul va fi minim, adică doar expediere card. Pentru Romania 27 lei și pentru Anglia aprox. 5 £
Sau daca vrei sa o controlezi, faci cont doar tu și poți să ceri un card sau două, unul îl trimiți soției și în felul ăsta vezi in aplicație toate plățile efectuate și unde și cînd.

Edited by amami, 11 November 2018 - 19:26.


#211
razvan_u

razvan_u

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,380
  • Înscris: 12.04.2008
Ma gandesc sa fac un card pentru fata sa il foloseasca cand pleaca in tabere externe.
Inca este minora dar are buletin.

Vreau sa scrie pe card numele ei sa nu aiba probleme pe undeva.

Exista solutie?

Multumesc

#212
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Limita de varsta este de 18 ani.
Insa poti sa iti mai faci tu un card care sa il asociezi aceluiasi cont si sa il dai ficei.

Se accepta maxim trei carduri pe cont.

https://www.revolut....ng-a-spare-card

https://blog.revolut...-revolut-cards/

Edited by MembruAnonim, 13 November 2018 - 21:18.


#213
razvan_u

razvan_u

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,380
  • Înscris: 12.04.2008
Nu fac eu rahaturi de genul asta dar daca schimb anul nasterii cand fac contul cine naiba verifica.

#214
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Pentru fiecare cont nou te pune să pozezi cartea de identitate. Plus să îți faci un selfie.
Prima dată a trebuit să pozez inclusiv cardul de pe care am făcut primul top-up.

Edited by MembruAnonim, 13 November 2018 - 21:47.


#215
razvan_u

razvan_u

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,380
  • Înscris: 12.04.2008
Aaa da asa este.
Asta este mai asteptam si ramane cu cel de la BCR.

#216
amami

amami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,657
  • Înscris: 20.09.2010
S-a discutat despre așa ceva pe forumul revolut, au spus că în curând vor face această treabă.

Edited by amami, 14 November 2018 - 00:03.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate