Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

Telefon la 2000 de lei!

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1
DarthVader20

DarthVader20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 427
  • Înscris: 04.01.2013
Am nevoie de un nou telefon dupa ce am renuntat la Z2, bateria nu mai tinea mult si nu prea stiu ce sa aleg in 2000 de lei.Vreau sa mentionez ca nu prea ma incanta telefoane de genul Xiaomi, One Plus, etc...
M-am oprit putin la G6, imi place cum arata, nu stiu cum sta cu bateria, de exemplu in comparatie cu G4 pe care l-am avut, apoi V20 imi place iar dar nu se mai gaseste, mai e S7 dar e prea mic si S7 Edge mai apare la emag la resigilate insa nu imi place ca e curbat, nu ma pot obisnui cu el, e deranjant si enervant.
In special ma intereseaza camera, bateria, sa fie peste 5.5 inchi...nu tin neaparat sa fie cel mai nou hardware si nici cel mai nou android.

#2
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
Telefon mobil LG G6, 32GB, 4G

#3
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
Uita-te la Samsung A8 2018, e cea mai buna varianta, ecran mare de 5.6" cu tehnologie amoled, android finisat, constructie premium.

Edited by Kroghy, 29 March 2018 - 06:06.


#4
eddybv

eddybv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 08.10.2007
Eu am S7 si dupa un an de folosit norml, bateria in zilele bune ma tine undeva la 16 ore. Probabil de la Android 7.
Mai asteapta putin pana apare pe piata Huawei p20 pro. Poate o sa il gasesti la un pret bun

#5
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,861
  • Înscris: 06.01.2008

View PostDarthVader20, on 29 martie 2018 - 00:03, said:

M-am oprit putin la G6, imi place cum arata, nu stiu cum sta cu bateria, de exemplu in comparatie cu G4 pe care l-am avut, apoi V20 imi place iar dar nu se mai gaseste, mai e S7 dar e prea mic si S7 Edge mai apare la emag la resigilate insa nu imi place ca e curbat, nu ma pot obisnui cu el, e deranjant si enervant.
In special ma intereseaza camera, bateria, sa fie peste 5.5 inchi...nu tin neaparat sa fie cel mai nou hardware si nici cel mai nou android.
Daca bateria si camera sunt cele mai importante atunci nu dai gres cu S7 Edge. In schimb pe partea de software unii colegi spuneau ca mai da rateuri. Nu te lua dupa cei care spun ca telefoanele Samsung merg lacrima, si de fapt utilizatorii sunt de vina, fiindca sunt niste fanboy care ar cumpara si un allview daca in loc de sigla romanilor ar avea pe carcasa sigla Samsung.

Mai ai ca optiune HTC U11 daca poti creste putin bugetul peste cei 2000 de lei. Are o camera excelenta, dar pierde putin la autonomie si are ecran de numai 5,5".

Galaxy A8 e mai nou si e practic un Galaxy S8 cu specificatii putin mai slabe, dar la capitolul camera e inferior celor 2 amintite deja de mine.
Eventual un Galaxy S8 ar fi excelent, daca esti dispus sa-l iei sigilat si cu garantie de pe olx/facebook.

View Posteddybv, on 29 martie 2018 - 06:55, said:

Eu am S7 si dupa un an de folosit norml, bateria in zilele bune ma tine undeva la 16 ore. Probabil de la Android 7.
Mai asteapta putin pana apare pe piata Huawei p20 pro. Poate o sa il gasesti la un pret bun
Nicio sansa sa prinda P20 Pro la mai putin de 3200-3500 de lei. Eventual peste 1-1,5 ani la vreo promotie de blecfraierdei.
Chiar si P20 normal va costa undeva aproape de 3000 de lei. Sau tu chiar crezi ca Huawei isi va vinde flagship-urile la aproape jumatate din pretul concurentei?

Edited by Hider141, 29 March 2018 - 07:22.


#6
eddybv

eddybv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 08.10.2007
Da , Altex are Huawei p20 Pro la aproape 4000 de lei. Se pare ca m am inselat cu pretul :D

#7
cristyz

cristyz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,988
  • Înscris: 28.08.2008
Xiaomi mi6. Il am de 5 luni si il recomand.

#8
AstroNut98

AstroNut98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,444
  • Înscris: 26.01.2014
@darthvader20 Nu mai poti pune niste banuti si sa iei un HTC U11?
Daca stai cu ochii pe desigilate la eMag nu se poate sa nu prinzi unul in banii tai. Am vazut si la 19xx in urma cu cateva zile.
Sau daca nu, il ai si de nou la pret ok.
https://www.pcgarage...rilliant-black/

Camera pe el e lejer printre cele mai bune de anul trecut, chiar peste S8 per total, bateria e decenta, pe mine ma tine o zi fara probleme, difuzoarele sunt bune, display-ul e bun, a primit Oreo, e foarte rapid (nu chiar ca OnePlus, dar aproape).
Daca zici ca nu tii neaparat sa fie cel mai nou Android e foarte bun, ca HTC nu sunt chiar cei mai rapizi la update-uri. Ma rog, versiunile mari (gen trecerea de la 7 la 8) vin destul de repede, dar cu actualizarile de securitate sunt la pamant, eu am pe al meu patch de securitate de Noiembrie. Posted Image)

Anyway, chiar merita efortul, e din alt film fata de S7 (telefon de 2 ani) si G6. Asta daca nu te deranjeaza ce am zis cu update-urile si faptul ca nu are ecran "trendy" 18:9.

Edited by AstroNut98, 29 March 2018 - 12:14.


#9
TrafalgarLaw

TrafalgarLaw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 30.10.2017
Xiaomi Mi Mix 2, nu stiu ce ai tu cu Xiaomi... sau LG G6

#10
senzanome

senzanome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,271
  • Înscris: 12.07.2017
Salut! Daca ai mai folosit smartphone Sony, poti sa arunci o privire la Xperia XZ. Numai ca are ecran de 5,2 inchi diagonala. https://www.pcgarage...al-sim-4g-blue/

View PostTrafalgarLaw, on 29 martie 2018 - 12:28, said:

Xiaomi Mi Mix 2, nu stiu ce ai tu cu Xiaomi... sau LG G6
Tu lucrezi cumva pentru Xiaomi? Vad ca la toti le recomanzi smartphone-uri Xiaomi, chiar daca unele persoane spun clar ca nu sunt interesate de aceasta marca, sa nu zic de chinezarii.

#11
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002
Preferabil ar fi sa faci comparatie intre modele: ex :
https://www.gadgetsn...-Mix-2-vs-LG-G6

#12
TrafalgarLaw

TrafalgarLaw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 30.10.2017

View Postsenzanome, on 29 martie 2018 - 12:34, said:

Tu lucrezi cumva pentru Xiaomi? Vad ca la toti le recomanzi smartphone-uri Xiaomi, chiar daca unele persoane spun clar ca nu sunt interesate de aceasta marca, sa nu zic de chinezarii.

Nu lucrez la Xiaomi, doar ca foarte multe persoane par sa doreasca sa evite aceasta marca si nu inteleg de ce, poate ca e "chinezarie" dar Xiaomi sunt telefoane bune si de calitate, la fel ca Huawei.

#13
warchilde

warchilde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 24.09.2007
Telefoanele sunt intr-adevar foarte bune, insa MIUI e un dezastru pe cale sa se intample. De la unul care a avut un MI5 cu miui 8.

#14
DarthVader20

DarthVader20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 427
  • Înscris: 04.01.2013
Mai pun bani si iau V30.

#15
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View PostTrafalgarLaw, on 29 martie 2018 - 13:17, said:

doar ca foarte multe persoane par sa doreasca sa evite aceasta marca si nu inteleg de ce

Poate pentru ca nu au garantie in Romania sau macar in UE (exeptand Mi A1)?

View Postsenzanome, on 29 martie 2018 - 12:34, said:

Tu lucrezi cumva pentru Xiaomi? Vad ca la toti le recomanzi smartphone-uri Xiaomi, chiar daca unele persoane spun clar ca nu sunt interesate de aceasta marca, sa nu zic de chinezarii.

Dar tu lucrezi la Sony, ca faci acelasi lucru?

#16
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
Un coleg are OnePlus 5T si este extra mega incintat si multumit. Dpmdv singurul telefon care merita vreun ban e aifonu :w00t:

#17
TrafalgarLaw

TrafalgarLaw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 30.10.2017

View PostExtinct, on 29 martie 2018 - 14:03, said:

Poate pentru ca nu au garantie in Romania sau macar in UE (exeptand Mi A1)?

Garantia in Romania e cam fas, mai ales la telefoanele ieftine...

#18
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
Da, la firmele care nu sunt reprezentate oficial.

Edited by Extinct, 29 March 2018 - 18:30.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate