Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Nox emulator

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Supplex

Supplex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 19.02.2017
Buna ziua! De curand mi-am instalat Nox emulator pt. a putea juca pubg mobile deoarece telefonul meu nu suporta jocul. Dupa ce am bagat 2 core-uri , 2gb ram si am setat directx jocul merge foarte laguit chiar daca am dat grafica pe low. Laptopul are un procesor de generatia a4a , dual core cu hyper threating, 4gb ram o placa grafica de la amd cu 1gb memorie, ddr3 la 64bit. Stiu ca placa video e foarte slaba dar nu cred ca e mai slaba de cat cele ale smartphoneurilor. Daca stiti solutii sau sfaturi va rog sa lasati un comentariu. Am uitat sa mentionez ca, pe langa performanta foarte slaba in joc, primesc si o erroare cu mesajul "Your graphics card driver is outdated Error" .

Edited by Adm, 28 March 2018 - 21:25.


#2
Niuu

Niuu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,169
  • Înscris: 22.06.2016
La mine merge bine pe o configuratie mai slaba decat ai tu ; incearca alt emulator  , BlueStacks de exemplu .

#3
Supplex

Supplex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 19.02.2017

View PostNiuu, on 28 martie 2018 - 15:21, said:

La mine merge bine pe o configuratie mai slaba decat ai tu ; incearca alt emulator  , BlueStacks de exemplu .
Mersi de sfat , am sa incerc

#4
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,529
  • Înscris: 15.06.2004
Mai e un topic chiar langa asta - https://forum.softpe...-android-pe-pc/

#5
Supplex

Supplex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 19.02.2017

View PostNiuu, on 28 martie 2018 - 15:21, said:

La mine merge bine pe o configuratie mai slaba decat ai tu ; incearca alt emulator  , BlueStacks de exemplu .
Am instalat bluestackul, l-am configurat, pe opengl nici nu-mi deschide jocul, pe directx am black screen...

#6
aiulianctin

aiulianctin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,135
  • Înscris: 17.11.2012
Eu am Memu, orice joc merge mai bine pe OpenGL. Setează în NOX la Graphics Rendering Mode OpenGL și Framerate 60fps.

#7
Supplex

Supplex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 19.02.2017

View Postaiulianctin, on 28 martie 2018 - 16:29, said:

Eu am Memu, orice joc merge mai bine pe OpenGL. Setează Ă®n NOX la Graphics Rendering Mode OpenGL și Framerate 60fps.
Ce configuratie are pc-ul/laptop-ul tau?

#8
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,936
  • Înscris: 24.04.2013
O intrebare am si eu pentru cunoscatorii intr-ale NOX-ului: ce procesor emuleaza? ARM sau [doar] Intel? Pe site nu am gasit specificat acest detaliu, care este foarte important si face o diferenta imensa in ceea ce priveste viteza de executie.

Edited by sags, 28 March 2018 - 19:25.


#9
aiulianctin

aiulianctin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,135
  • Înscris: 17.11.2012

View PostSupplex, on 28 martie 2018 - 16:30, said:

Ce configuratie are pc-ul/laptop-ul tau?

Folosesc pe 2 configurații diferite, un desktop cu i5 2500k, ssd, 12gb ram, radeon r9 380 4gb și merge bine, iar pe un laptop Dell cu un i5 generație veche, hdd, 4gb ram și radeon 8850m funcționează mai greu, dar acceptabil.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate