Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

CAR inscriere

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#19
romangx

romangx

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 962
  • Înscris: 14.02.2018
Nu doar la paypoint, dar si la ANPC (protectia consumatorului). E ilegal sa conditionezi un serviciu de vanzarea altui serviciu.

Edited by romangx, 28 March 2018 - 11:34.


#20
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Postalexzsky2, on 28 martie 2018 - 11:25, said:

Va multumesc pentru raspunsuri. Recomandarea lui @romangx o consider ok dar voi lua in considerare si plata cu cardul. Va multumesc.

Daca macar unul din ei are card, poate sa-ti dea datele cardului si sa te ocupi tu de plati. Eu asa procedez cu ai mei, le achit facturi, le incarc telefoanele, etc. sa nu stea ei sa se complice pe internet.

#21
alexzsky2

alexzsky2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 29.11.2014
Asta era si ideea,daca ce cer ei este ok adica sa devi membru CAR sa poti face plati paypoint.

#22
addumi

addumi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,817
  • Înscris: 10.02.2017
Urgent de facut o instintare catre PayPoint cu descriere situatiei in care este pus consumatorul unui astfel de serviciu.
CAR-ul cu pricina, mai precis coordonatorul sau, sa faca bine si sa-si rezilieze contractul daca nu ii convin comisioanele incasate de pe urma platilor procesate, nu sa conditioneze clientii.

#23
alexzsky2

alexzsky2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 29.11.2014
Am intrat pe syte-ul oficial paypoint si le voi descrie situatia prin email.

#24
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,235
  • Înscris: 19.08.2005
Sa schimbe si firma, CAR-PAYPOINT sau PAYPOINT-CAR.
2 in 1.

#25
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,069
  • Înscris: 01.12.2001
Platesti TU facturile parintilor tai. Eu asa fac.
Am setat sa nu mai primeasca plic acasa de la Telekom. Platile le fac eu online.

#26
niggaru

niggaru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 05.05.2005
da, de ce nu le platesti tu? eu fac plati pentru toti, socrii, parinti, bunici etc... de la calculator, de pe telefon, o data pe luna fac platile tuturor.

#27
gcom61

gcom61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,824
  • Înscris: 21.01.2007
Ma alatur si eu ,celor ce platesc facturile de pe adresa parintilor,folosind internet banking.Pt enel ai nevoie de o factura pt a accesa din contul de utilizator,si alte facturi de la diferite adrese...Am activat factura electronica pt toate serviciile si le pot vede pe net oricand doresc...

#28
niggaru

niggaru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 05.05.2005
La enel, am un cont cu 6 locatii. Toate facturile ajung pe mail.ul meu.toate.

#29
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
Toate bancile au serviciul de plata automata din cont,  este nevoie sa mearga O data la banca unde are cardul cu pensia si sa semneze niste hartii.
Daca nu are card poti face tu un cont, virezi bani in el si facturile se platesc automat. Din cand in cand mai verifici conturile sa te asiguri ca s-au platit fiindca au mai fost cazuri de debransari pentru neplata.
Simplu, comod, nu pierzi nici 5 min pe luna. Unii furnizori au si aplicatii online unde urmaresti contul client cu facturi, plati efectuate, citiri de index si altele.
Si mai simplu ? Te duci si faci o plata de 1000 de lei la fiecare si iti vin apoi numai facturi pe minus,  cand se apropie de zero , iar bagi o plata, si tot asa, mergi de 2-3 ori pe an la banca.
Bafta !

#30
alexzsky2

alexzsky2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 29.11.2014
Buna ziua,
Va multumim pentru interesul acordat serviciilor PayPoint! Ne pare rau pentru situatia intampinata si va asiguram ca feedbackul dumneavoastra este foarte important pentru noi. Plata prin sistemul nostru este gratuita pentru consumatori, nefiind conditionata de plata unui comision sau cumparaturi in magazin.
Va rugam sa ne transmiteti mai multe detalii despre magazinele in cauza (nume, adresa), pentru a le identifica si investiga speta ridicata de dvs.
O zi frumoasa,
Echipa PayPoint

#31
romangx

romangx

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 962
  • Înscris: 14.02.2018
Toarna tot... sa ii arda pe micuti... ca ei au un contract semnat cu PP si nu il respecta... pe langa faptul ca nu respecta legea prin conditionare. Daca tot mergi pe drumul asta trimite si la ANPC... eventual cu poza de acolo unde e afisat anuntul idiot. Sa ii verifice si astia putin, ca daca nu le faci asa si-o iau in cap.

#32
alexzsky2

alexzsky2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 29.11.2014
Nu au anunt de acest gen,mi s-a comunicat verbal in incinta sediului azi cand am facut plata pentru factura energie electrica a parintilor mei.

#33
romangx

romangx

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 962
  • Înscris: 14.02.2018
Deci sunt contienti ca fac ceva ilegal si nu lasa urme... doar verbal ca in caz de ceva sa se jure pe mama ca nu-i adevarat, ei n-au spus asa ceva :D

#34
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,775
  • Înscris: 25.01.2007
Nu are ce sa le faca paypoint. Ei sunt mulțumiți sa fie prezenti, in general comerciantul merge in pierdere cu aparatul ala, ca primeste cam 20 de bani la factura.

#35
costinuti

costinuti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,433
  • Înscris: 19.09.2007

View Postslai, on 28 martie 2018 - 20:28, said:

Nu are ce sa le faca paypoint. Ei sunt mulțumiți sa fie prezenti, in general comerciantul merge in pierdere cu aparatul ala, ca primeste cam 20 de bani la factura.
Pai tocmai ca pierderea aia de 20 de bani se recupereaza prin cumpararea de marfa din magazin, in general cand se intra sunt sigur ca se cumpara si ceva produse.

#36
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,775
  • Înscris: 25.01.2007
Pai si de la un car ce sa cumperi? O copie xerox? Ca doar nu te duci 'platesc factura asta la lumina si dati-mi si doua credite'... Cand au montat acel paypoint sigur s-au gandit la clientii lor, dar pe traseu au constatat ca a aflat tot satul si baga mare la facturi.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate