Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Xiaomi Mi Mix 2S

- - - - -
  • Please log in to reply
501 replies to this topic

#37
mad_juni

mad_juni

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 11.09.2009
Eu l-am comandat pe 15 mai, încă nu la expediat Goldway

#38
PORTOCAL

PORTOCAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,578
  • Înscris: 03.03.2006
Eu l-am luat de la Paris. Se mișcă f bine și camera este super ok fata de mi mix 2.

#39
cornel001

cornel001

    Scapat de la balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,261
  • Înscris: 30.07.2005
Azi l-a expediat pcgarage, luni il primesc.
Vroiam sa vad care e treaba cu lenovo z5, dar se pare ca nu mai apuc in timp util. Lasand la o parte ca ar fi trebui sa astept si mai mult sa il primesc si urechile mele deja sunt lungi.

#40
farockhcm

farockhcm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,918
  • Înscris: 13.05.2013
Ce sa intamplat cornel001? Nici o impresie despre telefon? :) Pozele si filmarea ma intereseaza in special?

#41
cornel001

cornel001

    Scapat de la balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,261
  • Înscris: 30.07.2005
N-am filmat încă. Pozele noaptea pe lumină slabă sau foarte slabă indoor dar și ceva outdoor, mi se par bune. Nu au blur mai deloc, și ies mai luminoase decât în realitate. Dar nu pot compara cu alte flagshipuri, eu vin de pe redmi 3 iar nevasta are un meizu M6 note, care e adevărat nu e chiar slab la partea foto.

Edited by cornel001, 07 June 2018 - 19:17.


#42
mad_juni

mad_juni

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 11.09.2009
Telefonul face poze foarte bune, am avut și mix 2, este incomparabil mai bun pe partea foto în lumina slabă. Am făcut cerere deblocare bootloader pt root și xiaomi.eu,vad ca acum durează 15 zile pana aprobă. Implementarea gesturilor este super, face ecranul și mai mare fără tastele de navigare. Mi-a ajuns în 15 zile de la Goldway. Aștept accesoriile, huse rugged, Skin, bumper, sticla pt ecran, chiar și pentru camerele de pe spate am luat protectie, însă or sa ajungă la toamna ca vin prin poștă!

#43
cornel001

cornel001

    Scapat de la balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,261
  • Înscris: 30.07.2005
Inca incerc sa ma obisnuiesc cu el. E destul de greu si mare. Chiar si cu husa din pachet cu care are grip mult mai bun, atunci cand il duc la ureche sa vorbesc, tot tinde sa alunece nitel. Daca iau din nou redmi-ul in mana, parca tin un fulg compact, in comparatie.
Iconitele google (nu chiar toate) stau pe fundal alb chiar si cu tema limitless. Pe redmi 3 cu lollipop si developer global pe tema respectiva nu era asa.
Ca sa nu mai zic ca, chiar si pentru temele preinstalate, tre' sa schimbi regiunea in non-UE ca sa poti sa le schimbi intre ele.

In rest, e misto'.

Edited by cornel001, 08 June 2018 - 08:13.


#44
PORTOCAL

PORTOCAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,578
  • Înscris: 03.03.2006
Eu am problème cu el pe Orange Franța deoarece chiar și când am semnal 4G 4G+ maxim și mă mișc (merg pe strada) internetul suferă mici întreruperi, gen se decontează internetul și își revine după câteva secunde. Folosesc foarte mult telefonul în roaming și nicăieri nu am mai pățit așa ceva.

#45
cornel001

cornel001

    Scapat de la balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,261
  • Înscris: 30.07.2005
Ce versiune de soft ai ? 4 sau 19 ?

#46
PORTOCAL

PORTOCAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,578
  • Înscris: 03.03.2006
19 dar degeaba. Îl folosesc f mult în roaming și nicăieri nu am avut problema asta insa in Franța pe Orange mereu. Am abonament francez. Interesant este că niciodată până acum nu am avut probleme (cu niciun alt telefon)

#47
cornel001

cornel001

    Scapat de la balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,261
  • Înscris: 30.07.2005
Ai intrebat la Xiaomi Paris de unde ziceai ca l-ai luat ? Sau la Orange France ?

#48
PORTOCAL

PORTOCAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,578
  • Înscris: 03.03.2006
L

View Postcornel001, on 12 iunie 2018 - 09:11, said:

Ai intrebat la Xiaomi Paris de unde ziceai ca l-ai luat ? Sau la Orange France ?
Le-am scris normal... si te iau ca de la operator si ceilalti de la telefon si uite asa.... schimb operatorul sa vad (am un operator care imi permite sa aleg reteaua: orange sau sfr)

#49
cornel001

cornel001

    Scapat de la balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,261
  • Înscris: 30.07.2005
Stie cineva unde gasesc folie antireflectorizanta (care sa faca ecranul mai aproape de mat, e naspa cu ecranele astea in anumite conditii, ma dor ochii de la reflexii) de calitate, care sa nu afecteze celelalte caracteristici (claritate, etc) ? E posibil sa se potiveasca fizic si cele de mix 2 ma gandesc.
In alta ordine de idei, calitatea sticlei, ca si rezistenta, e foarte proasta.

Edited by cornel001, 19 June 2018 - 08:30.


#50
mad_juni

mad_juni

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 11.09.2009
mi mix 2 si mix 2s au acelasi ecran, eu am pus folia aceea cu margini negre, 3D full cover si s-a lipit perfect. Am deblocat bootloader si instalat twrp, flash-uit xiaomi.eu cu miui 10 8.6.18 , bateria tine mult mai ok decat pe global stable. Am avut ceva probleme dupa ce am incercat sa-l rootez, dupa flash superSu imi aparea ca nu am nici un rom instalat, am renuntat dupa cateva incercari, astept alta versiune de twrp, se pare ca asta e cu probleme de pe pagina xiaomi.eu. Pana acum sunt extrem de multumit de el.

#51
Andyyx0

Andyyx0

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 25.07.2011
"Camera2 API officially supported by default out of the box. It is the first camera2 API supported officially Xiaomi phone."

Avem voie cu link-uri?

Cea mai buna GCam pana acum e: GoogleCamera-Pixel2Mod-Arnova8G2-V8Final-test.apk (daca e voie, voi pune link dropbox)
Spoiler

Edited by Andyyx0, 27 June 2018 - 13:55.


#52
cornel001

cornel001

    Scapat de la balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,261
  • Înscris: 30.07.2005
Ce avantaje are gcam fata de stock in cazul nostru ?

View Postmad_juni, on 23 iunie 2018 - 16:50, said:

mi mix 2 si mix 2s au acelasi ecran, eu am pus folia aceea cu margini negre, 3D full cover si s-a lipit perfect.
Si e mai putin refectorizant cu ea ? Dezavantaje are ?

Edited by cornel001, 27 June 2018 - 14:05.


#53
Andyyx0

Andyyx0

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 25.07.2011

View Postcornel001, on 27 iunie 2018 - 14:05, said:

Ce avantaje are gcam fata de stock in cazul nostru ?


Si e mai putin refectorizant cu ea ? Dezavantaje are ?

Detalii, HDR mai bun, culori mai bune, poze fara zgomot pe timp de seara.
Sunt diferente majore fata de stock.

#54
cornel001

cornel001

    Scapat de la balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,261
  • Înscris: 30.07.2005
Vad ca se blocheaza pe modul portrait. Am vazut ca au aparut versiuni cica mai noi.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate