Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 

Xiaomi Mi Mix 2S

- - - - -
  • Please log in to reply
501 replies to this topic

#19
natarau

natarau

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,597
  • Înscris: 25.04.2008

View Postunpuisor, on 29 martie 2018 - 11:49, said:

Ma gandesc totusi ca au facut hidosenia asta ca sa nu dea in cap la mi7 care ar trebui sa arate mai decent.
Hidoșenie, mi7 ar trebui să arate mai decent, margini groase pentru 2018, copie după iPhone (P20 e copie, vezi acolo) ...
Scara ta de valori e cel puțin ciudată.
Spre ex, daca și asta e un telefon cu margini groase pentru 2018 ... Repet GROASE ... no comment.
Aș intra in detalii să-ți amintesc de ce au mărit marginile față de primul mix, unde n-au avut loc de difuzor, iar "inovația" cu ecranul care transmitea sunetul nu a fost cea mai reușită experiența, sau cum marginile și mai înguste în stânga și dreapta pot fi un inconvenient in utilizarea lui (atingeri accidentale), dar scriu degeaba, nu? :)
Până la urmă sunt părerile tale, dar celor mai mulți ne plac schimbările aduse. Iar combinația de aceeași baterie + Snapdragon 845 nu e deloc o problemă, iti amintesc că 845 e mai eficient decât 835. Cu alte cuvinte, nu mi se pare că aduci niciun argument valid, ci mai mult e vorba că l-ai luat pe "nu-mi place" în brațe.

#20
mynameismada

mynameismada

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 05.09.2005
Vad ca a aparut, inclusiv la Goldway sau Mi Global Store, de unde vin fara taxe, la $619, varianta 6/64.

#21
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,207
  • Înscris: 28.04.2003
Eu zic ca se putea gasi o solutie pt difuzor altfel. Chiar si cu o margine neagra sus. Dar mureau daca puneau si ei niste margini curbate sau mai mici?
procesorul 845 e mai eficient doar daca ii aduc frecventele la aceleasi cu 835. Daca le ridica la max o sa consume mult chiar daca procesorul e mai eficient. Plus ca ala chiar consuma. Nu e 625. Daca i-ar face un dock sa ii pui monitor, tastatura si mouse poti sa il folosesti linistit ca desktop.

#22
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
QSD 845 vine cu Tile-based Foveation.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/zX93Q4WkDk8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#23
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,207
  • Înscris: 28.04.2003
man, zic pe toate site-urile ca de la 821 la 835 ai 27% crestere in performanta sau .... sau pana la 40% mai putin curent consumat in functie de prioritati.
la 845 fata de 835 e o crestere de vreo 30% la procesor sau de 30% in economie de curent.

DAR la aceeasi frecventa. daca pui un 821 la 2,4 un 835 la 2,4 si opresti 4 procesoare si un 845 la 2,4 si opresti 4 procesoare, da se consuma mai putin, ca procesoarele la 835/845 sunt de 2 ori mai multe si cu o frecventa mai mare prin urmare consuma mai mult.

La cum zic astia de la generatie la generatie ca e cu 20-30% mai eficient, pana acum trebuia sa nu consume nimic telefoanele astea dar tot o zi tin. Nu ti se pare ceva ciudat in ciuda marketingului de 2 lei care il fac ca e cu %la suta mai eficient si mai rapid decat cel vechi? Pana acum trebuiau sa mearga cu o baterie de 500 mah daca erau asa eficiente. Dar gusterii astia cresc si frecventa si nr de procesoare si evident ca in ciuda eficientei utilizatorul nu simte mare lucru ca puterea de lucru e mai mare si evident consuma tot atat sau chiar mai mult.
de la 4 nuclee la seria 820/821 a ajuns la 8 la seria 835/845 si probabil o sa creasca in viitor.
845 va fi mai eficient cu 30% fata de alea vechi decat daca scazi frecventa in kernel adiutor si mai opresti si ceva nuclee pe acolo. Atunci o sa simti ca e mai eficient. la aceeasi putere de procesare.

Oricum o sa vedem in timp cum se vor comporta telefoanele.

Edited by unpuisor, 29 March 2018 - 22:24.


#24
dlh

dlh

    De-al casei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,384
  • Înscris: 25.06.2006
Vreo idee daca/cand va aparea si la noi in vreun magazin gen pcgarage, emag ?

#25
mariustin

mariustin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 17.12.2013
https://www.gadget.r...ferta-pcgarage/

#26
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Hands-on with Android P on the Xiaomi Mi Mix 2S.

Quote

The first thing to note is that this build is basically Google’s stock Android framework. It’s not MIUI-based so there aren’t any new features not already available on the Google Pixel devices. The final release of Android P for the device, however, will include the MIUI framework changes.


#27
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
E în lista oficială Android P beta.

Pagina producătorului de descărcare Android P Beta.

Interesant, DualSIM în programele DP/beta ale Google, parcă încep să am speranțe…

#28
cornel001

cornel001

    Scapat de la balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,261
  • Înscris: 30.07.2005
Ar fi prea mișto să facă și versiune stabilă stock 😞

#29
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Se pare că nu

Quote

If you’re hoping to run stock Android P after the final release, you won’t be getting those builds from Xiaomi. The company has told us that they will not offer stock Android P builds after the developer preview is over. So you might ask yourself “what is the point of this beta program then?” The purpose, we’re told, is so that developers who are interested in making apps targeting Android P can use the Mi Mix 2S as a relatively cheaper test device (at least, compared to the other flagships smartphones that were announced as a part of the program).


#30
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Xiaomi Mi Mix 2S review @ GSMArena.
[ https://cdn.gsmarena.com/imgroot/reviews/18/xiaomi-mi-mix-2s/battery/-728/gsmarena_001.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#31
diabolik213

diabolik213

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 858
  • Înscris: 25.09.2011
Aoch.

#32
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Xiaomi Mi Mix 2S Review: The luster remains.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/wK_9cDq-gJc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#33
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Un alt review
Pro:
  • Impressive, clean, stylish design
  • Excellent-quality LCD screen without a notch
  • Great implementation of gesture navigation
  • Fast performance, phone does not heat up
  • Many useful advanced settings in MIUI, great for power users and tweakers
  • Plentiful storage
  • Support for wireless charging
  • Very good camera quality

Contra:
  • Default MIUI theme has somewhat bland looks, icons don’t look great
  • Interface and settings menu takes some getting used to, things are hard to find
  • Devilishly slippery
  • Not water-proof
  • Loudspeaker not bad, but not quite flagship-grade
  • You have to turn your phone upside down for selfies


#34
cornel001

cornel001

    Scapat de la balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,261
  • Înscris: 30.07.2005
ETA 16 zile. Mi s-au lungit urechiusele.

#35
Super Chief

Super Chief

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,491
  • Înscris: 21.08.2007
Parca ai zice că sunt 9 luni.

#36
cornel001

cornel001

    Scapat de la balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,261
  • Înscris: 30.07.2005
Eh, la inceput era ETA 40 zile. De-atunci se tot lungesc.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate