Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Allview x3 soul style problema cu touch-ul

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
Razvan_cic

Razvan_cic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 18.11.2017
Salut, de cand am acest allview am touch-ul imi face figuri daca apas cu doua degete pe ecran.Daca de exemplu la un joc tin apasat pe joystick-ul din stanga sa ma misc si in acelasi timp apas si in dreapta sa trag, sau sa sutez daca joc fotbal, joystick-ul ori o ia razna si se muta ori mai sus ori in alta directie, ori nu il mai vede si trebuie sa mai apas odata.Ar fi o idee buna sa il duc la garantie?

#2
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Da, ar fi o idee excelenta.
Incearca sa gasesti probleme in niste aplicatii uzuale, iti vor zice "e de la joc".
Eventual cauta niste aplicatii de testat touchscreen / multi touch....., exista destule.
Sa ai rabdare, probabil va veni inapoi doar resoftat, dar cu problema la fel.
Appo il mai trimiti inca o data... s.a.m.d......

#3
Wzzz

Wzzz

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,712
  • Înscris: 10.05.2011
Poti si fara aplicatie.
Inchizi telefonul, apesi vol down si power si gasesti optiunea pt testare touch.
Daca e defect, foloseste garantia.

#4
uNNNk

uNNNk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 748
  • Înscris: 04.11.2014
Ia de pe Google Play o aplicatie gen Multitouch tester. Apesi cu cat mai multe degete si vezi daca le inregistreaza. In ziua de azi, majoritatea telefoanelor ar trebui sa aiba capacitate de cel putin 5-6 atingeri simultane, de multe ori chiar 10+.

Edited by uNNNk, 27 March 2018 - 19:21.


#5
Razvan_cic

Razvan_cic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 18.11.2017
Am luat multitouch tester si a mers bine, mi-a vazut toate cele 10 degere, l-am testat ca si cum as juca un joc si am put degetul in partea stanga imitand un joystick si am tot apasat in partea dreapta ca si cum as trage dar totul arata ok, totusi inca am problema asta in jocuri. :/

#6
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Ia apasa mai tare, asa ca in jocuri :)
Probeaza mai multe aplicatii din astea de test.
La jocuri face tot timpul ?
Face la toate jocurile ?
Ce jocuri au probleme ?
Ai incercat acel joc si pe alt telefon ?
Am si eu un X4, ia zi niste jocuri, sa probez.

#7
Razvan_cic

Razvan_cic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 18.11.2017

 trollerul_de_serviciu, on 28 martie 2018 - 13:00, said:

Ia apasa mai tare, asa ca in jocuri Posted Image
Probeaza mai multe aplicatii din astea de test.
La jocuri face tot timpul ?
Face la toate jocurile ?
Ce jocuri au probleme ?
Ai incercat acel joc si pe alt telefon ?
Am si eu un X4, ia zi niste jocuri, sa probez.
Pai, cand joc merge 2 secunde dupa o ia joystick-ul razna sau chiar in momemtul in care apas in partea cealalta, face la toate jocurile care necesita mai multe apasari simultan, cam toate, dar cel mai deranjant e cand vreau sa joc Dream League Soccer, PUBG Mobile, Eyes the horror game, ma enerveaza ca omul isi schimba directia si asta ma incurca extrem de foarte mult, in special la DLS sau Eyes, am vrut sa joc roblox cu un prieten pe telefonul meu dar nu puteam din cauza acestei probleme, asa ca l-am instalat pe tableta si acolo nu am avut nici o problema cu joystick-ul, nu cred ca ar avea rost sa le incerc pe alte telefoane deoarece am avut un sony E3 si nu am avut sub nici o forma vreo problema de genul, dupa am avut un lenovo, same, nici o problema, faza e ca fratele meu are acelasi telefon ca mine dar versiunea LITE si are exact aceeasi problema in jocuri.Daca vrei sa incerci Dream League Soccer, asta chiar as vrea sa il joc si nu pot, sau eyes the horror game.

#8
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Nasol.
Garantie.
Dar nu cred ca vei avea succes cam deloc.

#9
Razvan_cic

Razvan_cic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 18.11.2017

 trollerul_de_serviciu, on 28 martie 2018 - 16:47, said:

Nasol.
Garantie.
Dar nu cred ca vei avea succes cam deloc.
De fapt am mai incercat cu acel test de touch pe care l-am descarcat, aparent nu a fost nevoie sa apas tare dar daca fac dupa cum ti-am spus (Adica sa imit ca ma joc atunci cand imi testez touch-ul) se observa ca atunci cand apas in partea dreapta se opreste pentru un scurt moment touch-ul, noroc de culori, cand apas cu primul deget apare culoarea rosie, la degetul 2 apare un turcoaz, daca apas prima data in partea dreapta apoi in partea stanga, in dreapta va fi rosu iar in stanga turcoaz, daca apas dupa cum ti-am spus (sa imit un sut/o lovitura cu degetul din dreapta) se va vedea ecranul pentru un moment extrem de scurt ca face un mic joc (adica atunci cand apas ecranul se intuneca iar cand imit sutul se face luminos apoi se intuneca dar se observa destul de greu), iar culorile se inverseaza, apare in partea stanga rosu iar in cea dreapta turcoaz (asta se intampla in acelasi timp cu acel joc de care ti-am spus mai sus).Pe semne ca touch-ul se opreste putin, iar problema asta am intalnit-o doar in jocuri pentru ca doar acolo imi folosesc eu mai mult de 2 degete (inafara de atunci cand maresc imaginile, dar atunci nu am probleme).Sper ca ai citit tot. :D

#10
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Nope, n-am citit tot.
N-am citit chiar deloc.
Invata sa folosesti enter si, eventual, fraze mai scurte.
Oricum, se pare ca e o problema, deci garantie.

#11
Razvan_cic

Razvan_cic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 18.11.2017

 trollerul_de_serviciu, on 29 martie 2018 - 08:55, said:

Nope, n-am citit tot.
N-am citit chiar deloc.
Invata sa folosesti enter si, eventual, fraze mai scurte.
Oricum, se pare ca e o problema, deci garantie.
Am fost foarte explicit dar intr-o fraza:
Cand folosesc acel touch test observ o pauza atunci cand apas in coltul de sus si in coltul din stanga jos.

#12
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
ok, garantie.
Deja am spus de 3 ori, bafta ! :)

#13
Razvan_cic

Razvan_cic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 18.11.2017
Mersi! :)

#14
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
N-ai ce sa rezolvi cu garantia. Modelul asta de telefon nu este facut pentru jocuri de genu' De aia nici nu s-au sinchisit sa puna un driver de ecran mai performant.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate