Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...
 Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei
 

Stergere birou de credit

* * - - - 2 votes
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#19
Diana852009

Diana852009

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 19.03.2018
Da...am platit 3000 lei. Nu poti sa-ti faci singur notificarile acelea daca nu ai niste cunostinte juridice, si da...cam asta-i pretul practicat pentru asa ceva. Diferenta este ca unii chiar sterg bulinele alea, altii ca dl Popa iau doar banii. Care e problema ca am avut intarzieri la plata ratelor? Voua nu vi s-a intamplat niciodata?

Stiu exact cat ramane o restanta in biroul de credit, dar mai stiu si ca sunt metode de a fi sterse 😉

View Postericmario, on 27 martie 2018 - 16:43, said:


Te-ai nascut ieri?
Mirosea a teapa de la o posta, dar tu nimic, Batman-Batman....

Ce sa-i faci...


View Postericmario, on 27 martie 2018 - 16:43, said:


Te-ai nascut ieri?
Mirosea a teapa de la o posta, dar tu nimic, Batman-Batman....




View Postericmario, on 27 martie 2018 - 16:43, said:


Te-ai nascut ieri?
Mirosea a teapa de la o posta, dar tu nimic, Batman-Batman....

Ce sa-i faci...


View PostNaijax, on 27 martie 2018 - 16:57, said:

Pai omul o fi facut sesizare la ANSPDCP iar datele au fost sterse.
DAR - ...


DECI
Este posibil ca Unicredit sa te fi inscris din nou
Asta e - chiar credeai ca scapi de datorii ?
Eu nu mai am datorii la ei. Si datele nu au fost sterse, cu atat mai mult, ca sa inscrie restantele din nou, ar fi trebuit ca eu sa am un credit in derulare la ei, iar creditul este inchis...si sa fiu notificata..din nou..nu m-au notificat. Despre ce vorbim?

View PostNaijax, on 27 martie 2018 - 16:57, said:

Pai omul o fi facut sesizare la ANSPDCP iar datele au fost sterse.
DAR - ...


DECI
Este posibil ca Unicredit sa te fi inscris din nou
Asta e - chiar credeai ca scapi de datorii ?
Eu nu mai am datorii la ei.

Edited by Diana852009, 28 March 2018 - 09:11.


#20
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,128
  • Înscris: 19.09.2005
Atunci ar trebui sa alfe si domnul popa ca-l poti da pe mana politiei.

P.s. am avut si eu o notificare pentru intarziere (nu toata lumea ia salariul la timp) dar asta nu a fost o problema pentru creditul urmator.

Edited by arg, 28 March 2018 - 08:55.


#21
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,218
  • Înscris: 13.03.2017
Aici nu te acuza nimeni ca ai avut intarzieri la plata ratelor. Nici vorba de asa ceva.
Cat despre biroul de credit ce este asa greu de inteles?
DA - daca nu ai fost instiintat de banca cu minimum 15 zile inainte ca te va raporta la la Biroul de credit, inregistrarea este nula si se poate sterge.
DAR - dupa stergerea datelor, banca TE INSCRIE DIN NOU iar bulinele raman acolo inca 4 ani de la achitarea datoriei

#22
Diana852009

Diana852009

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 19.03.2018

View Postarg, on 28 martie 2018 - 08:52, said:

Atunci ar trebui sa alfe si domnul popa ca-l poti da pe mana politiei.

P.s. am avut si eu o notificare pentru intarziere (nu toata lumea ia salariul la timp) dar asta nu a fost o problema pentru creditul urmator.
L-am anuntat ca ii fac reclamatie, nu-l intereseaza. Spune ca ma da in judecata si-mi cere daune pt calomnie. Unde e calomnia daca printr-un contract ti-ai asumat ca faci ceva, nu ai facut si banii i-ai pastrat? Eu vad aici inselaciune, nu calomnie.

#23
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,128
  • Înscris: 19.09.2005
Vedem ce zice si althea.

P.s. are motive pentru calomnie?

#24
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,218
  • Înscris: 13.03.2017
Calomnia si insulta nu mai sunt de mult incriminate in codul penal ca si infractiuni si se pot solicita numai despagubiri doar pe care civila iar asta este mult mai dificil pentru ca in primul rand trebuie sa ai un martor si este foarte important ca "insultele si calomniile" sa auzite de mai multe persoane.
In caz contrar sansele sa obtii depagubiri morale sunt mici si chiar daca vei primi va fi o suma foarte mica.
Asta ca sa nu mai vorbim despre costurile si durata unui proces.

#25
romangx

romangx

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 962
  • Înscris: 14.02.2018
Daca e adevarat nu e calomnie :D

Daca spun ca ai ochi verzi si chiar verzi ii ai, nu te-am calomniat deloc :D

#26
lelali

lelali

    Vrăjeală, multă vrăjeală!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,645
  • Înscris: 07.11.2009

View PostDiana852009, on 28 martie 2018 - 09:07, said:

L-am anuntat ca ii fac reclamatie, nu-l intereseaza. Spune ca ma da in judecata si-mi cere daune pt calomnie. Unde e calomnia daca printr-un contract ti-ai asumat ca faci ceva, nu ai facut si banii i-ai pastrat? Eu vad aici inselaciune, nu calomnie.

Nu tin cu lupul, dar nu cred ca tu ai citit acel contract cu atentie.
De altfel, NIMENI nu poate garanta radierea din BC.
Nu semnezi un contract cu un SRL dar platesti in contul unui PF.

Ma tem ca ai facut o donatie, el fiind acoperit. :D

#27
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,128
  • Înscris: 19.09.2005
Eu stiam ca atunci cand platesti intr-un cont scri motivul platii, daca a scris conform contractului (numar/data/etc) nu prea cred ca se incadreaza la donatie.

Edited by arg, 28 March 2018 - 19:15.


#28
Diana852009

Diana852009

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 19.03.2018

View Postlelali, on 28 martie 2018 - 18:55, said:



Nu tin cu lupul, dar nu cred ca tu ai citit acel contract cu atentie.
De altfel, NIMENI nu poate garanta radierea din BC.
Nu semnezi un contract cu un SRL dar platesti in contul unui PF.

Ma tem ca ai facut o donatie, el fiind acoperit. :D
In contract este specificat faptul ca plata se face in contul (...) apartinand dl Popa Ionut. Ca nu garanteaza scoaterea, perfect de acord, dar prin contract garanteaza ca restituie integral suma primita ca avans daca nu sterge restantele respective.

#29
lelali

lelali

    Vrăjeală, multă vrăjeală!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,645
  • Înscris: 07.11.2009
Păi asta e altceva! De curiozitate: ai avut cumva acel gen de contract de consultanță prin care te angajai ca, ulterior radierii din BC, să accesezi creditul tot cu el contra unui procent din suma aprobată? Mă rog, cu brokerul perfect credit bla bla. (am auzit că mai nou așa se poartă! )
Există un termen? (gen te șterge în 3-6-12 luni?)

Poate îl execuți silit după :naughty: , altfel nu văd cum îți poți recupera banii.



#30
Diana852009

Diana852009

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 19.03.2018

View Postlelali, on 29 martie 2018 - 07:18, said:

Păi asta e altceva! De curiozitate: ai avut cumva acel gen de contract de consultanță prin care te angajai ca, ulterior radierii din BC, să accesezi creditul tot cu el contra unui procent din suma aprobată? Mă rog, cu brokerul perfect credit bla bla. (am auzit că mai nou așa se poartă! )
Există un termen? (gen te șterge Ă®n 3-6-12 luni?)

Poate Ă®l execuți silit după :naughty: , altfel nu văd cum Ă®ți poți recupera banii.
Nu, in contract nu este stipulat ca imi intermediaza si creditul, nu s-a pus in discutie asa ceva. Doar plata diferentei de bani (inca 3000) o pot face dupa ce accesez un credit.

#31
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002
Scuzati ignoranta, dar ce sunt acelea buline, bine, referitor la biroul de credit desigur!? Am avut si eu candva un credit, achitat complet, fara probleme, si eram curios ce sunt acelea buline, bine, stiu ca suna ca in reclama aia "bulinele exista"

#32
popaionut1980

popaionut1980

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 03.04.2018
Buna ziua stimata dna Rotar ,

Banuiesc ca nu va asteptati sa va fi gasit aceste mesaje , dar sunt foarte multi clienti multumiti de serviciile acordate .

Incerc pe scurt si nu cu foarte multe detalii sa explic :
  • nu este donatie , este un contract perfect legal , nu percep comisioane din credite etc ;
  • in acel contract este stipulat foarte clar ca din momentul demararii procedurii ( pe pag 2 ) termenul de rezolvare este de 90 zile , fara insa ca respectivul client sa mai faca alte demersuri in aceeasi speta in nume personal sau prin terti .Bineinteles ca acest lucru nu l-ati respectat ;
  • vad ca nu spuneti ca ati avut mai multe probleme in Biroul de Credite , cu datorii nici macar achitate si cu toate acestea problema a fost rezolvata .In acel demers nu am mai fost escroc .....
  • nu spuneti nicaieri ca v-am returnat suma de 3.000 lei inapoi , chiar daca rezolvasem deja tot , in afara de un cont cu probleme.Am facut asta doar pentru ca  nu m-am putut incadra in timpul promis si asta din cauza nerespectarii termenelor din partea institutiilor angrenate ;
  • nu spuneti nicaieri ca ati virat banii din nou ;
  • nu spuneti ca ati promis in nenumarate randuri ca nu mai actionati in nume propriu ..................si totusi ati facut-o iar si iar ;
Daca ati fi citit contractul cum trebuie , ati fi observat toate aceste lucruri .
Banii ii veti primi inapoi doar in urma unei decizii in instanta  , pentru ca deja ati depasit demult limita bunului simt si a bunei intelegeri din partea mea .

Multumesc

PS : v-as recomanda sa fiti mai ponderata in exprimari si opinii , cu atat mai mult cu cat este un contract incheiat , cu prevederi clare si pe care le-ati incalcat cu buna stiiinta .

View PostDiana852009, on 27 martie 2018 - 16:32, said:

In urma cu cateva luni, mai exact in luna noiembrie 2017,am aflat ca mai nou, poti sa-ti stergi istoricul negativ din Biroul de Credit, daca banca care te-a raportat nu poate face dovada ca te-a anuntat inainte cu 15 zile de raportare. Zis si facut: caut pe net o firma cu care sa colaborez, dau in cele din urma peste un anume Popa Ionut, care, la o prima impresie, parea foarte sigur de reusita si foarte increzator in ceea ce spune. In fine, ciudat inca de la inceput mi se pare faptul ca in contractul pe care il semnez cu firma Perfect Credit Center este specificat ca trebuie sa depun banii in contul personal al dl Popa.Depun 3000 lei si astept...de 4 luni si ceva. Il cunoaste cineva pe acest domn? Ati mai avut de-a face cu el sau cu Perfect Crefit Center? In fine ..povestea este mai lunga...de 3 luni nu raspunde la telefon ci doar cand este amenintat la mail-uri. Un om de nimic!


Buna ziua stimata dna Rotar ,

Banuiesc ca nu va asteptati sa va fi gasit aceste mesaje , dar sunt foarte multi clienti multumiti de serviciile acordate .

Incerc pe scurt si nu cu foarte multe detalii sa explic :

nu este donatie , este un contract perfect legal , nu percep comisioane din credite etc ;
in acel contract este stipulat foarte clar ca din momentul demararii procedurii ( pe pag 2 ) termenul de rezolvare este de 90 zile , fara insa ca respectivul client sa mai faca alte demersuri in aceeasi speta in nume personal sau prin terti .Bineinteles ca acest lucru nu l-ati respectat ;
vad ca nu spuneti ca ati avut mai multe probleme in Biroul de Credite , cu datorii nici macar achitate si cu toate acestea problema a fost rezolvata .In acel demers nu am mai fos escroc .....
nu spuneti nicaieri ca v-am returnat suma de 3.000 lei inapoi , chiar daca rezolvasem deja tot , in afara de un cont cu probleme.Am facut asta doar pentru ca  nu m-am putut incadra in timpul promis si asta din cauza nerespectarii termenelor din partea institutiilor angrenate ;
nu spuneti nicaieri ca ati virat banii din nou ;
nu spuneti ca ati promis in nenumarate randuri ca nu mai actionati in nume propriu ..................si totusi ati facut-o iar si iar ;
Daca ati fi citit contractul cum trebuie , ati fi observat toate aceste lucruri .
Banii ii veti primi inapoi doar in urma unei decizii in instanta  , pentru ca deja ati depasit demult limita bunului simt si a bunei intelegeri din partea mea .
Multumesc
PS : v-as recomanda sa fiti mai ponderata in exprimari si opinii , cu atat mai mult cu cat este un contract incheiat , cu prevederi clare si pe care le-ati incalcat cu buna stiiinta .

Edited by popaionut1980, 03 April 2018 - 10:31.


#33
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,047
  • Înscris: 22.06.2004
burn...

#34
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,128
  • Înscris: 19.09.2005
si adevarul e undeva la mijloc...

#35
Gabrielh

Gabrielh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 30.11.2013
Stergerebirouldecredit.ro sau toti ceilalti care ofera acelasi tip de servicii nu fac decat sa va ia banii degeaba. Stergerea din biroul de credit este egala cu 0.Ce nu va spun ei este ca tot istoricul dumneavoastra va aparea in continuare in CRC (Centrala Riscului de Credit). De acolo nu va putea sterge nimeni informatiile. Acolo bancile va vor gasi iar faptul ca ati sters informatiile din Biroul de Credit mai mult va atrage atentia pentru cu informatiile nu se vor potrivi.

#36
karapok

karapok

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,182
  • Înscris: 07.08.2017

 Gabrielh, on 14 iunie 2019 - 09:13, said:

Stergerebirouldecredit.ro sau toti ceilalti care ofera acelasi tip de servicii nu fac decat sa va ia banii degeaba. Stergerea din biroul de credit este egala cu 0.Ce nu va spun ei este ca tot istoricul dumneavoastra va aparea in continuare in CRC (Centrala Riscului de Credit). De acolo nu va putea sterge nimeni informatiile. Acolo bancile va vor gasi iar faptul ca ati sters informatiile din Biroul de Credit mai mult va atrage atentia pentru cu informatiile nu se vor potrivi.


Holy Shit, deci de fapt exista un birou de credit paralel, care se numeste centrala riscului de credit, habar nu aveam ca exista asa ceva, oare mai exista si o alta dimensiune a acestor doua institutii?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate