Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Vrei să fii milionar se întoarce la Kanal D

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
86 replies to this topic

#37
AOADRIAN

AOADRIAN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 21.09.2012
Eu o recomand pe Denis Rifai !!!

#38
COS_TUG

COS_TUG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,350
  • Înscris: 29.05.2017
Nu, este necesar un barbat prezentabil si cult!
Nu am vazut in nicio tara sa fie prezentator o femeie...

Daca tot aberam, si dam variante utopice, eu il propun pe Cabral!

#39
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,580
  • Înscris: 11.02.2016

View Postmiki07, on 11 aprilie 2018 - 11:22, said:

Nici eu nu cred Iantu va fi din nou prezentator. S-au despartit nu tocmai in condiitii amiabile. Eu am mai multe variante in cap: Bursucul, Ernest, Madalin Ionescu, sau de ce nu Jorge.

Sau, mai e o varianta. Se termina Castiga Romania si incepe VSFM. Mai ales ca emisiunea de la TVR a si fost filmata.
M-ai făcut să râd...
Bursucu' ...
Mădălin Ionescu...
Cei mai mari cocalari din televiziune... Sa nu mai zic că sunt prosti de-a binelea.
Ernest...hai mai bine sa nu!
George hai sa zicem că ar putea deși nu cred ca i s-ar potrivi.
Eu pariez pe Dan negru.



Trebuie să înțelegeți un lucru, Virgil Ianutu nu e legat de vsfm, nu-i emisiunea lui. De prezentator e bun, i se potrivește perfect formatul, însă nu cred că se va întoarce la Kanal De.

#40
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,829
  • Înscris: 28.11.2006
Pe de alta parte, nici de Castiga Romania nu e legat (decat daca are stipulata in contract o clauza de exclusivitate, dar asta n-avem de unde sa stim). CR nu e produsa de TVR, ci de Zucchero media, deci practic cu ei are contract Iantu.

Nu stiu ce companie produce VSFM in Romania. Stiu ca Zucchero a mai produs pentru Prima si (parca) Antene. Daca tit eo ar produce showul penmtru turci, treaba s-ar rezolva mai usor.

#41
galatiuser

galatiuser

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,221
  • Înscris: 08.12.2017
Zucchero a produs VSFM la Kanal (2011-2012) și Prima (2014).

#42
X41Xu1

X41Xu1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 683
  • Înscris: 06.03.2015
Vreți spectacol total și audiență maximă? Luați-l pe Cristian Tudor Popescu să fie prezentator la VSFM. ;)

#43
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,419
  • Înscris: 02.09.2016
Cum ii spune la stimabilul acela care tocmai a plecat din Exatlon ? Oltin ... Oltin e numai bun de prezentator la stimabila  emisiune vrei să fii milionar ...

#44
andreyyshore

andreyyshore

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 639
  • Înscris: 23.02.2010

View PostCOS_TUG, on 19 aprilie 2018 - 08:42, said:

Nu am vazut in nicio tara sa fie prezentator o femeie...
În Statele Unite, a fost mult timp Meredith Vieira și a făcut o treabă senzațională.

#45
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,580
  • Înscris: 11.02.2016

View PostX41Xu1, on 20 aprilie 2018 - 21:58, said:

Vreți spectacol total și audiență maximă? Luați-l pe Cristian Tudor Popescu să fie prezentator la VSFM. ;)
Sau pe Florin Piersic. Ar fi avantajos pentru ei, maxim 5 întrebări pe ediție.

Cosmin Cernat ar fi alta varianta. Vocea îl ajută mult.

Edited by heinz, 22 April 2018 - 08:57.


#46
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,940
  • Înscris: 18.09.2008
Daca o faci cu Florin Piersic, nu ar ajunge toata noaptea de Revelion sa raspunda concurentul la o intrebare. Dar nu-i problema, mai aflati ce facea Marga Barbu cand nu filma cu Piersic la vreun film.

#47
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,580
  • Înscris: 11.02.2016
Teo Trandafir...
Ce gluma proasta...
Cum își bat ei joc de format în stilul lor caracteristic... Idem exatlon, format bun de care și-au bătut joc.

#48
George78910

George78910

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,593
  • Înscris: 14.11.2016
EXCLUSIV. Cine prezintă Vrei să fii milionar pe Attached File  Kanal D HD.png   11.8K   0 downloads? Două indicii: e vedetă Attached File  Kanal D HD.png   11.8K   0 downloads și a fost vedetăAttached File  PRO TV.png   2.06K   0 downloads
Attached File  teo-trandafir-2_tb730.jpg   36.51K   1 downloads
EXCLUSIV. Kanal D se pregătește pentru noul sezon Vrei să fii milionar. Cine va prezenta? Răspunsul: o vedetă din postul TV. Este prima dată când show-ul va avea, în România, o prezentatoare - până acum, gazda emisiunii era Virgil Ianțu.
Prezentatoarea Vrei să fii milionar va fi, potrivit informațiilor Paginademedia.ro, Teo Trandafir, care prezintă la Kanal D și emisiunea Teo Show.
Show-ul de televiziune va fi produs de compania Zucchero, cei care s-au ocupat de format și la ultimele sezoane difuzate în România, pe Prima TV și pe Kanal D. Zucchero Media este, totodată, producătorul emisiunilor Roata norocului (Kanal D), Visuri la cheie (Pro TV) și Câștigă România (TVR 2).
Emisiunea va fi pe Kanal D în grila de toamnă.
Contactați de Paginademedia.ro, oficialii Kanal D nu au comentat informația.
ISTORIE. Show-ul a fost difuzat pentru prima dată în anul 2000, pe atunci sub numele „Vrei să fii miliardar”, la Prima TV și a fost prezentată de Virgil Ianțu. În anul 2003 postul de televiziune a intrerupt difuzarea emisiunii.
În vara anului 2011, Kanal D a cumpărat drepturile de difuzare. Aici, emisiunea a fost întreruptă la finalul anului 2012, în contextul unei relații tensionate între postul TV și prezentatorul Virgil Ianțu.
La sfârșitul anului 2012, prezentatorul s-a arătat nemulțumit de faptul că managerii televiziunii nu au respectat termenii înțelegerii contractuale și a chemat în instanță firma care deține televiziunea.
În timp ce prezentatorul declara pe contul lui de socializare că din cauza neînțelegerilor a refuzat să semneze un nou contract pentru sezonul următor, reprezentanții televiziunii susțineau că, de fapt, colaborarea s-a încheiat odată cu încetarea contractului, la sfârșitul anului 2012.
Justiția a dat câștig de cauză postului Kanal D.
În 2014 postul Prima TV a achiziționat din nou dreptul de difuzare al formatului. A fost transmis un singur sezon, prezentat tot de Virgil Ianțu.
Sursa: https://www.paginade...t-vedeta-pro-tv

#49
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,829
  • Înscris: 28.11.2006
Verau sa vad prima emisiune si apoi ma pronunt. Oricum nu sunt mare fan al formatului, mi se pare prea monoton si lipseste competitia intre concurenti (cu exceptia nesemnificativa a rundei fulger).

#50
George78910

George78910

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,593
  • Înscris: 14.11.2016
Attached File  Kanal D HD.png   11.8K   0 downloads anunță oficial Vrei să fii milionar, cu Teo, din toamnă
Attached File  teo-trandafir_vrei-sa-fii-milionar_tb730.jpg   155.51K   0 downloads
E oficial. Teo Trandafir va spune, din toamnă „Vrei să fii milionar?”. Show-ul TV revine la Kanal D cu un nou sezon și un nou prezentator.
Teo Trandafir:
„Atractia dintre acest format si mine e uriasa, firul care ne uneste vine din admiratia mea pentru oamenii inteligenti, cu bun-simt si reactie corecta, adecvata contextului. Vreau sa intre cat mai multa lume in <Clubul milionarilor>. Sa curga cu milioane. Si aici intervin inteligenta, cartea, cititul... Ii astept pe toti cei care au implinit varsta de 18 ani, care sunt prieteni cu cartea, informatia si care vor sa castige un ban cinstit sa se inscrie la <Vrei sa fii milionar?>. Promit sa le fiu alaturi si sa ma bucur cu ei la fiecare prag pe care il vor depasi si care ii va duce mai aproape de marele premiu de un milion de lei. Imi doresc mult ca zicala <Daca ai carte, ai parte!> sa aiba corespondent in realitate”, a declarat Teo Trandafir.
Show-ul de televiziune va fi produs de compania Zucchero, cei care s-au ocupat de format și la ultimele sezoane difuzate în România, pe Prima TV și pe Kanal D. Zucchero Media este, totodată, producătorul emisiunilor Roata norocului (Kanal D), Visuri la cheie (Pro TV) și Câștigă România (TVR 2).
ISTORIE. Show-ul a fost difuzat pentru prima dată în anul 2000, pe atunci sub numele „Vrei să fii miliardar”, la Prima TV și a fost prezentată de Virgil Ianțu. În anul 2003 postul de televiziune a intrerupt difuzarea emisiunii.
În vara anului 2011, Kanal D a cumpărat drepturile de difuzare. Aici, emisiunea a fost întreruptă la finalul anului 2012, în contextul unei relații tensionate între postul TV și prezentatorul Virgil Ianțu.
La sfârșitul anului 2012, prezentatorul s-a arătat nemulțumit de faptul că managerii televiziunii nu au respectat termenii înțelegerii contractuale și a chemat în instanță firma care deține televiziunea.
În timp ce prezentatorul declara pe contul lui de socializare că din cauza neînțelegerilor a refuzat să semneze un nou contract pentru sezonul următor, reprezentanții televiziunii susțineau că, de fapt, colaborarea s-a încheiat odată cu încetarea contractului, la sfârșitul anului 2012.
Justiția a dat câștig de cauză postului Kanal D.
În 2014 postul Prima TV a achiziționat din nou dreptul de difuzare al formatului. A fost transmis un singur sezon, prezentat tot de Virgil Ianțu.
Sursa: https://www.paginade...-teo-din-toamna

#51
Caciulacdlac

Caciulacdlac

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 711
  • Înscris: 29.06.2015
O observatie: Pe langa faptul ca va fi prima data cand emisiunea va fi transmisa HD, va fi de asemenea prima data cand va fi difuzata in format 16:9. In 2014, cand a fost difuzat ultima data, Prima TV inca avea format 4:3. :D

#52
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
De aia nici nu m-am dus. Ca nu vroiam sa fiu vazut 4:3. Acum, in 16:9 e cu totul altceva.

#53
The-Show

The-Show

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 03.08.2018
Poate să fie și UHD, atât timp cât Teo e acolo, eu nu mă voi uita. Tocmai ea, cea care a contribuit la manelizarea României e prezentatoarea unei emisiuni de cultură generală? Nu va avea nicio relevanță pentru mine emisiunea asta atât timp cât e și madam Trandafir acolo.

#54
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,580
  • Înscris: 11.02.2016
Presimt ca-si vor bate joc de format în stilul lor caracteristic...


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate