Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nu gasesc un topic, un fel de caf...

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...
 CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...
 Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 

Problema Kmplayer (jump to forward)

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Mihai1921

Mihai1921

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 09.01.2009
Am KMPlayer 4.1.4.7  si folosesc setarea ca sa se deschida toate fisierele in folderul curent (Preferences/General settings/File open method:Open all files in a folder).Adica cand se termina rularea unui fisier, Kmplayer il deschide automat pe urmatorul fisier in ordine alfabetica din folder. De exemplu am un video de 10 minute fix. Cand sunt la minutul 9:40 si apas tasta sa sar in fata cu 30 secunde, Kmplayer nu sare in fata pana la sfarsitul fisierului (la 10:00) si nu deschide automat urmatorul fisier din folder. Sau sunt la 9:55 si vreau sa sar cu 10 secunde in fata (din nou, nu sare in fata). Kmplayer versiunea 2.9 facea treaba asta fara nici o problema. Am incercat diverse optiuni in General/Playback/Jump intervals and Keyframe settings, dar nu am reusit.

#2
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
daca vrei sa ai un km functional, revii la versiunea 3.6

este ultima versiune inainte de a fi preluati de pandora

chiar anul asta am incercat sa vad ultima versiune cum se misca. iar niste functii utile pt mine si care functioneaza de minune pe versiunea de care ziceam, aici face artefacte. unele video nici macar nu au imagine, doar sunet. este busit cu totul. asa ca desi e veche de 4 ani, acea versiune este ultima stabila. inclusiv pe w10 pe care folosesc programul.

#3
korbus

korbus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 459
  • Înscris: 08.06.2005
Sau daca vrei un program asa cum ar fi trebuit sa fie KMPlayer daca evolua fara a fi distrus de Pandora, incearca PotPlayer. Sau, la fel de bine, MPC-HC sau MPC-BE.

#4
Mihai1921

Mihai1921

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 09.01.2009

View PostDany_Darke, on 27 martie 2018 - 09:11, said:

daca vrei sa ai un km functional, revii la versiunea 3.6

este ultima versiune inainte de a fi preluati de pandora

chiar anul asta am incercat sa vad ultima versiune cum se misca. iar niste functii utile pt mine si care functioneaza de minune pe versiunea de care ziceam, aici face artefacte. unele video nici macar nu au imagine, doar sunet. este busit cu totul. asa ca desi e veche de 4 ani, acea versiune este ultima stabila. inclusiv pe w10 pe care folosesc programul.

Am instalat KMPlayer 3.6.0.87.  E aceeasi problema:cand e aproape de sfarsitul fisierului nu sare la sfarsit la jump forward.
As reveni cu placere la versiunea 2.9 (poate primesc aici o solutie), dar acolo sunt alte 2 probleme:
1) la video 1080p cand fac jump forward (de exemplu cu 30 secunde), saltul se face cu o oarecare intarziere, ceea ce nu exista la versiuni mai mari.
2) fisierele m4v le deschide cu 7-8 secunde intarziere, iar la playback jump forward se face cu o intarziere destul de mare

#5
Mihai1921

Mihai1921

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 09.01.2009

View Postkorbus, on 27 martie 2018 - 09:15, said:

Sau daca vrei un program asa cum ar fi trebuit sa fie KMPlayer daca evolua fara a fi distrus de Pandora, incearca PotPlayer. Sau, la fel de bine, MPC-HC sau MPC-BE.

Potplayer nu deschide intotdeauna urmatorul fisier din folder, chiar daca optiunea e activata. La Media Player Classic trebuie sa deschizi intotdeauna un folder cu melodii manual cu File/Open Directory. Sau la sfarsitul melodiei trebuie sa deschizi manual urmatoarea melodie, dar nu automat, asa cum e in Kmplayer.

#6
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013

View PostMihai1921, on 30 martie 2018 - 16:40, said:

La Media Player Classic trebuie sa deschizi intotdeauna un folder cu melodii manual cu File/Open Directory. Sau la sfarsitul melodiei trebuie sa deschizi manual urmatoarea melodie, dar nu automat, asa cum e in KMPlayer.

Nu te-ai uitat bine:

Attached File  MPC - next file.PNG   106.84K   10 downloads

#7
Mihai1921

Mihai1921

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 09.01.2009

View Post_-_, on 31 martie 2018 - 07:00, said:

Nu te-ai uitat bine:

Attachment MPC - next file.PNG

Mi-a scapat asta, mersi.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate