Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

adidasstansmithromania.com

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1
elfan

elfan

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 27.03.2018
Mmda prima mea teapa care o iau cumparand online, acest site este fals, prostia mea a fost ca nu l-am verificat inainte sa cumpar, nu faceti ca mine. Produsul ar fi trebuit sa ajunga in max 3 zile cum spun ei, dar cand le-am trimis un mail dupa mai bine de o saptamana si am primit raspunsul in engleza atunci am inceput sa miros teapa, am cautat cine este owner-ul site-ului, adresa acestuia variaza de la un site la altul, si am descoperit ca pe acel nume sunt cateva duzine de site-uri acum inactive. Am fost 'usurat' de 400 de lei si asta m-a facut ca pe viitor sa verific bine inainte de a cumpara.

#2
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Era usor de vazut ca e teapa  aici

Edited by pasilla, 27 March 2018 - 01:34.


#3
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Mai exista oameni in 2018 care pun botul la asa ceva?

#4
SpeedDemon

SpeedDemon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 18.05.2009
Eu mi-am comandat odata niste adidasi, 80 de euro parca, de pe un site italian cu grafica mai dezastru, platind inainte prin paypal cu livrare la o ruda in Italia. Dupa am vazut in mail-urile de la site sau pe la contact caractere chinezesti. La vreo saptamana dispare site-ul de tot.
Inca vreo saptamana mai tarziu ii vin rudei adidasii, direct din Hong Kong si dupa mie mi ia trimis in .ro. Site-ul ala nu a mai functionat vreodata dar nu a fost teapa.

De ce am facut asta, pt ca doar acolo gaseam modelul de adidasi dorit.

Acum mi-am amintit, am comandat odata de pe un site romanesc in genul, dar am pus livrare cand vine coletul, n-am mai auzit nimic de comanda aia.

Edited by SpeedDemon, 27 March 2018 - 01:58.


#5
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,293
  • Înscris: 13.01.2011
Asta este :)
Eu am mers la magazin, deh, old fașion", am probat atent, vazut mai multe modele, am dat 400 lei in cunoștință de cauza, a meritat.

#6
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,972
  • Înscris: 02.02.2008

View Postgumball3000, on 27 martie 2018 - 01:35, said:

Mai exista oameni in 2018 care pun botul la asa ceva?
goddamn brother... there will always be gullibles on this world...

#7
seawolf

seawolf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 894
  • Înscris: 16.01.2007
Ai facut plata prin card bancar , poti incerca sa vorbesti cu banca sa anuleze tranzactia !

#8
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,491
  • Înscris: 19.04.2009
Fa chargeback la banca!


Daca era card de credit era mult mult mai simplu. Insa si la Debit ar trebui sa mearga.

Apoi fa un lucru bun si raporteaza-i la procesatorul de plati, pentru ca astia sunt reglementati

#9
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,521
  • Înscris: 16.03.2007
De curiozitate, ce super-mega-afacere credeai  ca faci? In magazin sunt  dublu si tu ai zis ca esti mai fasnetz si ii gasesti pe net la juma de pret? :lol:

#10
Ploiesteanul2015

Ploiesteanul2015

    Cel mai iubit dintre ploieșteni

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 13.09.2015

View Postlaffin, on 27 martie 2018 - 07:08, said:

De curiozitate, ce super-mega-afacere credeai  ca faci? In magazin sunt  dublu si tu ai zis ca esti mai fasnetz si ii gasesti pe net la juma de pret? Posted Image
O fi fost de black fraierday :P

#11
paco rabanne

paco rabanne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,149
  • Înscris: 29.09.2006

View Postlaffin, on 27 martie 2018 - 07:08, said:

De curiozitate, ce super-mega-afacere credeai  ca faci? In magazin sunt  dublu si tu ai zis ca esti mai fasnetz si ii gasesti pe net la juma de pret? Posted Image

Pai chiar sunt in magazinele online adidasi mai ieftini cu 100-150 lei, fata de cele fizice.

#12
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,857
  • Înscris: 06.01.2008
Sau sunt cazuri cand in oras de 50.000-60.000 de locuitori nu ai niciun magazin oficial al marcii (din ce am vazut se deschid doar in mall-uri) si atunci preferi sa-i iei online, ca sa nu platesti mai mult sau sa nimeresti vreo facatura.
Dar oamenii ca initiatorul subiectului si-o cauta cu lumanarea, cand la un simplu search pe google ai in primele 5-6 rezultate magazine online cunoscute, care vand produse originale.

#13
SpeedDemon

SpeedDemon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 18.05.2009
Problema e ca in Romania si magazinele online vand la pret dublu, alea fizice au ramas pt atehni, batrani... . Eu dau comanda odata pe an pe SportsDirect de ceva ani incoace si aia e. Mai ieftin ca acolo nu stiu.
Problema a inceput ca nu gaseam de nici un fel ce imi doream in .ro.

Edited by SpeedDemon, 27 March 2018 - 07:49.


#14
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Siteul este hostat in Turcia si sper ca nu si-a bagat datele cardului care sunt cerute direct pe acea pagina Posted Image Nu te redirecteaza catre vreun procesator. Nici macar un https ca sa ia ochii la fraieri.

PS. cred ca paguba e mai mare de 400.

Edited by dreaQ, 27 March 2018 - 07:58.


#15
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,857
  • Înscris: 06.01.2008
De ce? Daca e sa fie teapa, sa fie pana la capat. Sa vezi distractie daca initiatorul are si o "mica" descoperire de card pe cardul respectiv.

#16
paco rabanne

paco rabanne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,149
  • Înscris: 29.09.2006
Just lol, Hider141. :))

#17
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,857
  • Înscris: 06.01.2008
Se plangea un coleg zilele trecute ca si-a introdus datele pe un anumit site, au fost de fapt colectate de catre hackeri si pe urma au facut cumparaturi de vreo 10.000 de lei la diverse magazine din US.
Nu ar fi exclus sa pateasca si initiatorul la fel.

#18
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,563
  • Înscris: 15.06.2004
Hmm, daca ma uit bine site-ul e facut cu un translator automat gen google translate - poate doar o idee mai bun.
Dar e plin de greseli si pare phishing.

Ma intreb cum a ajuns initiatorul la el...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate