Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 

recomandare lant : internist- gastro- cardiolog- urolog

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
KALI_MI

KALI_MI

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 05.08.2008
Salut,

incep cu sfarsitul:  a fost cineva la DR. GRIGORUTA SIMONA de la Regina maria?

problemele ar fi : probabil obstructie (partiala) intestinala, probabil prolaps, incapacitatea de a evacua complet si mai nou, nimic nu se mai intampla in baie fara ceaiul laxativ de la plafar, cand da gres, 2l de fortrans.

legat de acidul din stomac sau de gazele acumulate sau de alte motive care nu le mai enumar  s-au indesit extrasistolele foarte rau.

puteti sa-mi recomandati un gastroenterolog care sa vorbeasca si cu un cardiolog si sa nu se opreasca la niste banale analize de scaun, eventual o colonoscopie care nu vede ce se intampla in intestinul subtire si eventual cu un urolog care l-am platit degeaba ultimele dati pentru ca ma trimite la gastro/

multumesc!

orice recomandare pentru bucuresti e binevenita!

#2
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,565
  • Înscris: 08.03.2017
Pentru cate doresti sa faci trebuie internare . Vorbesti cu medicul de familie , face trimitere, te internezi, faci toate analizele .

#3
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,492
  • Înscris: 15.09.2010
Incepi cu o colonoscopie. Daca nu apare nimic in colon , mergi mai departe cu alte analize, de exemplu un CT tot in  zona abdominala. E posibil sa ai un polip pe colon care obstrucționează  tranzitul intestinal.  Nu te speria, nu e musai sa fie maligna. Pana atunci, cauta sa mananci seara alimente cu conținut mare de fibre: fulgi de ovaz ( mari, nu din acelea măruntele), pepene galben, pere, smochine, prune uscate.  Painea e bine sa fie graham iar ca paste sa  gătești din cele integrale. Orezul sa fie din sortimentul nedecorticat.  La Fundeni erau medici gastro-enterologi buni dar era in urma cu 30 de ani. Acum nu mai stiu care e situatia.

#4
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,492
  • Înscris: 15.09.2010
Am uitat un lucru foarte important si anume ca trebuie sa te hidratezi daca nu vrei sa fii constipat . Sti tu : pentru o viata sanatoasa consumați 2l de lichide pe zi. Adica la fiecare masa sa consumi lichide, la micul dejun -ceai, la prânz supe sau ciorbe iar seara o cana de lapte plus ce mai bei in cursul zilei: apa, bere, sucuri.

#5
KALI_MI

KALI_MI

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 05.08.2008
aveam nevoie de un doctor care sa vada mai departe de o colonoscopie invaziva , de internat exclus.

#6
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,492
  • Înscris: 15.09.2010
Fa-ti un RMN .

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate