Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine suporta cheltuielile de jude...

Apartament Grecia - Kavala

obtinere venituri PFA / PFI in ti...

Recomandare Volvo
 Diferenta suprafata teren

Plafonare preturi energie

Vanzari foto - CIPA 2023

Recomandare perdele sau draperii ...
 Invertor Victron Easysolar-II 48/...

"Militarizarea" Antifraudei

Washington DC in 1940 - secvente ...

Miniatur Wunderland - Monaco
 Familia Simpson

plata impozit profit actiuni trad...

Extras de cont cu semnatura elect...

Ce parere aveti despre ascasa.de ...

Ce magazin imi puteti recomanda?

- - - - -
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

bobo323

bobo323

Active Member

• Grup: Members
Sau asa :)) Multumesc celor care au raspuns :D

dell99

dell99

Active Member

bobo323, on 26 martie 2018 - 20:59, said:

Sau asa Posted Image) Multumesc celor care au raspuns Posted Image
Io vb serios, mai bine o sticla de vin de 50 lei decat un parfum fake ieftin... Daca nu ii place il da la musafiri, parfumul il arunca la gunoi...

Edited by dell99, 26 March 2018 - 21:01.

bobo323

bobo323

Active Member

La asta ma gandeam si eu.

laffin

laffin

Senior Member

• Grup: Senior Members
ia-i o lacrima lu' ovidiu. nevasta-sa o sa aprecieze.

dea_dimi

dea_dimi

cocksucker

• Grup: Banned

laffin, on 26 martie 2018 - 20:47, said:

Au la oferta in Lidl. Parfum Cien.
Ala nu e lichid de vase?

dell99, on 26 martie 2018 - 21:00, said:

Io vb serios, mai bine o sticla de vin de 50 lei decat un parfum fake ieftin... Daca nu ii place il da la musafiri, parfumul il arunca la gunoi...
Intr-adevar e mai bine sa te stropesti cu cateva picaturi de vin sa mirosi biness...

caiuscorneliu

caiuscorneliu

Lazy Member

bobo323, on 26 martie 2018 - 20:46, said:

Am inteles. Fara aoro. Sa caut pe emag / elefant pana la urma? Eventual ce marci imi puteti recomanda? Ceva barbatesc caut.
Eu am luat de trei ori de pe Aoro și au fost originale. Două Alien de la Thierry Mugler pentru femei și un YSL pentru mine. Nicio problemă. Unii se plâng legat de ei, experiența mea a fost ok. A luat femeia unul de pe elefant și a fost ok și ăla, din spusele ei.

corinadaniela

corinadaniela

Guru Member

• Grup: Moderators
bobo, decat un parfum contrafacut si scump, mai bine un parfum-replica cinstit si mai acceptabil ca pret.
incearca parfumurile-replica de la D&P. sunt foarte reusite si persista cateva ore bune.
uite aici lista magazinelor, poate exista unul si in orasul tau.
http://www.dpparfum.ro/magazine

si aici catalogul, cu preturi:
http://www.dpparfum.ro/catalog

Edited by corinadaniela, 27 March 2018 - 08:48.

Dau

Dau

veteran

• Grup: Moderators
De pe elefant mi-am cumparat ultimele dati. Sunt ok.

Karhu

Karhu

Heretic member

• Grup: Super Moderators
De pe strawberrynet.com cum de nu ati luat niciunul? Din cate stiu e cel mai mare site de profil din lume. Eu de acolo comand.

Laberta

Laberta

Senior Member

Eu de pe emag. Dar vezi sa fie vandute de ei, nu de alta firma. Si citeste review-urile, de multe ori sunt folositoare.

Geth

Geth

Senior Member

Karhu, on 27 martie 2018 - 18:21, said:

De pe strawberrynet.com cum de nu ati luat niciunul? Din cate stiu e cel mai mare site de profil din lume. Eu de acolo comand.
Fiindca are preturi mari si nici nu e nici pe departe cel mai mare. Mult mai mare e notino(aoro in ro)

strwberrynet - parfumuri barbati(total): 1121
defalcat:
Apă de Colonie(133)
Apă de Parfum(217)
Apă de Toaletă(769)
Parfum(2)

aoro/notino - parfumuri barbati(total): 4185
defalcat
Eau de cologne  216
Eau de parfum  1678
Eau de toilette  2093
Extract de parfum  123
Parfumuri  75

Adica de vreo 4x mai multe.

Si preturile sunt mult mai bune. Vezi si tu pe notino.fi ... diferente masive de pret, de ex. amouage: notino vs strawberry

Revenind la ro, in ro. nu prea se vand fake-uri cu exceptia site-urilor de anunturi gen okazii, olx sau site-urile anonime care n-au date inregistrare firma... in general grijile sunt neintemeiate, iar zvonurile de fake-uri de multe ori se datoreaza refurmularilor(in special din cauza ifra care i-a obligat pe multi sa mai dilueze anumite licori)

Karhu

Karhu

Heretic member

• Grup: Super Moderators

Geth, on 28 martie 2018 - 00:38, said:

Adica de vreo 4x mai multe.
Da, ai dreptate, e mai mare Notino, nu cunosteam situl, naiba stie de ce aici toti recomanda Strawberry. Poate ca are transportul gratuit? Oricum nu acopera diferenta de pret...
Notino ofera 55 000 produse/ 1500 branduri, Strawberry doar 33 000 produse/ 800 branduri. Deci Notino e de (aproape) 2x mai mare, nu de 4x.

Geth

Geth

Senior Member

Karhu, on 28 martie 2018 - 13:34, said:

Da, ai dreptate, e mai mare Notino, nu cunosteam situl, naiba stie de ce aici toti recomanda Strawberry. Poate ca are transportul gratuit? Oricum nu acopera diferenta de pret...
Notino ofera 55 000 produse/ 1500 branduri, Strawberry doar 33 000 produse/ 800 branduri. Deci Notino e de (aproape) 2x mai mare, nu de 4x.
Ma refeream la parfumuri(barbati). Au mai multe cosmetice pe strawberry... eu le vand cam separate(parfumurile de restul).. in fine... si pe notino e gratuit transportul peste vreo 50-60eur in cele mai mule tari(probabil nu in fi)

anaro

anaro

Active Member

Salutari,
ca-i plin aoro de fake-uri se stie de mult.  La fel si elefantul. Mare noroc trebuie sa ai sa primesti un original. Si daca e original, e vechi. Are mai mult de 2-3 ani. Daca vrei originale, Sephora si Douglas.
Cel mai bine e sa mergi in parfumeriile serioase, sa simti acolo care-i treaba.
Ca la noi se falsifica absolut orice, bani sa iasa!
Am  vazut o parfumerie micuta in buricul targului, pline de fake-uri. Vanzatoarea, care era si proprietara parfumeriei se jura ca nu-s. Printre altele, am vazut pe raft un parfum  ce nu se mai fabrica de cativa ani, era pe vremuri preferatul meu. As fi reclamat la protectia consumatorului, dar  cum n-am cumparat nimic ....

Geth_Prime

Geth_Prime

Junior Member

bobo323, on 26 martie 2018 - 19:56, said:

Sunt in cautare de un parfum si n-am idee spre ce magazin sa-mi indrept atentia. Ma gandeam la aoro. Sunt ok?
Da, sunt ok. Recomand sa cauti mai intai pe site-urile de comparatii preturi gen price.ro, shopmania.ro, nu stii unde gasesti mai ieftin. Aoro nu mai e ce a fost, are si multe parfumuri mai scumpe decat in alte locuri.

trollerul_de_serviciu, on 26 martie 2018 - 20:10, said:

Cica-s multe/toate fake pe aoro.
Dar neah, poate vrei ieftine.
Aberatie ridicola. Fake nu risca (aproape) nimeni cu firma inregistrata. Fake gasesti pe okazii/olx, vandute de persoane fizice.

Aoro, e de fapt Notino, care e de fapt unul dintre cele mai mari lanturi de parfumerii din lume.

anaro, on 27 iunie 2018 - 06:47, said:

Salutari,
ca-i plin aoro de fake-uri se stie de mult.  La fel si elefantul. Mare noroc trebuie sa ai sa primesti un original. Si daca e original, e vechi. Are mai mult de 2-3 ani. Daca vrei originale, Sephora si Douglas. ...
Fake pe dracu, vad ca va place sa raspanditi niste mituri stupide! Fara nicio baza evident. doar ca asa ati auzit voi la radio shantz..

Absolut toate comenzile online de pe aoro/notino vin direct din depozitul din cehia! Nu umbla astia cu fake-uri!

anaro

anaro

Active Member

Geth_Prime, on 27 iunie 2018 - 21:00, said:

Fake pe dracu, vad ca va place sa raspanditi niste mituri stupide! Fara nicio baza evident. doar ca asa ati auzit voi la radio shantz..

Absolut toate comenzile online de pe aoro/notino vin direct din depozitul din cehia! Nu umbla astia cu fake-uri!
Usurel, ca nu vorbesc sa sune, am patit-o pe propria piele.
Atrasa de pretul mic, mi-am comandat un parfum de pe aoro, pe care il stiam bine fiindca l-am cumparat anterior de acasa de la mama lui.  Cel de pe aoro a fost fake pentru ca n-avea nici pe sfert persistenta originalului, semana cu el dar era mult mai "spirtos'', prost ambalat si a picat testele si pe  http://checkcosmetic.net si pe  http://www.checkfresh.com.
Mno, fiecare face cum crede, dar siguranta asta a ta nu-i buna deloc. Ia-ti de pe aoro, in fond, cu banii tai faci ce vrei.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate