Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...
 Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !
 

Lansare 1151 v2

- - - - -
  • Please log in to reply
50 replies to this topic

#37
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016

 Hemogloaba, on 06 aprilie 2018 - 11:19, said:

Special pentru tine, fan Azorel.TV, am facut niste teste cu G4600 + GTX 1060 3GB (Zotac, varianta AMP!, adica cu overclock din fabrica)
Ai, lasa-ma ! ai scos bani din buzunarul tau sa cumperi procesoare si placi video sa faci teste ca sa dai peste nas ?!
Ce pot sa zic, bravo tie !  Posted Image
Apropo, daca iti pica un i5 coffe lake cu tdp 65w si nu-ti mai trebuie, arunca-mi-l mie.

#38
Hemogloaba

Hemogloaba

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 04.04.2018

 super8, on 06 aprilie 2018 - 13:21, said:

ai scos bani din buzunarul tau sa cumperi procesoare si placi video sa faci teste ca sa dai peste nas ?!
Ai uitat de placile de baza. Am cumparat vreo doua kile si din acest sortiment, la oferta fiind.

De la minutul 12.10 va intereseaza in mod direct. Da, voi cei care v-ati pupat anul trecut la usa cortului Azorel TV, habarnisti prin excelenta in ceea ce priveste skylake/kaby/coffee lake (refuz sa cred ca ai kaby, prea dai cu oistea in gard cand vine vorba de aceasta serie).

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/l1dHa2F3fvw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Hemogloaba, 06 April 2018 - 14:07.


#39
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,721
  • Înscris: 06.07.2005
Dezamagitor, daca vrei sa radiator la vrm-uri(ca sa nu intre in throttle precum in review-ul postat de Hemogloaba), scoti din buzunar minim 400 de lei, in situatia in care la 500 de lei iei Z370.
Am un i5 Coffee, sta sigilat in sertar, mi-a crescut barba asteptand placile "de buget" care numai ieftine nu-s. Daca situatia se mentine la fel in urmatoarele saptamani, trec pe Ryzen.

Screenshotul asta l-am postat si pe forumul lor, azi B360 costa mai putin. O fi vazut vreun angajat postarea mea si i-a crapat obrazul.

[ https://image.ibb.co/g0C77H/msi.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#40
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016

 Hemogloaba, on 06 aprilie 2018 - 14:05, said:

(refuz sa cred ca ai kaby, prea dai cu oistea in gard cand vine vorba de aceasta serie).
Domnule "clona" pe acest forum, eu am Intel Kaby Lake.
Si te intreb direct:
merita upgrade-ul de la i5 Kaby Lake la i5 Coffe Lake ?

Daca nu raspunzi direct oferind motivele pro sau contra, nu cred ca mai avem ce discuta.

#41
Hemogloaba

Hemogloaba

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 04.04.2018

 vimann, on 06 aprilie 2018 - 16:45, said:

Dezamagitor, daca vrei sa radiator la vrm-uri(ca sa nu intre in throttle precum in review-ul postat de Hemogloaba), scoti din buzunar minim 400 de lei, in situatia in care la 500 de lei iei Z370.
Am un i5 Coffee, sta sigilat in sertar, mi-a crescut barba asteptand placile "de buget" care numai ieftine nu-s. Daca situatia se mentine la fel in urmatoarele saptamani, trec pe Ryzen.
i5 nu intra, iar acel model este cel mai slab de la MSI.
Acum au cuvantul speculantii. Trebuie sa mai astepti putin pana se aseaza preturile.

PS. Nici cu ryzen nu mi-e rusine. Placile care costa in jurul lui 300 lei numai pentru overclocking nu sunt bune iar la dotari sunt praf.

 super8, on 06 aprilie 2018 - 17:06, said:

eu am Intel Kaby Lake.
Stiu ca ai, dar nu te-ai hotarat ce ai. Pe acest topic ai i5, pe altul aveai i3, si-i intrebi pe altii daca trebuie sa il schimbi sau nu, caci singur nu iti dai seama cum se comporta in multimedia.
Inca e sigilat, sau cum?

Edited by Hemogloaba, 06 April 2018 - 19:34.


#42
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
@Hemogloaba, ofera un raspuns la:
merita upgrade-ul de la i5 Kaby Lake la i5 Coffe Lake ?
Si mentioneaza, te rog, motivele pro sau contra !

#43
Hemogloaba

Hemogloaba

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 04.04.2018

 xeleron, on 05 aprilie 2018 - 07:24, said:

I3 acum are 4 nuclee și nu se descurca excelent în jocuri.
Au testat baietii Far Cry 5 si cel putin in acest joc este peste orice ryzen. Dintre teste trebuie luata in seama rezolutia FHD pentru ca placa video genereaza mai multe cadre. Era perfect daca testau si in 720p, caci acolo se vede cel mai bine limita procesoarelor. Din ce stiu (si nu mai stau sa caut) i3 coffee sta mai bine decat majoritatea ryzen-urilor in gaming.

Edited by Dany_Darke, 07 April 2018 - 08:14.
scopul topicului nu este aruncatul cu dejectii


#44
Supplex

Supplex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 19.02.2017
Pt un pc gaming de buget merita sa pun i3 8100 cu placa asta de baza? https://www.pcgarage...yte/ga-b360m-h/

 super8, on 06 aprilie 2018 - 19:39, said:

@Hemogloaba, ofera un raspuns la:
merita upgrade-ul de la i5 Kaby Lake la i5 Coffe Lake ?
Si mentioneaza, te rog, motivele pro sau contra !
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/h0tqm091Fvg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/g8yCgoZ3ApA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Tu ce zici? In materie de gaming o sa ai performanta in plus fara doar si poate.

#45
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,721
  • Înscris: 06.07.2005

 Supplex, on 09 aprilie 2018 - 14:05, said:

Pt un pc gaming de buget merita sa pun i3 8100 cu placa asta de baza? https://www.pcgarage...yte/ga-b360m-h/
Da.

Edited by vimann, 11 April 2018 - 14:09.


#46
Hemogloaba

Hemogloaba

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 04.04.2018
https://www.techpowe...could-be-8-core

#47
onzaueb

onzaueb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 18.06.2007

 Hemogloaba, on 12 aprilie 2018 - 10:34, said:

Primul comentariu:
"thank you AMD"
:))
Abia astept octa-core intel de 800-1200 lei. Poate la un an dupa coffee-lake, deci in toamna. Iar placile de baza, ca si cu coffee-lake, la iarna sau primavara.

#48
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
Procesoarele intel chiar si cu single core sunt mult peste orice produs amd. Am cumparat acum doua zile un G4560 pt. fata si azi am cumparat inca unul pt.baiat. Bravo Intel.

#49
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
La fel ca Samsung și Volkswagen.

#50
onzaueb

onzaueb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 18.06.2007

 Kroghy, on 12 aprilie 2018 - 21:42, said:

Procesoarele intel chiar si cu single core sunt mult peste orice produs amd. Am cumparat acum doua zile un G4560 pt. fata si azi am cumparat inca unul pt.baiat. Bravo Intel.

Ghinion (sau noroc) ca exista si aplicatii care stiu sa foloseasca mai mult de un nucleu.

#51
ovyovi

ovyovi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 14.01.2004

 Kroghy, on 12 aprilie 2018 - 21:42, said:

Procesoarele intel chiar si cu single core sunt mult peste orice produs amd. Am cumparat acum doua zile un G4560 pt. fata si azi am cumparat inca unul pt.baiat. Bravo Intel.
Bravo si AMD ca nu mai pupai tu g4560 la pretul asta .La cateva luni de la lansare g4560 a fost "oprit' pt ca manca din pita lui i3 si intel nu mai dorea cumparatori de procesoare bune la pret mic.(g4560 era la juma de pret de i3 7100). Pretu a urcat .....Odata ce AMD a scos procesoare ieftine si bune intel a dat drumu din nou lui g4560 la pretul initial . Asa ca AMD sa faca concurenta pt ca altfel intel ne-o trage fara jena :)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate