Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Genetica vs educatia vs cultura

Asus ROG - Probleme mari wi-fi

Recomandare Apartament

reparatie zgarietura bara spate
 Lipire XPS de hidroizolație ...

Detectare dispozitiv de ascultare...

suport/cutie fixare SSD in locul ...

Popcorn stradal
 De ce ard asa de violent masinile...

Sfat achizitie bicicleta MTB

Imi tot apare ipconfig

Degresant auto eficient
 Pistol care sa pulverizeze vopsea...

Cursuri inot apa netratata

Telefoane vechi, fixe si mobile c...

Sa desparțim cuvintele in cuvinte

Ce să aleg dintre IOS si Android?

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
147 replies to this topic

breitner

breitner

Senior Member

• Grup: Senior Members
Asa se intampla cand intr-o oala de 100 de litri (android) vor pune (si scoate) ingrediente cel putin 1000 de bucatari (exista doar un cambuzier (google play) care doreste sa scoata cat mai multi bani)!

Edited by breitner, 09 November 2018 - 12:46.

crisadi75

crisadi75

Member

• Grup: Members

View PostMosotti, on 09 noiembrie 2018 - 12:31, said:

Dupa 6 ani de Android (Samsung)
Tocmai asta face ca parerea ta sa nu aiba nicio valoare.

Extinct

Extinct

Senior Member

In schimb, ale tale au valoare pentru ca...

Vrei-nu vrei, Samsung a vandut, pana acum, cea mai mare parte din telefoanele cu Android, deci, Samsung, este cel mai mare reprezentant al acestui OS, cu bune si cu rele.

Edited by Extinct, 09 November 2018 - 15:19.

silviu03

silviu03

Senior Member

Eu am schimbat telefoanele de nebun,am schimbat si os urile.
Au avantaje si dezavantaje,cine este integrat in ecosistemul apple vede lucrurile altfel,simte altfel puterea ios ului.
Intr un final se reduce totul la nevoi si gusturi,eu acum sunt pe cale sa vand x ul pentru note 9.
Principalele motive?lipsa incarcarii rapide(nu dau inca 300 de lei nici mort),pozele pe lumina slaba inutilizabile.
Pe langa cele de mai sus apreciez la android(samsung) dual windows,s penul si aod.
Probabil o sa regret stabilitatea ios,tastatura super ergonomica,camera de pe fata,marimea mai mica a x ului si gesturile de navigare.

Edited by silviu03, 09 November 2018 - 15:54.

breitner

breitner

Senior Member

Nu schimbi Lamborghini pe Dacia deci vei avea cam aceleasi avantaje si dezavantaje.
Dar nu merita upgrade la XS (cu buy back)?

silviu03

silviu03

Senior Member

Pai tocmai ce am enumerat mai sus,din punctul meu de vedere avantajele si dezavantajele "schimbului".
Din punctul meu de vedere nu merita,chiar nu vad motivul pentru care as platii diferenta enorma.
Am facut greseala de la i7 la i8,nu o repet.

Edited by silviu03, 09 November 2018 - 16:15.

breitner

breitner

Senior Member

Daca iti iei ceva chinezesc o sa regreti!

caiuscorneliu

caiuscorneliu

Lazy Member

Am luat eu un rahat de Xiaomi Mi A1 chinezesc. Dar merge ca "untul" și nu e încărcat deloc cu porcării pentru că e androidul curat de la Google. Și asta pe un telefon de 900 de lei, nu o mie de euro. A făcut un an luna asta.

Edited by caiuscorneliu, 09 November 2018 - 16:46.

silviu03

silviu03

Senior Member

Note 9 este chinezesc?sau ce vrei sa spui?

breitner

breitner

Senior Member

Note 9 nu e chinezesc (scrie pe "dos")!

View Postcaiuscorneliu, on 09 noiembrie 2018 - 16:45, said:

Am luat eu un rahat de Xiaomi Mi A1 chinezesc. Dar merge ca "untul" și nu e încărcat deloc cu porcării pentru că e androidul curat de la Google. Și asta pe un telefon de 900 de lei, nu o mie de euro. A făcut un an luna asta.
Si eu am un Nokia 6120 care (inca) merge ca untul de la covalact (nu orice fel) si are vreo 10 ani!

caiuscorneliu

caiuscorneliu

Lazy Member

Nu mă lua cu ironii de doi bani. Vorbim de smartphone aici. Ce faceți voi cu telefoane de zeci de milioane fac și eu cu ăsta. Nimic în plus nimic în minus. Și nu mă refer doar la iPhone. Fraier am fost când îmi luam flagship-uri. Am avut de la Samsung și de la HTC.

Edited by caiuscorneliu, 09 November 2018 - 17:05.

breitner

breitner

Senior Member

In afara de android ai auzit cumva ca mai exista (sau existau) si alte sisteme de operare?
Se para ca nu!
Tu crezi ca smartphone inseamna android; bravo tie!

silviu03

silviu03

Senior Member

Breitner dar tu ce telefon folosesti?am impresia ca iti dai cu parerea din filme,de cele mai multe ori,nu spui nimic concret,doar mult hate gratuit.

breitner

breitner

Senior Member

Unul fix cu fir de 2 metri si un Nokia 3310 original (ala 6120 smartphone il tin pentru expozitie).
Multumit?

Edited by breitner, 09 November 2018 - 17:49.

caiuscorneliu

caiuscorneliu

Lazy Member

View Postbreitner, on 09 noiembrie 2018 - 17:32, said:

In afara de android ai auzit cumva ca mai exista (sau existau) si alte sisteme de operare?
Se para ca nu!
Tu crezi ca smartphone inseamna android; bravo tie!

Ehe. Am avut Mio A701 primul smartphone. Cu Windows Mobile. Deci nu-mi vorbi mie de chestii din astea. Am spus eu că smartphone înseamnă android? Am spus că ce fac eu cu telefonul de nici 200 euro aia faceți și voi cu alea de o mie. Nici mai mult nici mai puțin.

crisadi75

crisadi75

Member

• Grup: Members

View PostExtinct, on 09 noiembrie 2018 - 15:18, said:

In schimb, ale tale au valoare pentru ca...

Vrei-nu vrei, Samsung a vandut, pana acum, cea mai mare parte din telefoanele cu Android, deci, Samsung, este cel mai mare reprezentant al acestui OS, cu bune si cu rele.
Pentru ca ceea ce zic eu sa bazeaza pe faptul ca am avut in mana telefoane de la mai multe firme nu doar samsung . Dintre toate androidele ..samsung este cel mai incet.
Cel mai mare ...insa nu si cel mai rapid , curat , bine implementat.

breitner

breitner

Senior Member

View Postcaiuscorneliu, on 09 noiembrie 2018 - 17:49, said:

Ehe. Am avut Mio A701 primul smartphone. Cu Windows Mobile. Deci nu-mi vorbi mie de chestii din astea. Am spus eu că smartphone înseamnă android? Am spus că ce fac eu cu telefonul de nici 200 euro aia faceți și voi cu alea de o mie. Nici mai mult nici mai puțin.
Asta-i cu totul altceva.
Fiecare stie mai bine ce-i trebuie (pentru a nu arunca banii degeaba).

silviu03

silviu03

Senior Member

Nu prea sunt multumit,dai multe sfaturi,faci mult hate pe aici si as vrea sa stiu daca informatiile tale au si o baza,sau vorbesti din ceea ce vezi pe youtube.
Problema este ca mai influentezi si alti useri care iau de bun ceea ce spui tu pe aici sau prin alte topicuri...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate