Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Telekom ofera, promotional, internet 4G nelimitat si la cartela preplatita

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
169 replies to this topic

#37
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,292
  • Înscris: 07.02.2003

View Postemanu900, on 26 martie 2018 - 12:54, said:

Momentan e foarte buna si isi face treaba, romanul vrea 'nelimitat' pisti tat Posted Image
Asa si ceilalti granzi sunt piscati de fund sa imbunatateasca si ei semnificativ ofertele, chiar ma intrebam de unde atata zel la Orange cu tone de GB bagati ca bonusuri la cartele ca din ce stiam asta era 'specialitatea' VDF, dar locul No. 1 al portocalei ca baza de clienti incepe sa devina fragil pe zi ce trece.
Da, dar nu cu 700k intr-un an la... prepay cum a patit Telekom Posted Image
Granzii neavand asemenea probleme deocamdata nu pluseaza...

Edited by andreic, 26 March 2018 - 13:37.


#38
Commentator

Commentator

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 16.06.2017

View Postdecomarius, on 26 martie 2018 - 13:26, said:

Acum am niște întrebări pt. ca eu folosesc portocala pe abonament. Mai am 5 luni pana la expirarea abonamentului si vreau sa ma detașeze de ei deoarece în locul în care mai merg în weekend (sat) orange si vodafone nu au semnal decât slab daca urc sus la etaj. Telekom are 4g cu viteze de 60 mbps d/u. Pot sa-mi portez nr. de pe orange pe telekom cartela?În caz ca se poate doar pe TK abonament merita abonamentul de 10.60 euro care are acoperire extinsă 4g?(acoperirea este dată de releele orange?). O intrebare pt. Ovi_popa cu ce viteza descarci torrenturi si in ce oras esti?

Poti sa portezi linistit si la cartela.

#39
pepsi80

pepsi80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 22.02.2015
https://www.telekom....ferta-postpaid/

Abonamentul cu net nelimitat la 5 euro e doar la pachet cu TV Posted Image ?
Nu le inteleg site-ul la astia nicicum, sunt puse ofertele tot aiurea.

View PostMembruAnonim, on 26 martie 2018 - 12:28, said:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/hiYkXOHbZp4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


#40
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
5 euro daca ai macar un serviciu fix pe cont. Este valabil la abonamentul care costa 7 euro si se reduce tariful la 5 euro. Fiecare abonament se reduce cu  2 euro, calculezi in functie de valoare.

#41
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007

View PostMembruAnonim, on 26 martie 2018 - 11:23, said:

Sunt multe motive pentru care aceasta oferta e foarte buna:
- mentii datele active 24/7, fara griji, nu faci cost si nu scade viteza
- nu ai wireless in zona
- nu ai acces la net fix
Asta deja e ceva banal. Cum adica sa inchizi datele? De ce as face asa ceva?
Si nu trebuie sa platesc 5 euro ca sa ma bucur de acest avantaj, ci mult mai putin.

Wireless nu am decat de la telefonul care il tin pe post de hotspot.

Nu am acces la net fix dar nici nu platesc 5 euro.
Vodafone da mai mult decat suficient cu 0 - 2,5 euro/luna.

Deci pentru mine nu e nicio afacere aceasta oferta si probabil nici pentru aceia care nu consuma mai mult de 1 GB/zi.
Pentru ca de ce sa dea 5 euro pentru nelimitat de 28 de zile cand pot da 5 euro pentru net suficient timp 30 de zile?

Edited by danutz1, 26 March 2018 - 13:48.


#42
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,090
  • Înscris: 13.01.2013
Disperare, gust amar ;)

#43
ovi_popa

ovi_popa

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 21.03.2014

View Postandreic, on 26 martie 2018 - 13:36, said:

Da, dar nu cu 700k intr-un an la... prepay cum a patit Telekom Posted Image
Granzii neavand asemenea probleme deocamdata nu pluseaza...
Tu ar trebui sa te bucuri ca se ofera nelimitat la T,se pune presiune pe concurenta!!Daca Telekom nu pierdea clienti,crezi ca mai acopereau anul trecut cu 4g?(au acoperit intr-un an cat  altii in 5)

#44
Smarty

Smarty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 03.04.2006
Am fost la un magazin telekom din Cluj sa ma portez (la cartela, nu abonament). Nu s-a putut pt ca nu au cartele disponibile pt portare. In schimb pt portare la abonament au.
Mi-au spus ca nu au cartele pt portare in niciun magazin din Cluj, ca sa nu merg aiurea sa tot caut.
Degeaba au oferte bune daca nu poti beneficia de ele.

#45
illegal_operations

illegal_operations

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 22.09.2017
Este vrajeala ca sa te faca sa portezi pe abonament. Fa reclamatie la ancom. Eu asa am reusit sa portez un numar pe cartela T

#46
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Asta e poveste de crescut incasarile.
Orice cartela SIM poate fi activata pe orice tip de plan tarifar: cartela sau abonament.

Asa ma luasera si pe mine cand am fost sa fac o portare in Orange, ca nu au decat cartele pentru abonament.
Pana la urma m-au intrebat de la ce operator am servicii si mi-a prezentat oferta lor de abonamente (3 x valoarea abonamentului reducere la telefon).
Da, da, o sa ma vedeti voi pe mine cu abonament la corporatisti cand o zbura porcul. Toti sunt disperati sa vanda cat mai mult.

Altceva:

Quote

Pentru a beneficia de bonusul Net Nelimitat, TKRM si imputernicitul Ericsson Telecommunications Romania vor prelucra datele de trafic ale clientului in vederea asigurarii furnizarii serviciului. Datele prelucrate de TKRM vor fi datele personale furnizate de catre client pentru incheierea/executarea contractului, respectiv datele de trafic generate de TKRM pentru furnizarea serviciului de internet mobil. TKRM impreuna cu partenerul Ericsson au obligatia sa respecte prevederile Legii 677/2001 referitoare la protectia persoanelor privind prelucrarea datelor cu caracter personal si libera circulatie a acestor date, precum si ale Legii 506/2004 privind prelucrarea datelor cu caracter personal si protectia vietii private in sectorul comunicatiilor electronice. In acest sens, TKRM garanteaza clientilor care beneficiaza de acest bonus urmatoarele drepturi conform art. 12-15 din Legea nr. 677/2001: 1. dreptul de a fi informati 2. dreptul de a avea acces la date 3. dreptul de interventie asupra datelor 4. dreptul de opozitie la prelucrarea datelor 5. dreptul de a se adresa justitiei. Drepturile se pot exercita conform legii prin mijloacele descrise conform contractului de abonament. Prezenta informare se completeaza cu capitolul Date cu caracter personal din TERMENII SI CONDITIILE CONTRACTULUI DE ABONAMENT PENTRU SERVICIILE TELEKOM Romania MOBILE (“TC”)
Ce treaba are Ericsson cu oferta Telekom?

Edited by danutz1, 26 March 2018 - 14:01.


#47
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Ericsson e furnizorul de echipamente. :)

Toata reteaua Telekom functioneaza pe echipamente Ericsson peste tot unde e upgrade facut.

#48
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Bine, bine, dar ce treaba are furnizorul de echipamente cu clientul al operatorului?
Nu poate Ericsson sa isi vanda echipamentele daca nu stie pe ce site-uri navighez eu?

Edited by danutz1, 26 March 2018 - 14:04.


#49
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
E si furnizor de echipamente dar nu de aia apar in textul ala, TLK au mai multe treburi externalizate pe la Ericsson...

Edited by MembruAnonim, 26 March 2018 - 14:04.


#50
romangx

romangx

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 962
  • Înscris: 14.02.2018
Acum sa vina cu ofertele regionale, aceleasi beneficii cu optiunea 5euro doar ca la 3euro... asta ca sa concureze cu adevarat Vodafone, ca asta e concurenta cu care se lupta.

#51
Smarty

Smarty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 03.04.2006
Vad ca optiunea cu roaming a disparut de pe site.
Mai este doar cea de 2 euro care iti da access la roaming si cam atat.

#52
ovi_popa

ovi_popa

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 21.03.2014

View Postromangx, on 26 martie 2018 - 14:07, said:

Acum sa vina cu ofertele regionale, aceleasi beneficii cu optiunea 5euro doar ca la 3euro... asta ca sa concureze cu adevarat Vodafone, ca asta e concurenta cu care se lupta.
Vodafone concureaza singur,a ajuns ultimul la acoperire 4 g!

#53
romangx

romangx

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 962
  • Înscris: 14.02.2018

View Postarab, on 26 martie 2018 - 11:35, said:

Si acoperirea...tot de la Orange? Ca sa stiu.

View Postaris86, on 26 martie 2018 - 11:48, said:

Oricum acoperirea este aproape cât orange, cei drept 4G pe 800/900 e slab, datorita spectrului limitat.
Acoperirea e proprie... in unele zone stau mai bine cu semnalul ca putere, dar mai prost ca viteze (viteze de 3G full).
Dar pana la urma ce preferi: Orange 3G slab cu <10Mbps sau Telekom 4G cu 25Mbps?
In zonele in care Orange are 4G bun, depasesc ca viteza Telekom, dar in rest...
Totul depinde de situatia din terenul fiecaruia, pana nu testeaza nu stie ce si cum.

Edited by romangx, 26 March 2018 - 14:17.


#54
alexis27

alexis27

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,318
  • Înscris: 17.04.2008
Sa stiti ca vitezele pe 3G sunt mai bune la Telekom decat la Orange. Pe 3G abia trec de 4 Mbps la Orange, iar pe Telekom se duce viteza la 7-10 Mbps lejer. La acoperire mai au de lucrat, am avut niste surprize neplacute de exemplu in Iasi, abia scoteai o liniuta de semnal in Palas si in alte locatii indoor.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate