Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Inchiriere masina Elvetia

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,840
  • Înscris: 26.02.2010
Salut! In perioada 3-8 mai a.c., vom fi plecat in Elvetia 3 persoane. Am luat bilete Bucuresti - Basel si mergem la Berna (rude) si imprejurimi. Uitandu-ma pe internet la preturile la tren, am ajuns la concluzia ca este cam scump transportul cu trenul pentru turisti si atunci o varianta mai ieftina ar fi închirierea unei masini pentru deplasari mai lungi. Ce firma de inchiriere recomandati in Elvetia si daca ati avut probleme la retur?

Multumesc anticipat!
Cu recunostiinta,

#2
Buleandra94

Buleandra94

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 644
  • Înscris: 19.08.2007
Nu cred ca se tin elvetienii de manarii, in general sunt foarte seriosi/profesionisti. Cred ca orice firma populara ai lua o sa fie ok, s-ar putea sa iesi mai ieftin daca iei odata cu biletul de avion.

Edited by Buleandra94, 26 March 2018 - 09:03.


#3
clausio

clausio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,030
  • Înscris: 09.05.2006
AVIS.

#4
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,840
  • Înscris: 26.02.2010
Am luat bilete de avion si ma gândeam sa intru la Wizz sa rezerv de acolo. Nu stiu cat o fi asigurarea de exces, ca sa nu pun garantie de 1400 CHF.

#5
ryan87bc

ryan87bc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 04.03.2015
Orice firma de inchirieri masini care are asigurare full, indiferent de cum aduci masina (costa cam 18 - 20 euro / zi asigurarea).

#6
something00

something00

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,496
  • Înscris: 14.11.2005

View Postaris86, on 26 martie 2018 - 09:29, said:

Am luat bilete de avion si ma gândeam sa intru la Wizz sa rezerv de acolo. Nu stiu cat o fi asigurarea de exces, ca sa nu pun garantie de 1400 CHF.


Daca iei asigurarea de exces prin intermediul wizz (adica daca o adaugi atunci cand inchiriezi masina) tot ti se va bloca garantia.

Ca sa nu ti se blocheze trebuie sa iei asigurarea direct de la firma de la care inchiriezi. O iei de la birou atunci cand ridici masina. Sau poti sa contactezi firma de inchirieri si sa spui ca iti doresti asigurarea suplimentara. Dar oricum or sa te intrebe ei la birou daca nu faci asta.

#7
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,583
  • Înscris: 17.08.2007
Imi pare rau ca nu am vazut topicul mai devreme, am inchiriat de f multe ori din BAsel si secretul este sa inchiriezi din jumatatea franceza la preturi muult mai mici decat din jumatatea elvetiana. Eu am inchiriat numai de la Europcar si sunt f ok insa ptr inchirierile sub 5 zile ai limita de 250km/zi din cate stiu. Poate ajuta aceasta informatie si altora.
Aceeasi smekerie se aplica si ptr aeroportul din Geneva.

Inchiriind din jumatatea elvetiana nu este sigur ca masina va avea vigneta elvetiana insa ii poti contacta cu 1-2 zile inainte telefonic si sa-i rogi frumos sa iti opreasca una cu vigneta daca au. Altfel vigneta elvetiana este 40chf/an dar daca vezi ptr ce platesti face banii cu varf si indesat. LA mine a mers in 80% din cazuri
Nici francezi si nici elvetiaenii nu blocheaza toata franciza pe card ci max 300euro

Edited by atupi, 07 June 2018 - 12:23.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate