Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Problema gamepad - Right analog stick e vazut ca butoane A B X Y

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
lex2010

lex2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,515
  • Înscris: 21.10.2009
Buna seara,
Am cumparat un gamepad tip Playstation 3(nu e original), calculatorul il vede la Devices drept PC/PS3/Android.

Problema este ca daca apas analog stickul din dreapta, se comporta ca si cum as apasa pe butoane ( ex. apas spre dreapta - > se apasa butonul B. Apas spre stanga -> se apasa butonul X. In sus - > Y , jos -> A).

Am instalat Xbox360 Controller emulator dar nu am reusit sa il fac sa vada thumbstickul... daca dau pe tabul "Left thumb", vede miscarile stickului din stanga, dar pe tabul "right thumb" degeaba, nu apare nimic...

Nici in Properties-urile de la gamepad(din Control panel) nu vede stickul din dreapta decat ca butoane... la "Point of View hat" unde ar trebui sa apara stickul din dreapta, nu se misca nimic...

Multumesc!

#2
A_L_E_X

A_L_E_X

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,097
  • Înscris: 18.03.2006
Trebuie sa ai un comutator pentru a-l comuta de pe digital pe analog .Pe modul analog se comporta asa cum vrei tu.

#3
lex2010

lex2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,515
  • Înscris: 21.10.2009
Nu are, m-am uitat cu atentie, l-am intors pe toate partile.
Intr-adevar, stiu la ce te referi, am vazut gamepad-uri care au switch-ul la care faci referire, dar al meu nu are.

#4
logy

logy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 658
  • Înscris: 17.09.2005
Si pe playstation merge bine ? Cum ii zice la maneta ?

#5
A_L_E_X

A_L_E_X

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,097
  • Înscris: 18.03.2006
Inseamna ca nu are modul analog.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate