Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

VW Touareg mk3 (2018)

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
80 replies to this topic

#1
mufasa

mufasa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,011
  • Înscris: 02.12.2014
Face ce face VW si recidiveaza cu noutati superbe.

Poze si specificatii

Noul Touareg ridica iar stacheta in clasa medie a SUV-urilor si isi continua ambitia de premium la pret standard (preturile vor ramane la nivelul mk2). Pana acum i-a reusit, iar dupa cum arata noul model succesul e asigurat.
Este de remarcat ca in continuare cel mai mic motor este tot V6 TDI si nu s-au prostit ca altii cu motoare mici pe o astfel de masina. Ba mai mult se anunta si un V8, ca sa fie ca da bine.

[ https://s1.cdn.autoevolution.com/images/gallery/VOLKSWAGEN-Touareg-6288_6.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://s1.cdn.autoevolution.com/images/gallery/VOLKSWAGEN-Touareg-6288_5.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://s1.cdn.autoevolution.com/images/gallery/VOLKSWAGEN-Touareg-6288_19.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


[ https://s1.cdn.autoevolution.com/images/gallery/VOLKSWAGEN-Touareg-6288_34.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


[ https://s1.cdn.autoevolution.com/images/gallery/VOLKSWAGEN-Touareg-6288_35.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Arata fain. Imi pare rau ca nu am ajuns la SIAB ca sa-l vad pe viu. Adevarul este ca seamana suspect de mult cu Porsche Cayenne 2018.

#3
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
Arata extraordinar de bine, aduce a Porsche/Audi.


Interiorul parca e din Star Trek.

#4
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Imi place mult spatele pe care l-au scos . La fata puteau sa mai stilizeze putin , este musculoasa , dar parca ii trebuiau niste linii care sa scoata in evidenta si sportivitatea . Din lateral ...Porsche Cayenne . Inauntru au simplificat multe prin displayul care preia functiile la majoritatea butoanelor . Cred ca l-au scos ca sa testeze reactia la Dieseluri. Cayenne renunta la motorizarile diesel ale grupului. VW nu cred ca stie exact care este trendul actual si tatoneaza piata . Variantele pe benzina vor consuma in draci .
P.S. prima masina care avea un panou frontal cu comenzi orientat spre sofer , pe care am vazut-o eu , a fost Hummer H1 . Cat de mult a trecut pana cand un mare producator s-a gandit ca este o idee buna sa orienteze comenzile catre cel care conteaza ... adica persoana de la volan .

Edited by JurasikMan, 24 March 2018 - 19:58.


#5
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

 mufasa, on 24 martie 2018 - 19:35, said:

Face ce face VW si recidiveaza cu noutati superbe.
Ca o sa aiba vanzari bune nu neg, dar ce drac e superb la Touareg asta?
Faptul ca va fi laudat de Pic si Poc pentru tableta din mijloc, motiv pentru care criticau producatorul ala american de electrice?
Intuitiv, intuitiv....    ipocriti.

#6
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006
Zlab
2o18 și te mai uiți în bord clasic....printre spițe.
Zlab tare.
Va fi interzis în țara producãtoare?

Edited by sarac.lipit, 24 March 2018 - 20:08.


#7
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
Are HUD.

Astia s-au inspirat dupa un cockpit de avion la cum arata bordul ala, parca sunt pe Starship Enterprise.

#8
edi10000

edi10000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 06.09.2008
Nu doar ca seamana cu Cayenne, este Cayenne. Si Q7. Aceeasi platforma tehnica, aceeasi fabrica (lucreaza pe loturi), aceleasi componente. Se va cumpara pt ca este mai ieftina comparativ cu suratele premium si vesticii nu sunt ipocriti cand este vorba de marca de pe capota. Mie mi-a placut volanul, este acelasi cu cel montat pe Polo.:))

#9
Ditian

Ditian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,167
  • Înscris: 04.07.2007

 connectorxp, on 24 martie 2018 - 20:11, said:

Are HUD.

Astia s-au inspirat dupa un cockpit de avion la cum arata bordul ala, parca sunt pe Starship Enterprise.

Aceasta este tendinta la toti producatorii, fie ca ne place sau nu, acestea sunt autoturismele viitorului!

#10
razvan_u

razvan_u

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,380
  • Înscris: 12.04.2008
Hai ca pana la urma au reusit sa o deseneze cum trebuie.
Chiar este frumos.

Dar tabletele astea in loc de bord pe mine "ma ucid".



[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/BJsviw5DnD4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Attached Files

  • Attached File  vw.jpg   122.12K   37 downloads

Edited by razvan_u, 24 March 2018 - 20:42.


#11
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017
Pacat de display-urile tft, de ce nu monteaza si ei acolo un ips ceva?

Edited by YourFan, 24 March 2018 - 20:51.


#12
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

 razvan_u, on 24 martie 2018 - 20:24, said:

Hai ca pana la urma au reusit sa o deseneze cum trebuie.
Chiar este frumos.

Dar tabletele astea in loc de bord pe mine "ma ucid".
"Ucid" e mult prea mult. ce ma deranjeaza pe pine sunt LED-urile alea numite DAYLITE.
Totul ar fi ok, daca o data cu aprinderea farurilor s-ar aprinde si pozitia spate.
Sau o masina trebuie sa fie aspectoasa doar din fata?

#13
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

 ericmario, on 24 martie 2018 - 20:04, said:

Ca o sa aiba vanzari bune nu neg, dar ce drac e superb la Touareg asta?
Faptul ca va fi laudat de Pic si Poc pentru tableta din mijloc, motiv pentru care criticau producatorul ala american de electrice?
Intuitiv, intuitiv.... ipocriti.
a si inceput trolatul...

criticele aduse tabletei vin in primul rand din cauza lipsei bordului, DAR SI AL Heads Up Display!

in felul asta esti FORTAT sa iei ochii de pe drum si sa apesi cum poti in capatul din dreapta al tabletei (si efectiv arata ca o tableta)

Aici ai si bord, si HUD, si ai un ecran mult mai mic ca tableta pe roti criticata, orientat spre sofer, si f la indemana, daca te uiti la film, parca te imbraca, doar ridici un deget si apesi.

De altfel VW are deja de acum si pe Golf gesture control, nu trebuie sa atingi oricum

mai e mult pana departe pt producatorul ala de care zici tu, desi nu e un versus, dar ai sarit repede...

 ericmario, on 24 martie 2018 - 20:59, said:

"Ucid" e mult prea mult. ce ma deranjeaza pe pine sunt LED-urile alea numite DAYLITE.
Totul ar fi ok, daca o data cu aprinderea farurilor s-ar aprinde si pozitia spate.
Sau o masina trebuie sa fie aspectoasa doar din fata?
nu, e vorba de obligativitatea de a avea acele lumini aprinse in europa, nu de aspect.
Au facut studii (nu la noi, prin tarile unde se face cercetare) si au concluzionat ca soferii apreciaza mai corect distanta la depasiri daca masinile din sens contrar au luminile astea.

 ericmario, on 24 martie 2018 - 20:22, said:

Bad post.
da

#14
Ford4

Ford4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,157
  • Înscris: 13.11.2017

 mufasa, on 24 martie 2018 - 19:35, said:


Este de remarcat ca in continuare cel mai mic motor este tot V6 TDI si nu s-au prostit ca altii cu motoare mici pe o astfel de masina.
[ http://cdn1.autoexpress.co.uk/sites/autoexpressuk/files/styles/square_thumbnail/public/2018/03/new-touareg-blue-18.jpg?itok=dvxRgVyq - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Asta nu-i motorul prins anul trecut cu dispozitivul de trisare a noxelor ? Au reusit sa modifice softul :) ?

#15
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
Asta e masina care se vinde la oameni seriosi la care nu le pasa de prostii si hipstereala. Scandalul cu noxele e pentru amatorii de reviste de scandal si nu pentru clientii de VW.
3.0TDI e unul din cele mai bune motoare din lume, pacat de taxele din Ro.

 ericmario, on 24 martie 2018 - 20:04, said:

Ca o sa aiba vanzari bune nu neg, dar ce drac e superb la Touareg asta?
Totul, incepand de la sigla VW de pe capota si pana la gazele de evacuare. Asa arata o masina superba, sa invete si concurenta.

Edited by Kroghy, 24 March 2018 - 22:15.


#16
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Si mie imi place cum arata, atat pe interior cat si pe exterior. Este un model reusit.

#17
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,551
  • Înscris: 15.06.2007
Un Q7 cu bot de toguan. Bordul arata misto, cu ecranele alea mari.

#18
Geth

Geth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,903
  • Înscris: 17.11.2017
Exteriorul cred ca e OK(desi cred ca era mai bine daca il diferentiau mai mult de tiguan), interiorul insa mi se pare ciudat, in special display-ul ala urias care pare trantit ca sa fie trantit.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate