Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 

Subiect pentru cârcotași, despre Dacia Duster

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
52 replies to this topic

#37
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
La o mașină iți mai trebuie confort pe lângă ca are 4 roti și un volan, marca Dacia încă nu excelează la capitolul asta, nici la antifonare și nici la coroziune, nu mai zic de alte mărunțișuri.
Sa-mi ceri 20.000 euro pe o mașină la care caroseria se îndoaie la o mica apăsare, care ruginește după primul an și la care anchilozez dacă o conduc mai mult de 2 ore, nu mulțumesc, am alte variante la banii ăștia.
Nu e prost cine cere, prost e ala care nu se orientează și plătește.

#38
Doru_Neo

Doru_Neo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,135
  • Înscris: 22.05.2005

View Postkiario, on 08 aprilie 2018 - 07:55, said:

La o mașină iți mai trebuie confort pe lângă ca are 4 roti și un volan, marca Dacia încă nu excelează la capitolul asta, nici la antifonare și nici la coroziune, nu mai zic de alte mărunțișuri.
Sa-mi ceri 20.000 euro pe o mașină la care caroseria se îndoaie la o mica apăsare, care ruginește după primul an și la care anchilozez dacă o conduc mai mult de 2 ore, nu mulțumesc, am alte variante la banii ăștia.
Nu e prost cine cere, prost e ala care nu se orientează și plătește.
Pune mâna și apăsă pe tabla de la mai multe mărci și pe urmă de la Duster. Ai să fii uimit.
Cum mai spuneam pe un alt topic ...la noul Vitara lipsesc și contra-aripile fata, nici nu mai spun de tablă..  Și ghici prețul.

#39
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Ok, Duster si-a mai gasit un client, nu pot sa-ti spun decat mult noroc.
Nu numai Vitara exista pe planeta asta;

#40
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
N-are 16 , e varza !

#41
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,473
  • Înscris: 04.05.2006

View Postcavaliere, on 07 aprilie 2018 - 21:33, said:



pai daca n-are masinilii camere, inseamna ca le-ai luat sh, deci nasoale.
Așa e. Și cu asta m-a luat :(

#42
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

View Postkiario, on 24 martie 2018 - 16:23, said:

Fara suparare, cine considera ca Duster se poate compara, nu mai spun sa fie peste, cu o alta masina ori nu a pus piciorul pe nicio alta pedala de acceleratie in afara de Dacia ori la ora asta a baut prea mult.
Dacia, aici includ orice model, duce o lipsa crasa de confort, de dotari, inca foloseste tamburi, de motorizari si alte mici chichite.
Dacia e buna pentru cel care a avut tot dacie si cauta o masina noua, ieftina si cu dotari esentiale, atat.
Dusterul e un Logan catarat pe roti mai mari, sa fim seriosi ca in varianta cica full (pentru dacia) la 20.000 euro am alte variante de masini la care dusterului ii mai trebuie 10 ani sa le ajunga.

Si cine isi cumpara duster (si ala de maxim 15.000 euro) il tine numai pe sosea, rar mai vede cate o panta / deal, dracu il vede cu el pe camp, doar nu vrei sa faca atac de cord.

Cand am dat like am avut o strangere de inima: chiar asa de nepatriot pot fi?

View Postkiario, on 08 aprilie 2018 - 07:55, said:

La o mașină iți mai trebuie confort pe lângă ca are 4 roti și un volan, marca dacia ĂŽncă nu excelează la capitolul asta, nici la antifonare și nici la coroziune, nu mai zic de alte mărunțișuri.
Sa-mi ceri 20.000 euro pe o mașină la care caroseria se ĂŽndoaie la o mica apăsare, care ruginește după primul an și la care anchilozez dacă o conduc mai mult de 2 ore, nu mulțumesc, am alte variante la banii ăștia.
Nu e prost cine cere, prost e ala care nu se orientează și plătește.

Basca stele NCAP...

#43
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008
Cum am spuns in comentariul anterior, e bun Dusterul!
Stire noua:

Quote

Dacia recheamă în service modelul Duster. Maşina poate rămâne fără o roată din faţă
Citeste mai mult aici

Edited by stlk, 11 April 2018 - 20:32.


#44
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
Ramane 3x4, deci tot super mega bomboana vietii ce matura pe jos cu orice suv din clasa lui !

#45
l_dan

l_dan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,338
  • Înscris: 05.09.2006
"Conform Renault Commercial Roumanie, acest lucru poate provoca zgomote anormale în partea din faţă a vehiculului şi, în cazuri extreme, poate duce la detaşarea roţii, chiar dacă această situaţie nu a fost observată până în prezent."
Ca de obicei, un titlu care prezinta lucrurile in nota senzationalista de 2 lei specifica presei.
E foarte bine ca se fac aceste rechemari, toate marcile au rechemari la modele noi ("bolile copilariei") - asta nu inseamna nicidecum ca noul Duster e o masina slaba/proasta.

Edited by l_dan, 12 April 2018 - 11:02.


#46
Doru_Neo

Doru_Neo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,135
  • Înscris: 22.05.2005
Foarte bine că există rechemări in service.
Mărci consacrate ex. Toyota a chemat în mod repetat mașinile în service pentru probleme importante de siguranță.
Grav este când nu sunt recunoscute problemele și nu există rechemări in service.

#47
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

View Postdjl, on 24 martie 2018 - 14:23, said:

Şi dacă costă 1.500 Euro în plus cutia automată nu se poate pune? Că ar fi clienţi pentru aşa ceva, mai ales că maşina merge şi la export.
Dar unii sunt încuiaţi...
cred ca e o limitare tehnica la Duster, nu pot oferi automata pe 4x4.
De aceea in final nu se poate bate cu masinile serioase. Are nisa ei poate, cine stie...

#48
DannyMC

DannyMC

    Bug freak

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,992
  • Înscris: 09.05.2009
Nu cred ca e vorba de limitare tehnica, pentru ca in Rusia exista variante cu transmisie automata si 4x4! Nu stiu insa daca e  vorba de aceeasi transmisie ca cea oferita in Ro.

#49
cavaliere

cavaliere

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,498
  • Înscris: 13.09.2016

View PostDannyMC, on 13 aprilie 2018 - 09:43, said:

Nu cred ca e vorba de limitare tehnica, pentru ca in Rusia exista variante cu transmisie automata si 4x4! Nu stiu insa daca e  vorba de aceeasi transmisie ca cea oferita in Ro.

Ce limitare tehnica?:)) Doar nu vorbim de nava enterprise. Nu este mare inginerie sa ai o cutie automata cu un cardan, mai ales ca exista 4x4 manual, deci doar cutia difera. Probabil au gandit in asa fel incat sa nu canibalizeze alte modele ale grupului care au si 4x4 si automata, dar la preturi mai mari.

#50
DannyMC

DannyMC

    Bug freak

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,992
  • Înscris: 09.05.2009
Pai nu ma intreba pe mine! ;) Am raspuns la ce a scris unbrutus!

#51
QAZ

QAZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,594
  • Înscris: 18.09.2003
In Rusia exista auto cu convertizor doar pe motorizarea 2.0 benzina. 2.0 nu se mai comercializează în europa deoarece nu se mai încadrează la euro6. Nici Kadjar nu are auto pe versiunile 4x4, de aici deduc cutia actuala cu dublu ambreiaj EDC nu se pupa cu 4x4.

#52
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
E bine ca Rusia nu e in Europa....
Cateodata sunt asa jenanti burtosii aia sinistri mancatori de supe creme......

#53
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015

View Postkiario, on 08 aprilie 2018 - 07:55, said:

La o mașină iți mai trebuie confort pe lângă ca are 4 roti și un volan, marca Dacia încă nu excelează la capitolul asta, nici la antifonare și nici la coroziune, nu mai zic de alte mărunțișuri.
Sa-mi ceri 20.000 euro pe o mașină la care caroseria se îndoaie la o mica apăsare, care ruginește după primul an și la care anchilozez dacă o conduc mai mult de 2 ore, nu mulțumesc, am alte variante la banii ăștia.
Nu e prost cine cere, prost e ala care nu se orientează și plătește.
Imi plac astia ca tine, dupa ce ca in multe zone ale tarii, inca sunt multe drumuri vai de mama lor, na, altfel te zgaltai cu un Touareg trecand peste gropi, decat intr-un Duster, ce pot spune. Pe banii pe care ii dau pe nu stiu ce masina, prefer sa calatoresc sau sa fac altceva cu ei, asa ca ma multumesc si cu ceva pana in 15-20000 de ex, nu musai sa fie o Dacie.

Edited by Vlad_22, 17 May 2019 - 01:19.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate