Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Inceputul sfarsitului pentru Facebook? #deletefacebook

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
128 replies to this topic

#1
borhot

borhot

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,827
  • Înscris: 16.05.2015
Dupa scandalul Cambridge Analytica din saptamana curenta, Elon Musk a sters astazi conturile de Facebook pentru SpaceX si Tesla. Eu unul cred ca aceasta stire va avea un efect de tip domino si, in urmatoarele zile, tot mai multe companii vor renunta la a mai fi prezente pe reteaua de socializare.

#2
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Doamne ajuta sa inchida mizeria asta de feisbuc !

#3
jmek4you

jmek4you

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,282
  • Înscris: 22.05.2011
Crezi ca utilizatorului average de Facebook din Romania  ii pasa de asemenea scandaluri ? El o sa continue sa utlizeze facebook pana apare o alternativa mai buna si toti prietenii lui se vor "porta" acolo .

#4
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,617
  • Înscris: 07.02.2003

View Postborhot, on 23 martie 2018 - 19:48, said:

Dupa scandalul Cambridge Analytica din saptamana curenta, Elon Musk a sters astazi conturile de Facebook pentru SpaceX si Tesla. Eu unul cred ca aceasta stire va avea un efect de tip domino si, in urmatoarele zile, tot mai multe companii vor renunta la a mai fi prezente pe reteaua de socializare.
Eu cred ca e furtuna intr-un pahar... oricine poate lua date statistice daca se chinuie, e ceva care intra in agreement, si se face targeted advert de cand lumea, atat ca metoda e ingenioasa, creata de un roman.

Tesla Romania merge perfect.

https://www.facebook...Motors.Romania/
Elon a decis asa cu paginile US doar pentru ca fanii l-au rugat si erau curiosi pe tweet daca o sa o faca... si a facut-o Posted Image

View Postjmek4you, on 23 martie 2018 - 19:50, said:

Crezi ca utilizatorului average de Facebook din Romania  ii pasa de asemenea scandaluri ? El o sa continue sa utlizeze facebook pana apare o alternativa mai buna si toti prietenii lui se vor "porta" acolo .
Nici nu-i intereseaza daca nu afecteaza filmuletele cu pisicute Posted Image

Edited by andreic, 23 March 2018 - 21:17.


#5
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,441
  • Înscris: 10.08.2005
Se pune ca am dat startul acum mult ani cand l-am sters dupa ce m-am trezit taguit intr-o poza ?

#6
Al3xandru35

Al3xandru35

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,325
  • Înscris: 30.09.2011
Pe mine ma doare an p*la de facebook. Sa moara la fel ca hi5 sau fosilele alelalte. Nici twitter nu e atat de rau ca feisbuc.

#7
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017
N-are cum sa dispara ditamai corporatia!

Spoiler

Edited by YourFan, 23 March 2018 - 19:56.


#8
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,617
  • Înscris: 07.02.2003

pavac Te-ai inscris sa zici treaba asta la al doilea mesaj ? Posted Image

Edited by andreic, 23 March 2018 - 19:56.


#9
borhot

borhot

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,827
  • Înscris: 16.05.2015

View Postjmek4you, on 23 martie 2018 - 19:50, said:

Crezi ca utilizatorului average de Facebook din Romania  ii pasa de asemenea scandaluri ? El o sa continue sa utlizeze facebook pana apare o alternativa mai buna si toti prietenii lui se vor "porta" acolo .

E clar ca utilizatorului de rand nu-i pasa, in schimb nu acelasi lucru as putea spune si despre actionarii Facebook. Ma stept ca actiunile sa se duca in jos, la fel si banii din publicitate.

#10
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,393
  • Înscris: 06.02.2008
Nouă, de la o anumită vârstă în sus, poate ne pasă de scandalurile astea. Dar grosului adolescenților li se rupe de manipulări politice pe Facebook. Ei fac altceva pe "rețeaua de socializare".

#11
Seteh

Seteh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 21.02.2009
Factorul principal si la mine asta a fost, m-am trezit taguit intr-o poza pusa de cineva cu care nici macar nu vorbisem de doua ori. Si-a pus poze de la o petrecere si m-a taguit si pe mine. Mars de aici...
Plus multe alte mizerii la care nu pun botu'. Inclusiv toata propaganda care e acolo. Utilizatorul normal zice ca nu e influentat insa este fara sa vrea...
Am facut delete facebook acum 10 luni deja.

#12
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,529
  • Înscris: 16.03.2007
Tesla a anuntat pe pagina de Facebook ca si-a inchis contul de Facebook. Lumea merge inainte.

Edited by laffin, 23 March 2018 - 20:01.


#13
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,441
  • Înscris: 10.08.2005

View Postpavac, on 23 martie 2018 - 19:54, said:

Pacat totusi ca chiar a fost o INOVATIE, adica iti permitea sa conversezi gratuit prin chat de la distanta.
INOVATIE ?
serios ?
Nu exista conceptul de Instant Messaging ?
ICQ, AOL, Y!IM .... astea erau "FAKE" ?

#14
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Cred ca e ca la ecuatia aia pentru viata extraterestra: daca iei cele 2.2 miliarde de utilizatori si isi sterg acum contul si fac altii conturi noi... cred ca sta bine mersi Zuckerbeg.
Probabil nici 10% nu o sa-si stearga contul ;)

#15
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,529
  • Înscris: 16.03.2007

View PostMarianG, on 23 martie 2018 - 20:02, said:

INOVATIE ?
serios ?
Nu exista conceptul de Instant Messaging ?
ICQ, AOL, Y!IM .... astea erau "FAKE" ?

Nu se pune pentru ca atunci a descoperit el chat-ul online. Pana atunci comunica prin scrisori.

#16
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,441
  • Înscris: 10.08.2005
asta era partea buna, erau descentralizate

tocmai aplicatiile astea de le slavesti tu le-a permis celor de la Cambridge sa acceseze datele

Edited by MarianG, 23 March 2018 - 20:15.


#17
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Sa dispara macar mizeria aia de fereasta pop-up care apare pe multe site-uri cu "Logheaza-te cu FB" / "Da Like / Share ca sa poti continua", si-i OK.
Cele mai multe nici n-ar presupune nevoia de a te loga... vrei doar sa citesti vreo chestie, fara sa comentezi / comanzi nimic.  Nu stiu altii, dar eu dispar in secunda 1 de pe asemenea site-uri.

#18
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,441
  • Înscris: 10.08.2005

View Postpavac, on 23 martie 2018 - 20:08, said:

Cu toate astea, cine te pune sa-i spui patronului ce cont de Facebook ai?
eu ma bucur ca esti ignorant

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate