Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!
 Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...
 orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus
 Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 

Problema casti jack 3.5

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
Mihai0519

Mihai0519

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 23.03.2018
Salutare, de curand am achizitionat aceste casti de gaming click .
Problema este ca eu am laptop cu doar 1 jack de 3.5mm.
Asa ca m-am gandit sa cumpar un adaptor sa rezolv problema si am gasit ceva care credeam ca o sa ma ajute (am citit feedback-ul celor care au cumparat acest produs si care au spus ca au rezolvat problema de genul) . Link adaptor : aici.
Aparent nu functioneaza, doar sunetul se aude in casti, iar pe partea de microfon se aude in cel al laptop-ului. Ce as putea face? E microfonul defect? Nu este adaptorul bun?

#2
Wzzz

Wzzz

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,712
  • Înscris: 10.05.2011
La setari ai cautat sa schimbi?

#3
Mihai0519

Mihai0519

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 23.03.2018

 Wzzz, on 23 martie 2018 - 18:45, said:

La setari ai cautat sa schimbi?
Am umblat si putin la setarile de sunet insa nu am rezolvat nimic, sau poate nu am facut ce trebuie...

Edited by Mihai0519, 23 March 2018 - 18:47.


#4
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,337
  • Înscris: 01.12.2001
E pt Iphone. Are alt pinout.

#5
Mihai0519

Mihai0519

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 23.03.2018

 dorin_2k, on 23 martie 2018 - 19:04, said:

E pt Iphone. Are alt pinout.
Am vazut ca scrie la adaptor ca ar fi pt iphone, dar am citit recenzile de acolo unde unii spuneau ca le merge la laptop.

#6
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,908
  • Înscris: 01.01.2010
Uita-te la jack. Mufa mama fin laptop stie sa gestioneze doua tipuri de semnal? Daca nu, si este o mufa obisnuita, poate fi folosita unifunctional. Ori microfon, ori out, ori in. Este o prostie, la care apeleaza multi producatori, din disperarea de a face economie de cativa centi, in detrimentul unnor lipsuri majore.
Cablul pe care l-ai luat tu, se foloseste pentru mufe jack cu patru cai, sa zic asa. Majoritatea au trei: stanga-dreapta si masa. Cea din urma asigura toate tipurile de conexiuni, dar nu simultan.

#7
Mihai0519

Mihai0519

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 23.03.2018

 YOUR_GOD, on 23 martie 2018 - 19:15, said:

Uita-te la jack. Mufa mama fin laptop stie sa gestioneze doua tipuri de semnal? Daca nu, si este o mufa obisnuita, poate fi folosita unifunctional. Ori microfon, ori out, ori in. Este o prostie, la care apeleaza multi producatori, din disperarea de a face economie de cativa centi, in detrimentul unnor lipsuri majore.
Cablul pe care l-ai luat tu, se foloseste pentru mufe jack cu patru cai, sa zic asa. Majoritatea au trei: stanga-dreapta si masa. Cea din urma asigura toate tipurile de conexiuni, dar nu simultan.
Aparent port-ul de jack este unifunctional. O sa fac retur la acest adaptor.

Inca o intrebare, mi-a recomandat acum cateva minute un prieten chestia asta: S . Asta mi-ar rezolva problema?

#8
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,908
  • Înscris: 01.01.2010
Da.

#9
addumi

addumi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,821
  • Înscris: 10.02.2017
Foarte buna jucaria recomandata de prieten. Am folosit si inca o am prin sertar. Este tot ce ai nevoie!

#10
Mihai0519

Mihai0519

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 23.03.2018

 addumi, on 24 martie 2018 - 18:38, said:

Foarte buna jucaria recomandata de prieten. Am folosit si inca o am prin sertar. Este tot ce ai nevoie!
Am dat comanda si o voi primi si eu luni :D

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate