Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II
 Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 

Sfat achiziție - buget - 10000 euro

- - - - -
  • Please log in to reply
114 replies to this topic

#19
Onan_Barbaru

Onan_Barbaru

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,169
  • Înscris: 21.08.2017

 elbjorn, on 23 martie 2018 - 18:02, said:

Putere pt ce ? Viteza maxima legala este 130Km
Si-i totuna daca ajungi la viteza aia in 5 secunde sau intr-un minut?

#20
dinamo9999

dinamo9999

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 30.12.2009
Pana la urma? Nu mi-a zis nimeni o părere concreta despre ceva :)

#21
dansysro

dansysro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,581
  • Înscris: 13.06.2005
https://www.mobile.d.../258457766.html

#22
dinamo9999

dinamo9999

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 30.12.2009

 dansysro, on 23 martie 2018 - 21:58, said:

Exclus citroen

#23
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

 lula_canci, on 23 martie 2018 - 20:36, said:

Nu toti isi cumpara masini sa le tuneze.
nici nu am spus asta... nu toti, doar multi. Vezi si pe forum la Hyundai cati si-au tunat Santa Fe ul de la 150 la 175cp... unii chiar la tiriac, unii chiar la achizitie

 lula_canci, on 23 martie 2018 - 20:36, said:

Piese am gasit la preturi cel putin decente la orice magazin de piese auto.

Bani la Tiriac am ales sa nu dau, sunt destule reprezentante care nu sunt ale lu nea Tiriac. Asa ca am ales sa fac reviziile in alta reprezentanta, la un pret decent: 500 lei ulei si filtre. La tiriac ma duc in schimb la verificarile bi-anuale gratuite.
esti in avantaj, pt ca nu stiu despre ce masina vorbesti. banuiesc ca un hyundai sau un kia? ce model?
Ce anume am gresit cand am spus ca sint 2 forumuri, comunitate mica, service-uri putine?
Cate reprezentante sint? Din ce am vazut eu pe forumuri toti cauta alternative la tiriac si banii lui
Piese gasesti si pentru masini de epoca, e vorba de usurinta cu care le gasesti, de stocuri, preturi etc

Am avut si eu si japoneze si am asteptat 3 luni pt o piesa sa vina de nu stiu unde din asia cu vaporul...
Asa ca am trecut pe VAG si nu mi s-a mai intamplat. Parbriz spart? Pe stoc la majoritatea firmelor care vand asa ceva.

Subaru, Honda, si chiar Hyundai? Stai sa vina cat o dura... daca e iarna sarbatori anul nou chinezesc, stai luni de zile.

 dinamo9999, on 23 martie 2018 - 21:51, said:

Pana la urma? Nu mi-a zis nimeni o părere concreta despre ceva Posted Image
vrei o masina anume, un link anume pe care tu doar sa mergi sa il cumperi? opinii ai primit despre masini modele si marci in general, in final alegerea trebuie sa fie a ta cred eu

#24
dinamo9999

dinamo9999

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 30.12.2009
Despre Touran, Sharan - după 2011 nu zice nimeni nimic?

#25
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

 dinamo9999, on 23 martie 2018 - 21:51, said:

Pana la urma? Nu mi-a zis nimeni o părere concreta despre ceva Posted Image
Tu vrei si spatios si suv si automat si diesel si la 10000 de euro si dupa 2010 ; te-ai uitat de curios ce gasesti ? Nimic nu gasesti ., ori mai tai din pretentii ori cresti bugetul .

 dinamo9999, on 23 martie 2018 - 23:06, said:

Despre Touran, Sharan - după 2011 nu zice nimeni nimic?
Alea numa daca au peste 300 k km le gasesti in banii astia ceea ce nu cred ca vrei ( le gasesti la 150k km ca au inca de doua ori valoare data inapoi ! ) .
Cati km anual o sa faci ? Daca sub 20 k km , orienteaza-te spre benzina .

Edited by Baxon, 23 March 2018 - 23:11.


#26
dinamo9999

dinamo9999

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 30.12.2009

 Baxon, on 23 martie 2018 - 23:10, said:


Tu vrei si spatios si suv si automat si diesel si la 10000 de euro si dupa 2010 ; te-ai uitat de curios ce gasesti ? Nimic nu gasesti ., ori mai tai din pretentii ori cresti bugetul .


Alea numa daca au peste 300 k km le gasesti in banii astia ceea ce nu cred ca vrei ( le gasesti la 150k km ca au inca de doua ori valoare data inapoi ! ) .
Cati km anual o sa faci ? Daca sub 20 k km , orienteaza-te spre benzina .
Se găsesc pana în 10000.
Nu vreau benzina

#27
MicroEdge

MicroEdge

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,278
  • Înscris: 16.08.2016

 unbrutus, on 23 martie 2018 - 23:01, said:


nici nu am spus asta... nu toti, doar multi. Vezi si pe forum la Hyundai cati si-au tunat Santa Fe ul de la 150 la 175cp... unii chiar la tiriac, unii chiar la achizitie


esti in avantaj, pt ca nu stiu despre ce masina vorbesti. banuiesc ca un hyundai sau un kia? ce model?
Ce anume am gresit cand am spus ca sint 2 forumuri, comunitate mica, service-uri putine?
Cate reprezentante sint? Din ce am vazut eu pe forumuri toti cauta alternative la tiriac si banii lui
Piese gasesti si pentru masini de epoca, e vorba de usurinta cu care le gasesti, de stocuri, preturi etc

Am avut si eu si japoneze si am asteptat 3 luni pt o piesa sa vina de nu stiu unde din asia cu vaporul...
Asa ca am trecut pe VAG si nu mi s-a mai intamplat. Parbriz spart? Pe stoc la majoritatea firmelor care vand asa ceva.

Subaru, Honda, si chiar Hyundai? Stai sa vina cat o dura... daca e iarna sarbatori anul nou chinezesc, stai luni de zile.


vrei o masina anume, un link anume pe care tu doar sa mergi sa il cumperi? opinii ai primit despre masini modele si marci in general, in final alegerea trebuie sa fie a ta cred eu
Asta a fost în anii 90? Acum majoritatea producătorilor au uzine în europa și eu cel puțin nu am așteptat mult după piese

#28
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,898
  • Înscris: 14.11.2004

 unbrutus, on 23 martie 2018 - 17:29, said:

Eu as alege masini populare, cand e vorba de second hand, si atunci ajungi chiar fara sa vrei la nemtesti.
Piese ieftine, comunitate puternica (la Hyundai bate vantul pe forumuri) si in general masinile recomandate de toti cei care se pricep, mecanici

Rav4 e f inghesuita inauntru. Ai condus vreuna pana acum? ce parere ti-au facut?

Si pe forumul Duster sufla vantul si tot vezi cate 10 pe minut la trafic de ora de varf.

Rav4 nu este asa de inghesuita fata de CX-5, buba la ea este pretul mare si consumul de carburant.

#29
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

 dinamo9999, on 23 martie 2018 - 23:14, said:

Se găsesc pana în 10000.
Nu vreau benzina
Scuza-mi franchetea : se gasesc cotete , e plin de ele . Le iei ieftin si apoi incepi sa bagi bani de nu mai termini .
Hyundai ix35 e o gluma , la fel si Santa Fe . Masini proaste si cu piese mai scumpe decat la X5 .
Singura din cele pomenite de tine ar fi RAV dar e betivanca grav de tot . Bafta sa gasesti una cum vrei si sa nu ai belele cu ea dar nu cred ca vei reusi in bugetul si pretentiile astea .

#30
dinamo9999

dinamo9999

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 30.12.2009
Grea achiziție dar :))

#31
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Eu m-as uita dupa asa ceva https://www.olx.ro/o...html#7a5b9daba2

#32
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

 ericmario, on 24 martie 2018 - 11:08, said:

Eu m-as uita dupa asa ceva https://www.olx.ro/o...html#7a5b9daba2
OP zicea de 2,0 nu mai mare si oricum 200k km cu peste 10.000 euro ? Posted Image

#33
elbjorn

elbjorn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 02.09.2016
Deci inainte de toate:
Ce cauți sa iti cumperi ?
Am senzatia ca in curând întrebi de trabant.

Masina voluminoasă sau "jeepan" ?
Spune clar, ca la bugetul tau nu le poti avea pe amândouă.

Doi, nu compari Sharan cu Touran. Sharanul a fost fix cu aia 10.000euro mai scumpă.

Baxon: gaseste touran in bugetul lui. În vest au ajuns mai ieftine dieselurile decât benzinarele de cand cu dieselgate si interzicerile.

Am zis de i40 ca e mai putin căutată la samsareala si e incredibil de spatioasa. Nu posed si nici nu am expertiza de a judeca mai departe.

#34
arkhangel

arkhangel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 812
  • Înscris: 27.03.2006
Kuga?

https://suchen.mobil...=AUTOMATIC_GEAR

#35
Hamutovski

Hamutovski

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 07.03.2009

 zile_san, on 23 martie 2018 - 18:38, said:

2 dacii Logan. umbli alternativ cu ele. nu se strica

Dupa ce ca are putza mica , tu vrei sa-i recomanzi LOGAN??? Cu ce mai iese saracu` in evidenta ??
Lasa-l sa-si cumpere tuareg din 1900 toamna, chiar daca ii fierbe motoru pe autostrada si trebuie sa cheme platforma.
Macar asa poate iesi din mediocritate/monotonie, e singura lui sansa la o viata fericita.

#36
berila_mz

berila_mz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 440
  • Înscris: 08.07.2009

 arkhangel, on 24 martie 2018 - 21:17, said:

Tu chiar crezi ca e adevarat anuntul respectiv?
Kuga, 2.0TDCI cutie AT, 2014, varianta de echipare Titanum, 45.000km la pretul de 8.400 EUR???


Daca asa ceva ar exista in realitate, eu mi-as lua azi macar 3 bucati.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate