Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 

Lotus Uverturii

- - - - -
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#1
adinagl

adinagl

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 10.03.2018
Buna,

De curand am descoperit acest complex rezidențial nou si cum nu am găsit niciun topic legat de el, m-am gândit să deschid eu unul.
Ansamblu are doua Blocuri unul de P+3E si unu de P+9E pe bulevardul Uverturii 155, ambele in curs de executie.

Sunt persoane care dețin informații legate de acest ansamblu sau au rezervat un apartament aici?
Mulțumesc!

#2
bilti

bilti

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,020
  • Înscris: 14.11.2006
e tare ciudata treaba cu topicele legate de ansamblele rezidentiale! si stiti ce? sunt descoperite in acelasi timp cu forumul softpedia!

#3
adinagl

adinagl

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 10.03.2018
Pai, decurg firesc, cel putin in cazul meu. Iti doresti sa iti achizitionezi un apartament, prin urmare incepi sa faci research

#4
tchoara

tchoara

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,465
  • Înscris: 05.02.2007
O zona absolut mizerabila, ca imprejurimi.

Vesnic aglomerat, trafic de masini mari (vin TIR-uri, dube etc. prin Rosu dinspre Centura).

Trebuie sa fii dement sa dai 1200 EUR/mp pentru asa ceva.

#5
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,022
  • Înscris: 07.11.2006

 adinagl, on 23 martie 2018 - 13:02, said:

Sunt persoane care deţin informaţii legate de acest ansamblu .....?
Mulţumesc!

Aici gasesti cea mai competenta persoana sa-ti dea toate informatiile dorite:
https://www.imobilia...-bucuresti-1692
Este dezvoltatorul,in caz ca nu stiai.Chiar in josul paginii.

#6
adinagl

adinagl

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 10.03.2018
Multumesc, dar toate informatiile furnizate de dezvoltator le-am aflat deja.  Voiam sa aflu parerea cuiva care a inceput demersurile in acest ansamblu.

#7
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,022
  • Înscris: 07.11.2006
Ce alte informatii ai vrea despre ceva ce inca nu exista?
Cei care au inceput demersurile au platit un avans si au primit in schimb o bucata de hartie numita contract,precontract sau altcumva.Fiecare doreste sa fie pacalit cat mai putin,pentru ca oricum nu va scapa nepacalit.
S-a acontat pe ne ve.Adica pe nevazute,ca de obicei.

#8
Afroditu

Afroditu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 06.09.2006
Cred ca ar trebui sa inceteze paranoia asta cum ca orice topic deschis de un utilizator nou este automat o reclama la acel complex rezidential. Urmatoarea persoana care ar cauta acest complex pe google, ar gasi acest topic si ar putea incepe o discutie cu cei interesati.

Despre complex, nu prea sunt familiarizat cu zona, dar stiu ca e foarte aglomerata sos Uverturii. Si nu inteleg de ce e un P+3 langa in P+9. De ce nu 2 de P+9?
Lucru asta ar trebui sa-ti dea de gandit.

#9
adinagl

adinagl

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 10.03.2018
Si eu m-am intrebat asta. Una peste alta voi merge in șantier saptamana viitoare pt a vedea la fata locului

#10
Frankie

Frankie

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 13.04.2004
Daca nu ma insel este vorba de complexul de la intersectia Bd Uverturii cu Str. Apusului? De langa Lidl?

Acolo zaceau niste ruine incepute de prin 2007 si care cred ca astea sunt de fapt "complexul rezidential Lotus Uverturii".
Ca si zona e super nasoala: agolmeratie nonstop (mai putin noaptea intre ora 0 si 4), zgomot si praf cat cuprinde. Toata Chiajna trece pe acolo dar si Militari Residence + masinile/camioanele spre/dinspre centura.
Am atasat o poza de prin 2009 cu ruinele acestui Lotus Uverturii
https://www.google.r...!7i13312!8i6656

Attached Files


Edited by Frankie, 24 March 2018 - 12:33.


#11
the_lion

the_lion

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,489
  • Înscris: 04.05.2007
Nu este bre cladirea aia de pe colt...este in stanga fata de ruina aia, unde este gardul acela de boltari in poza...si se desfasoara in adancime.

#12
Frankie

Frankie

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 13.04.2004
Si ruina din stanga nu apartine tot de ei ? Aia cu macaraua albastra.

Edited by Frankie, 24 March 2018 - 12:18.


#13
the_lion

the_lion

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,489
  • Înscris: 04.05.2007
Nope....blocul ala este deja terminat.
Asta este unde am marcat eu pe poza.

Despre trafic insa ai spus de bine.

In plus, cei care cumpara se vor trezi in cel mult 5 ani cu inca un bloc si pe o parte si pe cealalta....se poarta in militari chestia asta. Chiar pe uverturii, 200 m mai incolo sunt 2 blocuri unde vecinii ciocnesc sampania de anul nou din balcoane (poza 2...intre timp si astea sunt terminate si culmea...vandute).
Atata timp cat vor exista oameni care sa cumpere asa ceva...nimic nu se va schimba in tara asta.

Attached Files


Edited by the_lion, 24 March 2018 - 12:29.


#14
adinagl

adinagl

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 10.03.2018
Am fost si am facut o vizita pe santier. Blocul este fix vis-a-vis de sediul Erbasu Construct. Ca mod de constructie am fost multumita (mergand cu un expert), doar ca incercand sa aflu mai mult despre ei am aflat ca au avut ceva probleme, in sensul ca la un moment dat aveau un alt nume "Lotus Complex" cu alt logo, date de contact si evident alte termene de finalizare. O explicatie pe care sa o inteleg pt toate aceste schimbari nu am primit. In continuare sunt sceptica.

#15
the_lion

the_lion

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,489
  • Înscris: 04.05.2007
O poza care atesta calitatea incontestabila a lucrarilor: un stalp mai stramb ca asta cred ca este si relativ greu de facut.

Attached Files


Edited by the_lion, 18 June 2018 - 16:10.


#16
Hamutovski

Hamutovski

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 07.03.2009
Am fost sa ma tund ieri si din vorba in vorba cu frizerita, am aflat ca s-a mutat de curand in complexul Lotus Uverturii. Se plangea ca a fost cea mai proasta decizie din viata ei.
Acum cauta disperata sa vanda pentru ca nu poate dormi noaptea din cauza zgomotului (motociclete, claxoane, camioane etc)

#17
the_lion

the_lion

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,489
  • Înscris: 04.05.2007
Cum s-a mutat in Lotus Uverturii daca acesta nici abia a ajuns in stadiul de "la rosu"?

#18
Hamutovski

Hamutovski

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 07.03.2009
Unul sau doua blocuri sunt finalizate/locuite de luni bune.

Edited by Hamutovski, 26 June 2018 - 18:05.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate