Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Renault 12

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
mihai881

mihai881

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 02.04.2016
Buna ziua, unde e recomandat sa încerc vânzarea unui Renault 12 din 1973 pentru a ajunge pe mâinile unui pasionat de mașini vechi.
Exista vreun topic pt mașini antice eventual?

#2
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,994
  • Înscris: 07.11.2006
Aici:
http://daciaclasic.ro/
sau aici
https://retromobil.ro/

#3
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,794
  • Înscris: 04.01.2018
Ia legatura cu djl.

#4
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,273
  • Înscris: 08.11.2016
Pe orice site de specialitate ca o s-o cumpere oricum doar un pasionat.

#5
mihai881

mihai881

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 02.04.2016
Merci

#6
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Cele mai mari sanse sa ajunga pe maini bune sunt RCR (Retromobil Club Roman) si Dacia Clasic (cele indicate de @adisz.

Poti incerca si pe alte site-uri, dar nu stiu cati or fi "de buna credinta".

#7
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,561
  • Înscris: 08.03.2017
Am un prieten pasionat de masini vechi , acum are in preparare o Dacia 1300 prima editie , alb 13 , totul original dar are lipsuri la ornamente, capace originale roti , o janta originala si le cauta .
Trebuie umblat mult , sunt care detin astfel de exemplare si efectiv nu stiu ce e , de exemplu aceasta dacie 1300 a gasit-o intr-o sura din Cojocna Jud. Cluj la o femeie a carui sot a decedat , a mers la bai si era usa la sura deschisa, vazand stopurile spate si fiind un profesionist in domeniu a intrat la om in casa sa intrebe daca o vinde , a intrebat cat cere , femeia a spus 1000 lei numai sa o duca , era acoperita cu gainat si praf dar impecabila in rest, ceva rugina ici colo si...45k km la bord .
Mai detine o Lada 1500 impecabila , totul original, un Fiat 1962 portocaliu , o skoda 1000MB , un VW 1200 original ...cand sunt expozitii apare cu ele , mai merge cu ele prin oras , dupa Fiat intoarce lumea capul mai mai ca si dupa un BMW , e senzatie totala.
Trebuie umblat mult . Ce gasesti pe site-uri sunt gata preparate si ajung la preturi foarte mari .

Edited by ldpe, 23 March 2018 - 09:57.


#8
notrust

notrust

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,731
  • Înscris: 09.11.2016
Am avut si eu Renault 12 TL din 1972 si l-am dus la remat in 2011, desi era in stare buna....

#9
jadcomp

jadcomp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,935
  • Înscris: 27.09.2006

View Postldpe, on 23 martie 2018 - 09:54, said:

Am un prieten pasionat de masini vechi , acum are in preparare o Dacia 1300 prima editie , alb 13 , totul original dar are lipsuri la ornamente, capace originale roti , o janta originala si le cauta.
Am eu asa ceva daca are drum prin Bucuresti. Pret simbolic. Sunt de la un 1310 din 1985 dar sunt modelul de 1300.

#10
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,561
  • Înscris: 08.03.2017
"sunt modelul de 1300."
Receptionat, ii transmit, multumesc.

#11
TLGTLC

TLGTLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,700
  • Înscris: 27.06.2007
Pe grupurile de pe Facebook dedicate modelelor retro. https://www.facebook...21730839/about/
Cum ar fi acesta dar mai sunt câteva.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate