Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Veteranii războiului ruso-moldovenesc din 1991 vor UNIREA.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
184 replies to this topic

#1
Balamache

Balamache

    Scriitor de carti de colorat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,522
  • Înscris: 23.11.2013
Veteranii războiului ruso-moldovenesc din 1991 vor UNIREA. Pentru a îndrepta un neadevăr istoric, foștii combatanți și-au pus astăzi semnătura pe Declarația de UNIRE și au cerut ca Republica Moldova să revină în vechile hotare ale țării.
Attached File  6ead0de0-7aac-408d-87c9-89f38da4d53b.jpg   175.23K   58 downloads
https://www.privesc....ilor#photo35303

Tavalugul unionistilor moldoveni este de neoprit. Acesta este un semnal clar ca armata Republicii Moldova este pentru unire, generalii veterani fiind foarte influenti in interiorul armatei active.

#2
shefu_de_combinat

shefu_de_combinat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,022
  • Înscris: 18.01.2007
O noua zi, o noua declaratie de unire. Macar aia din Republica ar avea niste avantaje concrete, materiale, tagibile. Noi am avea fix opusul.

#3
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Asta ne-ar mai lipsi: unire, rusofili... De parca n-am avea destui (inclusiv pe forum). Sa ramina acolo, in matca lor!

#4
kingsky

kingsky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,227
  • Înscris: 07.07.2015

 Balamache, on 22 martie 2018 - 21:59, said:

Veteranii războiului ruso-moldovenesc din 1991 vor UNIREA. Pentru a îndrepta un neadevăr istoric, foștii combatanți și-au pus astăzi semnătura pe Declarația de UNIRE și au cerut ca Republica Moldova să revină în vechile hotare ale țării.
6ead0de0-7aac-408d-87c9-89f38da4d53b.jpg
https://www.privesc....ilor#photo35303

Tavalugul unionistilor moldoveni este de neoprit. Acesta este un semnal clar ca armata Republicii Moldova este pentru unire, generalii veterani fiind foarte influenti in interiorul armatei active.
gogosi ...bullshit! frectii ...
au avut nenumarate ocazii ...
eu unul nu vreau nici o unire cu basarabia ...e o tampenie ...deja jumate sunt rusificati iar cei ramasi numai romani nu mai sunt ,,,,un teritoriu pierdut mai mult de 40-50 de ani e pa iar in cazul basarabiei e vorba in clar de un mar otravit

 shefu_de_combinat, on 22 martie 2018 - 22:01, said:

O noua zi, o noua declaratie de unire. Macar aia din Republica ar avea niste avantaje concrete, materiale, tagibile. Noi am avea fix opusul.
si care ar fi avantajele? o mantocareala made by  liviu dragnea ?

Edited by kingsky, 22 March 2018 - 22:08.


#5
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 kingsky, on 22 martie 2018 - 22:10, said:

si care ar fi avantajele?
Libera trecere in UE? Nato? Ti-e suficient?

Edited by _R_A_D_U, 22 March 2018 - 22:14.


#6
shefu_de_combinat

shefu_de_combinat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,022
  • Înscris: 18.01.2007

 kingsky, on 22 martie 2018 - 22:10, said:

si care ar fi avantajele? o mantocareala made by  liviu dragnea ?

Avand in vedere ca Vasluiu e un zenit al dezvoltarii fata de R.Moldova, multiple. Plus circulatie...ce-a zis colegu mai sus.

#7
Velaxa

Velaxa

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,998
  • Înscris: 02.12.2012

 shefu_de_combinat, on 22 martie 2018 - 22:01, said:

O noua zi, o noua declaratie de unire. Macar aia din Republica ar avea niste avantaje concrete, materiale, tagibile. Noi am avea fix opusul.

O țară puternică și cu oameni care se respectă în ea, n-o să refuze în viața ei un pământ, inclusiv dacă pe moment e greu.
Au mai făcut alții greșeala să vândă pământuri ca proștii și acuma să moară de ciudă, Corsica, Alaska sau Louisiana.

#8
Balamache

Balamache

    Scriitor de carti de colorat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,522
  • Înscris: 23.11.2013
Astia, generalii rezervisti, sunt unionistii hard core. Din cauza lor are Dodon morcovul la cur.

#9
Gaben_Almighty

Gaben_Almighty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 770
  • Înscris: 20.02.2014
Nu mai e mult pana in 1 Decembrie. Singurul lucru bun care s-ar putea intampla anul asta, not likely cu PSD la putere. Moldova ar putea dobandi un statut special fiindca suntem totusi membri NATO/UE si ar putea fi parte integranta a tarii, administrata de statul roman.

Edited by Gaben_Almighty, 22 March 2018 - 22:43.


#10
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,546
  • Înscris: 07.02.2003

 Balamache, on 22 martie 2018 - 21:59, said:

Tavalugul unionistilor moldoveni este de neoprit. Acesta este un semnal clar ca armata Republicii Moldova este pentru unire, generalii veterani fiind foarte influenti in interiorul armatei active.
Unionistii sunt pentru unire dar nu reprezinta toata tara.

 Gaben_Almighty, on 22 martie 2018 - 22:42, said:

administrata de statul roman.
Tu chiar crezi ca autoritatile lor se vor subordona Romaniei ? :)

#11
radu2014

radu2014

    Settling down

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,484
  • Înscris: 04.10.2007
Nu Romaniei ci doar guvernului de la Bucuresti e nevoie sa se subordoneze.

#12
Balamache

Balamache

    Scriitor de carti de colorat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,522
  • Înscris: 23.11.2013

 andreic, on 22 martie 2018 - 23:04, said:

Unionistii sunt pentru unire dar nu reprezinta toata tara.
De ce naiba toti dar toti propagandistii anti-unire, au in comun si lupta pro-gay, pro-unguri, anti-crestini, pro-imigratie, pro-pedofilie si musai anti-nationalism? Poate sa-mi raspunda si mie cineva?

#13
radu2014

radu2014

    Settling down

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,484
  • Înscris: 04.10.2007

 Balamache, on 22 martie 2018 - 23:12, said:

De ce naiba toti dar toti propagandistii anti-unire, au in comun si lupta pro-gay, pro-unguri, anti-crestini, pro-imigratie, pro-pedofilie si musai anti-nationalism? Poate sa-mi raspunda si mie cineva?
Daca vrei, iti raspund eu pe PM.

#14
Wotan

Wotan

    Io n-am cerut sa ma nasc argyelean. Amu, am avut noroc...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,730
  • Înscris: 01.10.2002

 Velaxa, on 22 martie 2018 - 22:22, said:

O țară puternică și cu oameni care se respectă în ea, n-o să refuze în viața ei un pământ, inclusiv dacă pe moment e greu.
Au mai făcut alții greșeala să vândă pământuri ca proștii și acuma să moară de ciudă, Corsica, Alaska sau Louisiana.
Chestia asta functiona pana prin secolul XIX. Uita-te la rusi, detin a noua parte din suprafata Pamantului, dar sunt rupti in fund si mor la 60 de ani...

 shefu_de_combinat, on 22 martie 2018 - 22:01, said:

O noua zi, o noua declaratie de unire. Macar aia din Republica ar avea niste avantaje concrete, materiale, tagibile. Noi am avea fix opusul.
Cred ca cel mai realist ar fi sa-i sprijinim in integrarea europeana si in NATO. Sa inceapa si ei incet incet sa o ia tangibil spre vest, in loc sa ramana la rascruce de drumuri. Poate, in 10 ani sau mai mult, o aderare la UE. Si atunci deja faptul ca suntem doua tari diferite va deveni secundar... La momentul actual majoritatea dintre ei nu-si doresc unirea. Trebuie sa treaca timp, sa se schimbe mentalitati, generatii... Apoi, vom vedea.
Dar, pe de alta parte, daca regiunile mai bogate din Romania vor trebui sa suporte financiar SI pe moldoveni, vei gasi impotrivire si de partea asta a granitei... E o chestie care trebuie rezolvata inainte de acest pas.

Edited by Wotan, 22 March 2018 - 23:35.


#15
mihnearau1

mihnearau1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,588
  • Înscris: 20.09.2016

 _R_A_D_U, on 22 martie 2018 - 22:13, said:

Libera trecere in UE? Nato? Ti-e suficient?

se referea la avantajele noastre

#16
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008

 Wotan, on 22 martie 2018 - 23:24, said:

Chestia asta functiona pana prin secolul XIX. Uita-te la rusi, detin a noua parte din suprafata Pamantului, dar sunt rupti in fund si mor la 60 de ani...


Cred ca cel mai realist ar fi sa-i sprijinim in integrarea europeana si in NATO. Sa inceapa si ei incet incet sa o ia tangibil spre vest, in loc sa ramana la rascruce de drumuri. Poate, in 10 ani sau mai mult, o aderare la UE. Si atunci deja faptul ca suntem doua tari diferite va deveni secundar...
Da,detin a noua parte din suprafata pamantului dar din pacate 80% e ori padure ori tundra

#17
Hunor_66

Hunor_66

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,530
  • Înscris: 22.08.2016

 radu2014, on 22 martie 2018 - 23:06, said:

Nu Romaniei ci doar guvernului de la Bucuresti e nevoie sa se subordoneze.
:)
Ei stiu ? Aia, unionistii...

#18
mihnearau1

mihnearau1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,588
  • Înscris: 20.09.2016

 Balamache, on 22 martie 2018 - 23:12, said:

De ce naiba toti dar toti propagandistii anti-unire, au in comun si lupta pro-gay, pro-unguri, anti-crestini, pro-imigratie, pro-pedofilie si musai anti-nationalism? Poate sa-mi raspunda si mie cineva?

aaaaaaa, ce ziceai?
propagandistii anti-unire, au in comun si lupta pro-gay, pro-unguri, anti-crestini, pro-imigratie, pro-pedofilie si musai anti-nationalism

verde = pro
rosu = anti
albastru = partial

Edited by mihnearau1, 22 March 2018 - 23:33.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate