Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Localitatile din România pot obține finanțare din partea UE pentru a-si dezvolta retele de acces la internet de tip Wi-Fi hotspot

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011

View Postbabarzotea, on 23 martie 2018 - 19:24, said:

prostanii nu se gandesc ca de la aceste puncte wifi anonime publice se pot face cele mai multe infractiuni online.
In epoca digitala nu mai e posibila conectarea anonima, cumva tot il prinzi pe ala, pentru ca la conectare se lasa 'urme' suficiente.

#20
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,225
  • Înscris: 13.03.2017

View Posttrollerul_de_serviciu, on 23 martie 2018 - 19:10, said:

Deci, ce idee mi-a venit: ce-ar fi sa inscriem TOATE localitatile eligibile din Romania?
Adica noi, utilizatorii Softpedia...

Nu prea cred ca merge
Fiecare ţară participantă va primi cel puţin 15 bonuri valorice in valoare de 15.000 euro, fiecare.
Asta inseamna ca intr-o prima faza doar 15 localitati din Romania ar putea beneficia de aceasta finantare.
Banii sunt exclusiv pentru achiziţionarea şi instalarea echipamententelor  Wi-Fi in timp ce costurile pentru întreţinerea reţelei vor fi acoperite de către aceste localităţi ori - aici e problema mare.

#21
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Eu nu m-am referit la cine este acceptat si cum vor fi apoi instalate/intretinute echipamentele.
Eu m-am referit la faptul ca, oricum, din Romania nu cred sa se inscrie careva.
Tot in reportajul ala, il aratau pe un consilier local (premarele era lipsa la apel) cum se coi* in fata paginii aleia: "este prematur sa ne inscriem, sa-l intrebam si pe dom' premar".

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate