Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Trebuie sa inceapa sa ne pese!

* - - - - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
48 replies to this topic

#37
Un-ZeU

Un-ZeU

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,791
  • Înscris: 23.09.2011
Mie nu imi pasa.  Sa  le pese celor ce au copii .
P.S am citit doar primul rand .

#38
Stelaris

Stelaris

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 13.06.2009

 althea, on 22 martie 2018 - 13:45, said:

E reclamă personală: ai pus același conținut, îți aparține, nu era nevoie să pui și sursa.
Doar după ce faci 2000 de postări ai voie să ți-l promovezi - citește regulamentul.

Merci, am inteles, doar ca eu nu pun texte lungi aici pt. ca nu vreau sa plictisesc lumea, deci dau link catre restul textului pentru cei care chiar sunt interesati.

#39
samaritean1

samaritean1

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 19.03.2018
Foarte bine. Poate asa ii vedem si pe aia bogati, plini de ei, ca averea nu-i totul... si va fi prea tarziu atunci. Pana atunci, bucura-te, bea apa, taie porcul, ce altceva ai de facut? Pana si Numarul 1 Mondial in Tenis, Simonica Halep, si-a luat 5 masini.. poate se cloneaza si reuseste sa le conduca pe toate 5 sa vezi atunci cat de repede se va intampla ceea ce ai spus. Mie imi convine sa se intample asa, prea e asa mult haos in lumea asta... abia astept sa-i vad pe toti cum se zbat pentru supravietuire cu toti banii aia care-i au.

Edited by samaritean1, 22 March 2018 - 15:29.


#40
Stelaris

Stelaris

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 13.06.2009

 PoeOvidiu, on 22 martie 2018 - 13:38, said:

  Livada de pruni se pune? Atat ca poluez cand fierb tuica....

Gem nu facem ca polueaza mai tare deoarece trebuie zahar iar pentru obtinerea zaharului se polueaza. Asa ca ramanem la tuica Posted Image

Buni si prunii la o adica :) de ce nu?

#41
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,017
  • Înscris: 23.09.2005

 danaciu, on 22 martie 2018 - 14:56, said:

E o toata industrie pe orinzontala legata de aceasta resursa.
Si ar trebui sa va ganditi macar si la oamenii care au nevoie de lemne pentru a se incalzii. Din cauza isteriei cu padurile lemnele de foc s-au scumpit intr-atat incat multa lume pur si simplu face frigul prin case.

Lol, pe naiba.

Industrie pe orizontala da, este dar cea mai mare parte a ei nu e la noi in tara, ci in tarile unde pleaca lemnul si unde se prelucreaza. La noi vine inapoi prelucrat, finisat, si ajungi ca dai pe un cacat de scandura de brad, cica "blat", zeci, sute de lei. Nici macar de esenta tare.

Lemnele de foc nu s-au scumpit din cauza isteriei ci in primul rand pentru ca majoritatea lemnului taiat pleaca la export, si nu se mai respecta reglementarile care spun ca Romsilva trebuie sa se ingrijeasca prima data sa acopere nevoile  cetatenilor romani, si abia apoi sa vanda la terti.

Edited by Phobos, 22 March 2018 - 16:22.


#42
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,249
  • Înscris: 31.08.2006

 DJPocaitul, on 22 martie 2018 - 12:38, said:

Politicienii care conduc tara fac ce vor ! Si la voturi se mai fraudeaza...M-am saturat de minciunile si bataia lor de joc ! De aproape 30 de ani s-au imbogatit si au distrus tara asta !

  Corect. Si chiar daca nu s-ar mai frauda voturile, nici nu conteaza, fiindca oricum se invart la butoane si isi fac plinul ciclic, respectiv, patru ani unii, patru ani altii, adica, sanchi, puterea si opozitia, desi toti sunt de-o mama. Cat sunt la conducere taie si spanzura, fac ce vor ei in tarisoara, si scapa si nepedepsiti pentru faradelegile pe care le fac unii dintre ei.

Edited by fansat, 22 March 2018 - 17:03.


#43
samaritean1

samaritean1

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 19.03.2018

Quote

Politicienii care conduc tara fac ce vor ! Si la voturi se mai fraudeaza...M-am saturat de minciunile si bataia lor de joc ! De aproape 30 de ani s-au imbogatit si au distrus tara asta!

Cat mi-as dori sa ramana doar ei in tara asta, sa vedem atunci, cine mai munceste? cine o sa mai produca?

#44
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,353
  • Înscris: 06.02.2008


 Stelaris, on 22 martie 2018 - 12:09, said:


Cei care demonstreaza pe strada impotriva abuzurilor puterii ar face bine sa demonstreze in primul rand impotriva taierii padurilor, daca tot sunt dispusi sa iasa din casa, caci asta e o problema mult mai grava decat legile justitiei. Nu spun ca n-ar fi si astea importante, dar aerul pe care il respiram e cel mai important. Fara aer murim in cateva minute!!!


Acum, dacă îți recitești pasajul ăsta cu voce tare, nu simți că lucrurile din el au oarecare legătură?





#45
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,249
  • Înscris: 31.08.2006

 samaritean1, on 22 martie 2018 - 17:13, said:

Cat mi-as dori sa ramana doar ei in tara asta, sa vedem atunci, cine mai munceste? cine o sa mai produca?

               Pai, oricum, se munceste pentru bugetarimea cu salarii babane. Fraierii  de la patron muncesc pentru superboierii de la stat, ca asa e in Romanica.

#46
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,827
  • Înscris: 01.11.2005

 ryan87bc, on 22 martie 2018 - 13:03, said:

„Dacă votul nostru ar putea schimba ceva, nimeni nu ne-ar mai lăsa să votăm.” — Mark Twain
Uite ca la alegerile prezidentiale votul diasporei a contat enorm...daca nu era diaspora, exact aia care au tradat tara asa cum spun unii, acum era Ponta presedinte...

#47
arsmundis

arsmundis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,448
  • Înscris: 14.02.2018

 tehnics, on 22 martie 2018 - 12:30, said:

Exact. Mi-e mi-a pasat de mult de aspectul asta asa ca de 10 ani am zis papa Romania. Si crede-ma ca tuturor carora le pasa, o sa zica curand la fel....
In ziua de astazi in Romania se merge pe doua principii: care pe care si scapa cine poate.
Si daca o sa se imputa treaba si acolo unde ai mers ce faci, iti iei catrafusele si pleci in alta parte? Trebuie sa faci cat poti acolo unde esti nu sa o iei la sanatoasa.

#48
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,568
  • Înscris: 07.12.2014
E mai usor sa fugi decat sa lupti. Fiecare isi alege calea in viata. Unii aleg calea mai usoara, altii calea mai grea. Dar fiecare isi alege calea lui. Nu ii poti condamna nici pe unii nici pe ceilalti.

#49
arsmundis

arsmundis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,448
  • Înscris: 14.02.2018

 PoeOvidiu, on 23 martie 2018 - 13:08, said:

E mai usor sa fugi decat sa lupti. Fiecare isi alege calea in viata. Unii aleg calea mai usoara, altii calea mai grea. Dar fiecare isi alege calea lui. Nu ii poti condamna nici pe unii nici pe ceilalti.
Corect dar multi din astia sint cei mai vocali in ce priveste coruptia, nedreptatile si toate alelalalte mizerii de care au fugit. Si cand se intorc in tara au niste ifose de emancipati de zici ca nici sa vorbeasca romaneste nu mai stiu.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate