Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

achizitie pisica felisa fara drept de monta

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
vasile1964

vasile1964

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 29.05.2011
buna ziua,doresc sa achizitionez un motan de la o felisa autorizata si am trimis un email la fellisa respectiva cu privire la conditiile pe care le au la achizitionarea motanului printre care apare fara drept de monta fara mentiunea daca este motanelul este sterilizat sau nu are dreptul de a participa la expozitii,etc. doresc sa stiu daca aveti cunostiinta care este varianta,cum pot sa achizionez un motan cu drept de monta dorind sa infiintez o felisa ,rasa british shorthair,va multumesc.

#2
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,024
  • Înscris: 07.11.2006
Poti achizitiona cotoiul in faza de pui de rasa shorthair,pe care il cresti si dresezi atat cat se poate dresa o pisica,cum vrei tu .

#3
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007

 vasile1964, on 22 martie 2018 - 06:25, said:

cum pot sa achizionez un motan cu drept de monta dorind sa infiintez o felisa ,rasa british shorthair,va multumesc.
Si te astepti ca felisele sa fie de acord sa le faci concurenta?

#4
vasile1964

vasile1964

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 29.05.2011
am inteles dar toate felisele au avut un inceput,pe mine ma intereseaza cum pot achizitiona un motanel pentru monta cu pedigree si de la cine deoarece felisele vand numai pui pentru pet.

#5
virtualx

virtualx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,600
  • Înscris: 30.05.2005
motanul tau daca vine cu pedigree , nu are drept de monta automat ?

stiam ca doar cei nearbitrati (sau fara pedigree) nu au drept de monta

#6
vasile1964

vasile1964

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 29.05.2011
de la o felisa autorizata vine fara drept de monta ,adica poti avea pui dar nu poti sa-i comercializezi legal,nu poti oferi pedigree,nu poti participa la expozitii,concursuri,etc.,asta in eventualitatea in care nu este sterilizat.

#7
Pisoic

Pisoic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 28.11.2009
Se pot cumpara pisoi si cu drept de monta insa pretul e de 2-3 ori mai mare. In general felisele de la noi nu prea vand deoarece au putine pisici pt reproducere si cu drept de monta se dau doar exemplarele cele mai reusite, care pot asigura fara probleme caracteristicele rasei pure.
Mai scrieti si altor felise, sunt cateva de Brittish la noi. Insa eu cred ca sanse mai mari aveti doar in Europa.

Pe 14-15 aprilie este Sofisticat la Romexpo, daca sunteti din Bucuresti puteti veni, vor fi cam toti crescatorii mari din tara.

#8
vasile1964

vasile1964

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 29.05.2011
multumesc pentru sugestie,

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate