Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 

Vreau card Payoneer. Euro sau dolari?

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
katurev

katurev

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 931
  • Înscris: 22.03.2012
Salutare. De cateva luni câștig câțiva banuți (că nu îi pot numi altfel) din Google Adsense. Până acum îi primeam la banca mea românească pe un card de euro, banii fiind automat convertiți în euro din dolari când se efectua plata. Aș vrea să încerc și acest payoneer, dar vād că am mai multe opțiuni... dolari, euro, GDP. Aș vrea să știu dacă sunt obligat să aleg euro din cauza că România este țară europeană sau pot alege acolo să fiu plătit în dolari. Știu că este o întrebare penibilă, dar vreau să fiu sigur pentru a nu avea probleme. Mulțumesc mult!

#2
rid

rid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,785
  • Înscris: 23.02.2006
Nu esti obligat. Intotdeauna alegi valuta in care esti platit din motive evidente.

#3
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
De ce nu incerci un card Revolut? Ii poti primi in ce moneda vrei, apoi ii poti converti in ce doresti la cursurile din Revolut care sunt mai bune decat la banci.

#4
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

View Postrosix, on 21 martie 2018 - 23:33, said:

De ce nu incerci un card Revolut?
cica vor fi probleme cu revolut dupa brexit

#5
oMariusRO

oMariusRO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,397
  • Înscris: 18.08.2014
La payoneer iti alegi valuta, dar nu inteleg de ce Google te plateste in dolari. Ai preluat contul de Adsense de la altcineva? Pentru ca Google teoretic te plateste in Euro daca esti dintr-o tara membra EU.

P.S. Google plateste si pe Western union, fara comision. Poti sa scoti bani in valuta si sa ii pastrezi asa sau sa ii schimbi unde vrei tu.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate